uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Pol-Plan, specjalista od plandek i hal

Pol-Plan powstał już niemal czterdzieści lat temu. Jest firmą rodzinną, wielopokoleniową, z całkowicie polski kapitałem, związaną z Wielkopolską. Siedziba znajduje się w Stęszewie.

- Zaczynaliśmy od produkcji plandek samochodowych. Sukces w tej branży pozwolił nam rozpocząć produkcję hal namiotowych. Pomimo pandemii w 2021 r. zrealizowaliśmy ponad 1600 hal namiotowych w tym wiele izolowanych hal namiotowych magazynowych z dachem pompowanym co stawia nas w czołówce europejskich producentów tego rodzaju obiektów – mówi właściciel firmy, Benedykt Bródka.

Branża produkcji plandek samochodowych jest niezwykle konkurencyjna. Pol-Plan od lat obsługuje bardzo wymagających klientów, kluczowych nie tylko na rynku polskim, ale szerszym, europejskim. Produkty Pol-Planu trafiają też do Afryki, Azji Środkowej czy na Bliski Wschód. Sprawna realizacja zamówień i utrzymanie najwyższej jakości produktów są możliwe dzięki stale rozwijanemu parkowi maszyn CNC i perfekcyjnie wyszkolonej załodze. Obecnie produkcja odbywa się w czterech halach, na obszarze o łącznej powierzchni ponad 7,5 tys. m.kw.

Dział plandekowy jest w znacznym stopniu zautomatyzowany. Pol-Plan dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych plandek kurtynowych w Europie, której głównym elementem jest najnowsze 5-głowicowe urządzenie przygrzewające pas wzmacniający do kurtyn. Produkcja hal namiotowych opiera się na wysoce wydajnych maszynach CNC do obróbki aluminium i stali, a także na precyzyjnych ploterach wielkopowierzchniowych. Ostatnim zakupem i uruchomieniem jest linia produkcyjna do zgrzewania powierzchni membran PCV dachowych i bocznych do produkowanych hal namiotowych, która pozwala podnieść wydajność jednostkową na dwóch zmianach o 70 proc. (na każdej zmianie) przy redukcji zatrudnienia o 80 proc. Ta inwestycja już przyniosła wymierne korzyści ekonomiczne, ale również zaowocowała podwyższeniem jakości produktów. W najbliższych trzech latach Pol-Plan planuje rozbudowę zakładu i rozszerzenie bazy posiadanych maszyn CNC. 

- O tym, że utrzymujemy najwyższą jakość na każdym etapie procesu produkcyjnego plandek samochodowych świadczy certyfikat  ISO 9001:2015 potwierdzony audytem wykonanym przez jednostkę certyfikującą Systemy Zarządzania TÜV Rheinland – podkreśla B. Bródka.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE