Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Startuje Top Truck

Powstaje sieć warsztatów. Sieci niezależnych warsztatów zajmujących się pojazdami użytkowymi, zwłaszcza ciężarowymi jest mniej niż w przypadku samochodów osobowych.

 

Tym bardziej warto odnotować początek tworzenia takiej sieci pod nazwą Top Truck.Jak dowiadujemy się od Tomasza Gryniewicza, koordynatora krajowego ds. sieci Top Truck, w tej nowej na naszym rynku organizacji są dwa punkty. Oba na Dolnym Śląsku, jeden w Lipnicy (Auto Centrum Lipnica) koło Wołowa, drugi we Wrocławiu (Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów PKS). Organizator w naszym kraju to firma Groupauto Polska, która ma bogate doświadczenie z siecią dla aut osobowych Eurowarsztat.

 

Minimum trzy stanowiska

Przystąpić do Top Trucka może każdy warsztat naprawiający pojazdy ciężarowe, niezależnie od tego, czy robi to na potrzeby własnej floty, czy dla klientów zewnętrznych. Powinien mieć minimum trzy przejazdowe stanowiska i zatrudniać co najmniej trzy osoby. Mile widziane są serwisy zajmujące się również naczepami oraz takimi zabudowami jak cysterna, pojazd asenizacyjny, komunalny, pługo-solarka, HDS itp.

 

Trzy rodzaje szkoleń

Zachęty ze strony sieci są m.in. takie: udział w programie lojalnościowym Truck Club, wsparcie marketingowe, wizualizacja warsztatu wg standardu rozpoznawalnego w wielu europejskich krajach, wsparcie techniczne przy doborze wyposażenia warsztatowego, dostęp do informacji technicznej, sieciowa gwarancja na usługi i części, szkolenia. Warto zatrzymać się chwilę na tym ostatnim punkcie, gdyż chodzi o szkolenia nie tylko mechaników, ale również pracowników biura obsługi klienta oraz właścicieli i managerów zarządzających warsztatami.

Tomasz Gryniewicz: – Proces obsługi klienta jest często niedoceniany przez właścicieli warsztatów, a ma ogromny wpływ na pozytywny wizerunek firmy oraz komfort klienta. Istotną kwestią jest staranne dochowanie obiegu dokumentacji, które w samej procedurze jest pracochłonne, ale w prawach spornych chroni interes warsztatu.

To dopiero początek, zainteresowani są właściciele wielu warsztatów z różnych części kraju, więc zapewne już niedługo liczba Top Trucków znacznie się zwiększy. Podobne sieci działają w wielu państwach Europy, właśnie pod nazwą Top-Truck, względnie G-Truck.

Tekst: Jacek Dobkowski

T&M nr 10/2016

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE