Wielton 1170x150px

UTA wrzesień 1140x200

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

Hengst filtry oe faded

PL 750x200 baner Busworld2023

Pomorska Miss Scania

Piękności spod znaku gryfa. Po raz czternasty w oddziale Scanii w Gdańsku zorganizowano zlot najpiękniejszych ciężarówek, walczących o tytuł „Pomorskiej Miss Scania”. Jak zwykle zaprezentowały się zarówno samochody, które spędziły wiele lat na drogach jak i te całkiem nowe.

 

Były ciągniki i pojazdy specjalistyczne. Najwięcej tuningowanych ciężarówek przyjechało oczywiście z Pomorza, ale nie brakowało też ciekawych pojazdów z innych, odległych rejonów kraju. W sumie do walki o tytuł Pomorskiej Miss Scania stanęła rekordowa liczba pojazdów – aż 49. Jak zwykle, licznie reprezentowana była firma Repiński, ale sporą flotę wystawiła też firma Baca. Na placu mogliśmy oglądać stałych bywalców takich imprez, ale także najnowsze dzieła tunigowców.

Jury składające się z przedstawicieli najpoczytniejszych tytułów prasy branżowej oraz Dyrektora Oddziału Scania Gdańsk – Sławomira Hofmana przyznało zaszczytny tytuł najpiękniejszej ciężarówki zlotu – Pomorskiej Miss Scania 2015 „Dywizjonowi 303”, firmy Repiński. W kategorii „Weteran Szos” zwyciężyła Scania Vabis z PKS Gdańsk, zaś w kategorii Nagroda Dyrektora Scania oraz Nagroda Publiczności zwyciężyły kolejno: Scania V8 z firmy Grunke oraz pojazd Scania z firmy Baca.

Scania „Dywizjon 303” to ciągnik R560 z silnikiem V8 kupiony przez firmę Repiński w ubiegłym roku, a ozdobiony i doposażony w roku bieżącym. Jak powiedział nam Piotr Deik, który przyprowadził wehikuł na zlot, premierowy pokaz miał on na wcześniejszym zlocie Master Truck, gdzie został wyróżniony jednym z tytułów. Na zlocie Pomorska Miss Scania też był „świeżym powiewem” wśród eksponatów znanych z wcześniejszych prezentacji.

– Dlaczego Dywizjon 303? To był pomysł szefa – ujawnił P. Deik. – Na pojazdach naszej firmy dominują motywy z gier i filmów, a to jest pierwszy nie tylko u nas, ale chyba w ogóle wśród tuningowanych ciężarówek w Polsce motyw z historii. Ten ciągnik dużo jeździ do Anglii, więc to chyba nie przypadek, że jej wystrój jest dedykowany polskim lotnikom walczącym w legendarnej Bitwie o Anglię.

Oczywiście „podrasowane” zostało wnętrze kabiny, gdzie króluje czarna i kremowa skóra, pokrywająca fotele, boczki drzwi, podłogę, leżankę, tylną ścianę oraz sufit. Na tylnej ścianie kabiny uwagę zwraca podświetlane logo legendarnego Dywizjonu. Oryginalną kierownicę zastąpiono repliką kierownicy klasycznej Scanii-Vabis.

        

Atrakcji nie brakowało. Chętni mogli spróbować swoich sił m.in. w manewrowaniu ciągnikiem siodłowym. Imprezę odwiedziło ponad 1.800 miłośników ciężarówek zaś podczas towarzyszących wyborom targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 20 wystawców branżowych. Na placu można było obejrzeć m.in. naczepy

D-Tec, Wielton, Meiller, firma Zasław wystawiła przyczepę do przewozu drewna. Liebherr pokazał całą kolekcję najnowszych maszyn budowlanych.

Nie zabrakło stałego punktu programu – parady najpiękniejszych ciężarówek ulicami Trójmiasta. Zwieńczeniem imprezy była wieczorna gala w Centrum Stocznia Gdańsk z udziałem 500 klientów, którzy bawili się do białego rana przy muzyce zespołów Czerwone Gitary oraz Coctail.

 

 

 

Tekst: Antoni Gostyński

T&M nr 9/2015

 

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE