uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Nowy Serwis DAF w Opolu

Firma WTC Sp. z o.o., autoryzowany dealer firmy DAF, otworzyła nową stację serwisową w Opolu. Dogodna lokalizacja, jak również szeroki wachlarz usług mają zapewnić klientom kompleksową obsługę.

 

Placówka zlokalizowana przy ulicy Wrocławskiej, 14 km od zjazdu z autostrady A4, jest największym tego typu obiektem serwisowym na Opolszczyźnie. Autoryzowany serwis posiada siedem 28-metrowych stanowisk przejazdowych, dwa zestawy przestawnych podnośników firmy Stertil-KONI, najnowocześniejszą linię diagnostyczną, wyposażoną w rolki do pomiaru sił hamowania, płytę do badania zbieżności wstępnej oraz szarpak do precyzyjnego określenia luzu w układzie zawieszenia pojazdów. Stacja wyposażona została w nowoczesne stanowisko napraw blacharskich, umożliwiające wykonywanie skomplikowanych napraw ram i kabin. Docelowo zostanie utworzone stanowisko napraw lakierniczych z nowoczesną bezpyłową kabiną lakierniczą, umożliwiającą lakierowanie pojazdów od osobowych po ciężarowe.

Część serwisowa obiektu, zajmująca ponad 1100 mkw., wyposażona jest dodatkowo w odrębne pomieszczenie o powierzchni 70 m2 do napraw podzespołów. Obiekt posiada centralny system dystrybucji i monitoringu materiałów olejowych renomowanego producenta – szwedzkiej firmy ORION. Powierzchnia magazynowa zajmuje prawie 300 m2, a cały serwis w sumie – 2.200 m2. Stacja serwisowa spełnia wszystkie standardy DAF oraz normy jakościowe i środowiskowe.

W obiekcie szczególnie zadbano o komfort kierowcy czekającego na naprawę. Postęp prac może obserwować przez szklaną ścianę z pokoju kierowców, a w przypadku napraw wymagających pozostawienia na noc pojazdu w serwisie – jest możliwość skorzystania z pokoju hotelowego. Na miejscu znajdują się dwa niezależne, komfortowe pomieszczenia hotelowe, wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym.

Przy obiekcie znajduje się parking mogący pomieścić nawet 50 zestawów pojazdów ciężarowych.

Firma WTC Sp. z o.o. należy do kapitałowej Grupy DBK, która posiada dwa serwisy do obsługi pojazdów DAF oraz świadczy pełen pakiet usług oferowanych przez DAF. Drugi, bliźniaczy obiekt powstaje w Sosnowcu. Termin jego oddania do użytku to początek 2016 roku.

 

Tekst: Antoni Gostyński

T&M nr 9/2015

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE