uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Goldhofer

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

Mercedes lipiec

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

Prilo 1170x150

loga na www miedzy banery

1980x617pix

Master truck baner

Konferencja Inter Cars w Żninie

W nietypowej scenerii, bo w Cukrowni w Żninie, w dniach 25 - 26 kwietnia odbyła się konferencja Inter Cars Off Highway.

Po raz drugi w historii segmentu części do pojazdów rolniczych i budowlanych spotkali się dostawcy oraz wieloletni Klienci ściśle współpracujący z Inter Cars.

 

Spotkanie podzielone zostało na dwie części i uczestniczyło w nim ponad 300 gości. Pierwsza cześć, targowo - szkoleniowa, poświęcona została klientom, którzy mieli możliwość zapoznać się z prezentowanymi produktami i usługami i dostawcom, którzy z kolei poznali opinie na temat swoich produktów.Część konferencyjna dotyczyła strategii i rozwoju firmy Inter Cars oraz kondycji rynku agro i budowlanego. Dzień zwieńczyła uroczysta kolacja z muzyczną atrakcją.Motywem przewodnim i głównym tematem rozmów podczas tego wydarzenia była zmiana jaka nastąpiła w segmencie OFF HIGHWAY, bo oferta dla rynku pojazdów rolniczych i przemysłowych została poszerzona o części do maszyn budowlanych.To odpowiedź na zapotrzebowanie Klientów, którzy mają do nas ogromne zaufanie i współpracują z nami od wielu lat. Inter Cars AGRO stale się rozwija, także asortymentowo i do swojej oferty dokłada, już na tę chwilę, ponad 30 tys. gotowych indeksów dla rynku Off Highway. W każdym kwartale planujemy dodawać kolejne, a po pierwszym tegorocznym mamy już ponad 5 tys. nowych produktów. Oprócz tego idziemy o krok dalej i z ofertą serwisową dla maszyn budowlanych wchodzimy w sieć Q-Service Truck z projektem Q-Service Agro. Mamy już pierwszych Klientów zainteresowanych tą inicjatywą – mówi Mariusz Ławicki, Menadżer ds. sprzedaży w rynku Inter Cars Off Highway.

 

Targi

Na stoiskach wystawienniczych obecni byli najwięksi dostawcy części i rozwiązań dla pojazdów rolniczych i budowlanych. Była to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszą ofertą, nowościami i usługami dedykowanymi dla segmentu Off Highway. Przedstawiciele firm zadbali o to, aby na każdym stoisku znalazły się produkty pokazowe oraz liczne materiały informacyjno-reklamowe, a także ciekawe gadżety. Konferencja, jak co roku, zyskuje dużą popularność, jest to bowiem dobry moment, aby w jednym dniu porozmawiać, zadać pytania i spotkać się nie tylko z dostawcami, ale i współpracownikami Inter Cars. Przedstawiciele chętnie odpowiadali na pytania, dzielili się swoją wiedzą i ciekawostkami, niekiedy niedostępnymi dla odbiorców danego producenta czy marki.Konferencja Inter Cars Off Highway była naprawdę udana! Spotkałem wielu ciekawych ludzi, panele tematyczne podsunęły mi sporo ciekawych rozwiązań, a możliwość spotkania z dostawcami spowodowała, że zastanawiam się nad rozszerzeniem oferty swojego sklepu. Najważniejsze dla mnie jako klienta było to, że mogłem spędzić czas z Inter Cars na zupełnie innej, mniej formalnej płaszczyźnie. - Piotr Niebrzydowski - Farmer Jedwabne, sklep z częściami do ciągników i maszyn rolniczych.Wśród dostawców znalazły się takie firmy jak: ZF, Donaldson, Galaxy, Varta, Valvoline, Fuchs, Bosch KTS, Corteco, Denso, Gates, Tsubaki, NKE, LUK, Mahle, Elring, OE Germany, Faster, ZVL, NRF.Konferencja okazała się dużym sukcesem, przyszło wielu Klientów zainteresowanych marką, jak i ofertą, którą przygotowaliśmy. Jesteśmy firmą produkcyjną przygotowującą części na pierwszy montaż, czyli bardzo wysokiej jakości rozruszniki, alternatory, sprężarki i części do układu klimatyzacji. To nasz pierwszy raz na tej konferencji i jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa – mówi Adam Barski, Sales Executive Denso Polska.

 

Szkolenia

Poza targami dużym zainteresowaniem cieszyły się również panele szkoleniowe z ciekawymi wystąpieniami multimedialnymi. Dostawcy zadbali o to, aby prezentowany podczas nich materiał był przejrzysty i zrozumiały, a także zawierał ciekawe informacje związane z firmą, jej produktami, rozwiązaniami czy usługami.  Podczas konferencji prezentujemy naszym Klientom jeden z najważniejszych projektów jakim jest projekt koło, który ruszył z początkiem roku. Zakłada on możliwość tzw. zatowarowania magazynu Klienta w opony. Posiadamy obecnie ponad 900 referencji opon od 13 marek z całego świata. Dzięki temu Klient może wyeliminować brak towaru, a co za tym idzie przestoju w pracy. Szczególnie dotyczy to opon rolniczych w okresie sezonu żniwnego. Uczestnicząc w tym projekcie Klient otrzymuje specjalną ofertę rabatową – mówi Sławomir Jędrzejewski, Regionalny Menadżer w rynku Inter Cars Off Highway.

 

Kolacja

Dzień konferencyjny zakończyła uroczysta kolacja, podczas której Karol Przybyła, Dyrektor sprzedaży Off Highway, wraz z Menadżerami podsumowali dotychczasowe osiągnięcia oraz przedstawili plany na najbliższe miesiące.Obecnie widzimy jak rośnie zapotrzebowanie na naprawy maszyn w niezależnych serwisach. Od 3 lat odnotowujemy spadek rejestracji ciągników nowych. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku było to -19% rok do roku. Wzrasta za to liczba rejestracji ciągników używanych i pogwarancyjnych, blisko +10% w pierwszym kwartale 2024, co pokazuje tendencję rynku. Idąc na przeciw potrzebom klientów budujemy i realizujemy długoterminową strategię współpracy z serwisami w ramach QST ze specjalizacją Off Highway. Dodatkowo rozwijamy nie tylko ofertę maszyn rolniczych ale także budowlanych – mówi Karol Przybyła, Dyrektor sprzedaży w rynku Off Highway.Po części oficjalnej wystąpił zespół Sax and Six porywając gości do tańca. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 

T&M nr 5/2024

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE