uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Goldhofer

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

Mercedes lipiec

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

Prilo 1170x150

loga na www miedzy banery

1980x617pix

Master truck baner

Na wyzwania - technologia

PITD pod patronatem Webfleet przygotował raport pod nazwą: „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2023.

Bezpieczeństwo i stan infrastruktury parkingowej”. Potwierdził on, że wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na zadowolenie z pracy.

W związku ze zmianami wynagrodzeń w ramach Pakietu Mobilności i ustawy o delegowaniu kierowców, blisko 45 proc. kierowców otrzymała wyższe wynagrodzenie. Średnia pensja netto w 2023 r. wzrosła o 2 proc. w stosunku do roku poprzedniego (7824 zł). Pomimo, iż 81 proc. respondentów lubi swoją pracę, wzrosła liczba kierowców rozważających zmianę zawodu, myśli o tym 48 proc. kierowców, co stanowi wzrost o 10 proc. w porównaniu do 2022 r. Czynniki wpływające na myśl o zmianie zawodu to m.in: stres - 19 proc., niewystarczająca liczba miejsc parkingowych - 17 proc., długie rozłąki z rodziną/przyjaciółmi - 17 proc., warunki sanitarne - 16 proc. oraz niebezpieczeństwo na drodze - 14 proc. Na część z nich pracodawca nie ma większego wpływu, jednak może podjąć kroki, aby zmniejszać stres i zapewnić lepsze bezpieczeństwo swoim kierowcom.

 

Coraz więcej narzędzi

W redukcji stresu i podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa kierowców pomagają nowoczesne technologie. Większość badanych (7 na 10 kierowców) deklaruje, że z nich korzysta. Mówią głównie o profesjonalnej nawigacji - 57 proc., monitoringu GPS i lokalizacji pojazdu - 45 proc. oraz informatorach live o utrudnieniach na trasie - 37 proc. W celu zminimalizowania stresu kierowców, firmy mogą rozszerzać stosowane już narzędzia o rozwiązania telematyczne, które usprawnią planowanie pracy, jak systemy optymalizujące trasy, aplikacje mobilne do obsługi zleceń i procesowania dokumentacji transportowej czy też dokładnego szacowania ETA (szacowany czas przybycia). Wśród nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają poziom bezpieczeństwa warto wdrożyć kamery z wbudowaną sztuczną inteligencją, które identyfikują niebezpieczne sytuacje drogowe i alertują kierowcę oraz zaawansowane systemy monitoringu ciśnienia i stanu opon (TPMS).

 

Czas wyboru

- Obecnie na rynku można znaleźć narzędzia, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa kierowców. Jako lider w dziedzinie telematyki oferujemy szereg takich rozwiązań, które również pozwalają na lepszą organizację i ułatwienie pracy oraz komfortu, zadowolenia kierowców. Wśród nich znajduje się kamera samochodowa z wbudowaną sztuczną inteligencją - Webfleet Video, aplikacja do zarządzania zamówieniami i komunikacji - Webfleet Work App, system monitorowania ciśnienia w oponach - Webfleet TPMS i wiele innych. Technologia cały czas się rozwija i możemy się spodziewać, że coraz więcej tego typu narzędzi i rozwiązań będzie znajdować się w kabinie kierowcy - mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE w Webfleet.

Menedżerowie flot mogą wdrażać takie rozwiązania jak: Webfleet Tachograph Manager, który pomaga zoptymalizować planowanie zleceń. Na przejrzystym pulpicie menedżerowie mogą w jednym miejscu zobaczyć pozostały czas jazdy kierowców i sprawdzić, jakie jest ich obciążenie pracą. Oprócz tego system, Webfleet dostarcza regularne i dokładne informacje o ruchu drogowym, warunkach pogodowych, wypadkach, ewentualnych objazdach, a także innych elementach, które mogą wpływać na przebieg trasy i czas pracy, pozwalając na lepsze planowanie tras i zadań dla kierowców. Na rynku dostępnych jest szereg aplikacji do zarządzania flotą, takich jak Webfleet Vehicle Check, za pomocą których kierowca może efektywnie nawigować i zarządzać codziennymi zleceniami lub usprawnić kontrole pojazdów i wysyłanie list kontrolnych za pomocą aplikacji.

 

T&M nr 5/2024

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE