Uta listopad

loga na www miedzy banery

Luxtruck

loga na www miedzy banery

1170x150 iveco luty

napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 lat napis 16 lat  napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 latnapis 16 lat   napis 16 lat  napis 16 lat

750x200 EFL

Prometeon luty

loga na www miedzy banery

banner 750x200

Pol-Plan, specjalista od plandek i hal

Pol-Plan powstał już niemal czterdzieści lat temu. Jest firmą rodzinną, wielopokoleniową, z całkowicie polski kapitałem, związaną z Wielkopolską. Siedziba znajduje się w Stęszewie.

- Zaczynaliśmy od produkcji plandek samochodowych. Sukces w tej branży pozwolił nam rozpocząć produkcję hal namiotowych. Pomimo pandemii w 2021 r. zrealizowaliśmy ponad 1600 hal namiotowych w tym wiele izolowanych hal namiotowych magazynowych z dachem pompowanym co stawia nas w czołówce europejskich producentów tego rodzaju obiektów – mówi właściciel firmy, Benedykt Bródka.

Branża produkcji plandek samochodowych jest niezwykle konkurencyjna. Pol-Plan od lat obsługuje bardzo wymagających klientów, kluczowych nie tylko na rynku polskim, ale szerszym, europejskim. Produkty Pol-Planu trafiają też do Afryki, Azji Środkowej czy na Bliski Wschód. Sprawna realizacja zamówień i utrzymanie najwyższej jakości produktów są możliwe dzięki stale rozwijanemu parkowi maszyn CNC i perfekcyjnie wyszkolonej załodze. Obecnie produkcja odbywa się w czterech halach, na obszarze o łącznej powierzchni ponad 7,5 tys. m.kw.

Dział plandekowy jest w znacznym stopniu zautomatyzowany. Pol-Plan dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych plandek kurtynowych w Europie, której głównym elementem jest najnowsze 5-głowicowe urządzenie przygrzewające pas wzmacniający do kurtyn. Produkcja hal namiotowych opiera się na wysoce wydajnych maszynach CNC do obróbki aluminium i stali, a także na precyzyjnych ploterach wielkopowierzchniowych. Ostatnim zakupem i uruchomieniem jest linia produkcyjna do zgrzewania powierzchni membran PCV dachowych i bocznych do produkowanych hal namiotowych, która pozwala podnieść wydajność jednostkową na dwóch zmianach o 70 proc. (na każdej zmianie) przy redukcji zatrudnienia o 80 proc. Ta inwestycja już przyniosła wymierne korzyści ekonomiczne, ale również zaowocowała podwyższeniem jakości produktów. W najbliższych trzech latach Pol-Plan planuje rozbudowę zakładu i rozszerzenie bazy posiadanych maszyn CNC. 

- O tym, że utrzymujemy najwyższą jakość na każdym etapie procesu produkcyjnego plandek samochodowych świadczy certyfikat  ISO 9001:2015 potwierdzony audytem wykonanym przez jednostkę certyfikującą Systemy Zarządzania TÜV Rheinland – podkreśla B. Bródka.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE