16 MT już za nami

Koronawirus sprawił, że w tym roku odwoływane są jedne po drugich wielkie wystawy motoryzacyjne.

Odbyła się  jednak impreza, która ruszyła w lipcu na przekór pandemii. W 16. Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck uczestniczyło kilkaset pojazdów na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi.

Można było spotkać różne typy pojazdów – od zabytkowych wozów policji, wojska, straży pożarnej po nowoczesne ciągniki siodłowe, których właściciele wyłożyli dziesiątki tysięcy złotych na ich ozdobienie. Jak co roku, impreza ściąga tysiące widzów i fanów motoryzacji.

W programie zlotu, oprócz możliwości podziwiania stuningowanych ciężarówek, znalazło się szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Jest wśród nich m.in. przeciąganie radiowozu Inspekcji Transportu Drogowego, konkurs jazdy precyzyjnej ciężarówką, pokazy kaskaderskie, slalom taczką, pokaz świateł, czy wyścigi aut o wartości do tysiąca złotych. Policja przygotowała konkursy dla najmłodszych oraz pokazy pierwszej pomocy dla wszystkich uczestników zlotu.

W niedzielę, do godzin popołudniowych były pokazy pojazdów i koncerty zespołów muzycznych. Przez cały czas zlotu oglądać można było wystawy motocykli, amerykańskich ciężarówek, oldtimerów, sprzętu służb mundurowych i ratownictwa drogowego.

Impreza była prowadzona zgodnie z wymogami sanitarnymi związanymi ze stanem epidemicznym, uczestnicy oraz goście imprezy dostosowali się do wymogów regulaminu.

 

T&M nr 7-8/2020

Tekst: Justyna Szacuń

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE