Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Od 25 lat wprawiają w ruch

Jubileusz firmy Bosch Rexroth w Polsce. „Od 25 lat wprawiamy w ruch” to motto przewodnie firmy Bosch Rexroth Sp. z o.o., która w tym roku obchodzi 25-lecie działalności w Polsce.

 

W centrali firmy Bosch Rexroth Sp. z o.o. w Warszawie odbyły się niedawno obchody jubileuszu. Spotkanie z klientami, partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami uczelni było okazją do wspomnień związanych z historią rozwoju firmy w kraju, ale też do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań w przemyśle oraz do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem firmy Bosch Rexroth w zakresie koncepcji Przemysłu 4.0.

 

Konferencja, wystawa, gala

Obchody jubileuszu rozpoczęła konferencja techniczna zorganizowana pod hasłem przewodnim „Przemysł 4.0 – czwarta rewolucja przemysłowa”.  Pojęcie Przemysłu 4.0 oznacza unifikację świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej. Goście wzięli udział w wykładach, ćwiczeniach oraz szkoleniach z zakresu produktów i rozwiązań wpisujących się w tę ideę. Parametryzacja napędów i sterowań Rexroth, projektowanie systemów transportowych w programie MTpro, konfiguracja agregatów i bloków hydraulicznych, naprawy pomp wielotłokowych, najczęstsze awarie i ich przyczyny, oryginalne części zamienne, montaż i demontaż pomp - testy na stanowisku czy ćwiczenia w laboratorium hydrauliki oraz laboratorium napędów elektrycznych to tylko niektóre z tematów, w zakresie których goście mogli wzbogacić swoją wiedzę.

W specjalnym tirze wystawowy prezentowano nowoczesne komponenty z zakresu techniki przemieszczeń liniowych, systemy wieloosiowe oraz przydatne narzędzia inżynierskie.

W uroczystej gali udział wzięła m.in. kilkuosobowa delegacja z centrali firmy w Niemczech, w tym Steffen Haack, Członek Zarządu firmy Bosch Rexroth AG w Niemczech, Krystyna Boczkowska, Prezes Zarządu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oraz Rolf Nikiel, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec.

 

Właściwie to od 60 lat...

Marka Rexroth obecna jest na rynku polskim już od lat 60, jako przedstawicielstwo. W 1991 roku utworzono polską spółkę. Od tego czasu doszło do wielu zmian, zarówno na rynku, jak i w samej firmie. Zmodyfikowano profil działania – niegdyś firma Bosch Rexroth była znana głównie z produktów hydraulicznych. Dzisiaj nadal odgrywają one dużą rolę w obrotach firmy, jednak coraz większą rolę odgrywają produkty z zakresu techniki liniowej, montażowej oraz napędów i sterowań.

 

Szybkie dostawy

Aktualnie w Warszawie mieści się centrala oraz warsztat i magazyn. Tutaj też jest centrum logistyczne, choć już dziś wiele produktów – ok. 60% – trafia bezpośrednio do klientów z zakładów produkcyjnych w Europie Zachodniej. Firma skraca w ten sposób czas dostaw, który w przypadku transportu z Niemiec, Francji czy Włoch trwa dobę. Stworzono system sprzedaży regionalnej. Firma ma biura regionalne w Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie. Sprzedaż opiera się na doradztwie i wsparciu, dlatego realizowana jest przez inżynierów aplikacyjnych, a nie przez handlowców. (ZM)

Tekst: Zbigniew Majerowski

T&M nr 10/2016

 

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE