uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Jak zabezpieczyć ładunek?

Jak zabezpieczyć przewożony ładunek?

Pasy, drążki mocujące, liny stalowe, odciągi łańcuchowe i inne skuteczne rozwiązania w transporcie drogowym…

Zabezpieczenie ładunków przed przemieszczeniem to fundament bezpieczeństwa w czasie przewozu. Ruchomy ładunek może spowodować niestabilność, utratę sterowności, a w konsekwencji groźny wypadek. Niezabezpieczony ładunek może także opuścić pojazd stając się ogromnym zagrożeniem na drodze. W końcu sam może ulec uszkodzeniu, narażając przewoźnika na konsekwencje finansowe, a odbiorcę na kłopotliwe szukanie alternatywnych rozwiązań.

 

Kto odpowiada za zabezpieczenie ładunku?

Jeśli umowy przewozowe nie wskazują inaczej, odpowiedzialność za odpowiednie zamocowanie i zabezpieczenie towaru na pojeździe ciężarowym leży po stronie kierowcy/przewoźnika.

 

Pasy transportowe

Pasy transportowe najczęściej wykonane są z poliestru, zgodnie z PN EN 12195-2. Ich konstrukcja i łatwość użycia, sprawiają, że znajdą zastosowanie praktycznie w transporcie każdego rodzaju produktów „suchych”. Pasy transportowe posiadają różne szerokości, długość i wytrzymałość. Są jednym z wygodniejszych i zajmujących najmniej miejsca elementów utwierdzających przewożony ładunek. A także najszybszym w montażu.

Są kraje, w których posiadanie minimalnej ilości pasów transportowych jest wymogiem podczas świadczenia usług transportowych. Ponadto niektórzy kierowcy używają pasów transportowych do spięcia drzwi kabiny w czasie pauzy, co zabezpiecza przed włamaniem, a nawet, co niekoniecznie jest zgodne z BHP, do spięcia osi naczepy podczas wymiany uszkodzonego koła w naczepie w przypadku braku odpowiedniego podnośnika.

⇒ Sprawdź ofertę pasów transportowych w Inter Cars e-Catalog

 

Drążki rozporowe

Drążki rozporowe to elementy służące do szybkiego i łatwego blokowania przewożonych ładunków. Możemy je stosować w poziomie i w pionie, pomiędzy płaskimi i twardymi powierzchniami. To doskonała alternatywa dla pasów transportowych, szczególnie jeśli nie posiadamy haków lub innych punktów zaczepienia. Najczęściej stosowane są w kontenerach, chłodniach itp.

Ich budowa jest prosta. To najczęściej profil lub rura zakończona końcówkami z antypoślizgowymi, ruchomymi stopkami z dźwignią naprężającą. Rozsunięcie stopek i ich zablokowanie utwierdza drążek w odpowiednim położeniu.

 Sprawdź ofertę drążków rozporowych w Inter Cars e-Catalog

 

Odciągi łańcuchowe

Kolejnym środkiem dobrym do przytwierdzenia towaru, szczególnie tego o większych gabarytach i masie są odciągi łańcuchowe. Odpowiadają normie EN 12195-3 i doskonale nadają się do mocowania ciężkich ładunków. Długość łańcucha regulujemy za pomocą elementów skracających. Zalecane są szczególnie do użytku na platformach ciężarowych, lawetach itp. do mocowania poprzecznego. Niewielkie gabaryty ułatwiają przechowywanie, a duża wytrzymałość zapewnia pewne utwierdzenie ładunków takich, jak np. stal w rolkach, profile betonowe itp.

⇒  Sprawdź ofertę odciągów łańcuchowych w Inter Cars e-Catalog

 

Siatki transportowe zabezpieczające ładunek

Jeśli przewozimy ładunek, który jest rozdrobniony, ale nie sypki, powinniśmy go zabezpieczyć siatką transportową. Siatki wykonane są z tworzyw lub linek stalowych i mają różne wymiary. Ich stosowanie utrzymuje przewożony ładunek w sposób umożliwiający wentylację. Siatki zabezpieczające mają różne rozmiary „oczek” dlatego warto zaopatrzyć się w tę, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Najczęściej wykorzystywane są przy transporcie płodów rolnych (większe warzywa, np. kapusta), drewna opałowego, pociętego, niektórych kruszyw, ale także przy wywózce śmieci w kontenerach. W niektórych wypadkach siatka jest stosowana także do zabezpieczenia dużych ładunków, gdzie jest elementem wspomagającym pasy transportowe.

Sprawdź ofertę siatek transportowych w Inter Cars

 

Maty przeciwpoślizgowe

Maty przeciwpoślizgowe to elementy wykonane z materiału (najczęściej gumy) zwiększającego tarcie. Umieszczane są pomiędzy naczepą a paletami, lub pomiędzy jednostkami ładunkowymi. Zwiększone tarcie umożliwia stosowanie mniejszej ilości pasów, czyniąc przewożony ładunek bardziej stabilnym. Maty sprzedawane są w różnych wymiarach. Stosowanie mat w niektórych przypadkach zabezpiecza przewożony towar przed uszkodzeniami mechanicznymi (rysy, wgniecenia).

Sprawdź ofertę mat przeciwpoślizgowych w Inter Cars e-Catalog

 

Ofertę pasów transportowych, drążków mocujących, odciągów łańcuchowych siatek transportowych i mat przeciwpoślizgowych spełniających polskie normy oraz sprawdzonych pod względem jakości i wytrzymałości znajdziecie w sieci Inter Cars lub tutaj.

 

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE