Wielton 1170x150px

UTA wrzesień 1140x200

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

Hengst filtry oe faded

PL 750x200 baner Busworld2023

Minikoparki Volvo serii D

Volvo w swojej ofercie posiada dwa typy minikoparek gąsienicowych, modele klasyczne oraz o tzw. zerowym promieniem obrotu, gdzie obrys przeciwwagi nie wychodzi poza obrys gąsienic.

 

Trzon oferty stanowią małe koparki nowej serii D, które w porównaniu z maszynami poprzedniej generacją charakteryzują się nowymi silnikami, spełniającymi rygorystyczne normy emisji spalin Tier 4, wzmocnionymi wysięgnikami, wyższym ciśnieniem w układzie hydraulicznym oraz większym udźwigiem. Maszyny standardowo wyposażane są w dwukierunkową linię hydrauliczną, którą można wykorzystać do podłączenia młota lub uchylnej łyżki skarpowej. Istnieje również możliwość zamówienia maszyny z dodatkową linią hydrauliczną, np. do pracy z głowicą obrotową. Sterowanie osprzętem odbywa się za pomocą proporcjonalnego suwaka na joysticku, przez co ruchy stają się płynne i precyzyjne. Opatentowany wielofunkcyjny filtr oleju hydraulicznego odpowiada za filtrację oleju, gdy zbiornik jest napełniany lub uzupełniany, oraz gdy olej wraca przez przewody spustowe. Przezroczysty zbiornik umożliwia łatwe sprawdzenie poziomu oleju oraz wczesne wykrywanie zanieczyszczeń, co pozwala na podjęcie działań zapobiegających awariom. Modele EC18D oraz EC20D mają rozsuwane podwozie, co ułatwia transport i przemieszczanie się maszyną na niewielkich przestrzeniach. Lemiesz przedni na wydłużonym ramieniu zapewnia stabilność nawet na grząskim podłożu.

Wszystkie minikoparki mają możliwość obrotu wysięgnika względem kabiny. Istnieje również możliwość łączenia ruchów obrotu nadwozia z obrotem wysięgnika przy pomocy ergonomicznych joysticków.

W celu oszczędności paliwa Volvo wprowadziło opcjonalną funkcję automatycznego powrotu do obrotów biegu jałowego po upływie ustawionego czasu bezczynności elementów sterujących, co także ogranicza hałas. Jeśli maszyna długo pracuje na obrotach biegu jałowego, następuje automatyczne wyłączenie silnika. Licznik motogodzin jest wtedy zatrzymywany, co przekłada się na dłuższe interwały międzyobsługowe, niższe koszty eksploatacji oraz wyższą wartość maszyny przy ewentualnej odsprzedaży.

Szwedzki producent opracował też prosty i efektywny system transportu łyżek, zapewniający bezpieczny i łatwy transport osprzętu. Wbudowane haki transportowe pozwalają zaczepić dwie łyżki ogólnego przeznaczenia za łyżkę skarpową, a następnie zabezpieczyć je przy pomocy lemiesza po zakończeniu pracy.

T&M nr 5/2016

 

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE