uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Po prostu potrzebne

Karty paliwowe od dziesięcioleci są niezbędnym narzędziem dla firm posiadających floty pojazdów.

Ich podstawową funkcją i główną zaletą jest umożliwianie bezgotówkowego przetwarzania zakupów paliwa oraz innych usług i produktów niezbędnych do zapewnienia mobilności pojazdów.

 

Krótką i bardzo trafną charakterystykę otrzymaliśmy od Michała Gwiaździńskiego, General Managera Fleet & Mobility Poland w UTA Edenred. „Korzystanie z kart paliwowych to nie tylko wygoda dla kierowcy, to również inne benefity i znacznie prostsza administracja oraz rozliczanie kosztów generowanych przez flotę, co ułatwia zadanie menedżerom flot czy firmowej księgowości. Klient otrzymuje przejrzyste, zbiorcze faktury zawierające wszystkie transakcje dokonane z użyciem karty lub urządzeń do regulowania opłat drogowych.”

UTA Card to nie tylko bezgotówkowe tankowania – dodaje Michał Gwiaździński. – Korzystanie z karty niesie ze sobą szereg innych korzyści, obejmują one: wygodną obsługę opłat drogowych w wielu krajach europejskich z wykorzystaniem nowoczesnych, interoperacyjnych urządzeń pokładowych takich jak UTA One® i UTA One® next, bezproblemowy zwrot zagranicznego podatku VAT i podatku akcyzowego oraz inne usługi związane z pojazdami, które łączymy w ramach UTA Plus Service, takie jak usługi warsztatowe, mycie i czyszczenie pojazdów, serwis oponiarski, także rezerwacje promów i parkingów czy usługi związane z awariami i holowaniem. Jeśli karty, tak jak UTA Card są połączone z internetowym narzędziem administracyjnym, menedżer floty ma stały dostęp do strefy klienta, gdzie udostępniane są informacje o transakcjach i poszczególnych przejazdach po drogach płatnych, a także niezbędne do weryfikacji wydatków raporty. Do dyspozycji klientów są rozwiązania telematyczne towarzyszące urządzeniom do poboru opłat drogowych oraz profesjonalne doradztwo.

 

Jak podkreśla Michał Niemiec, CRT sales manager w Shell Polska, klienci poszukujący karty paliwowej oczekują przede wszystkim wygodnego narzędzia, które pozwoli im oszczędzić czas, zmniejszyć koszty i oczywiście będzie w pełni bezpieczne. Szczególnie istotne, z perspektywy firm transportowych, są wsparcie w zarządzaniu flotą oraz kontrola wydatków.

– W Shell widzimy, że wymagania menedżerów flot i kierowców rosną, dlatego karty paliwowe muszą oferować więcej niż tylko możliwość płatności za paliwo – uważa Michał Niemiec. – Stawiamy na kompleksowy rozwój naszej oferty. Jeśli chodzi o nowości, to coraz więcej firm szuka sposobów na dekarbonizację floty. Takim klientom oferujemy specjalną kartę, Shell LNG Card. Uprawnia ona do korzystania z sieci stacji Shell LNG. W Polsce to sześć lokalizacji – w Bielanach Wrocławskich, Świecku, Piotrkowie Trybunalskim, Iłowej, Jędrzychowicach, Wrześni. Na marzec planowane jest otwarcie kolejnej stacji Shell LNG, w Gliwicach. Europejska sieć to blisko 70 stacji.

 

Po kraju

Oferta BP jest dostosowana do potrzeb klientów. W dalszej części artykułu opisujemy międzynarodową kartę BP + Aral, teraz kilka zdań o krajowej karcie BP Plus. To doskonałe rozwiązanie dla firm bez względu na wielkość floty czy typ pojazdów. Akceptowana na ponad 900 stacjach BP i Circle K w Polsce umożliwia bezgotówkowe płatności za usługi, produkty, tankowanie paliwa oraz przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Użytkownicy mogą liczyć na korzystne zniżki na paliwo BP z dodatkiem technologii Active, usługi myjni, płyny do spryskiwaczy oraz AdBlue. Elektroniczny system akceptacji kart w sieci Routex gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Karta oferuje również funkcję szybkiego powiadamiania o jej użyciu oraz możliwość definiowania limitów kwotowych, czasowych i produktowych, zarówno na poziomie całej firmy, jak i indywidualnych kart. W skrócie – efektywne zarządzanie finansami i optymalizacja kosztów operacyjnych.

 

Różne propozycje

Orlen, nasz petrochemiczny potentat przedstawia szeroką ofertę, dostosowaną do wymagań i oczekiwań danej firmy – jej wielkości, ilości i rodzajów pojazdów, profilu działalności, także ilości tankowanego paliwa. Orlen nie zapomina o małych przedsiębiorstwach, dla nich bardzo interesującym rozwiązaniem jest karta Mikroflota. Działa ona na wszystkich stacjach Orlenu w Polsce, Niemczech, Czechach, na Litwie. Wszystkie płatności za paliwo, towary i usługi można zrealizować bezgotówkowo za pomocą karty Mikroflota lub e-karty w aplikacji mFlota. Korzyści płynące z używania karty to elektroniczne faktury, dostęp do portalu i pełna kontrola wydatków w trybie online, odroczone płatności i szereg usług dodatkowych, takich jak Videotolling, MobiParking, serwis mechaniczny.

Z kolei IDS ma ciekawy i coraz popularniejszy na polskim rynku system VASP, Value Added Service Provider, dla firm spedycyjnych, który umożliwia rozliczanie kosztów zakupu paliwa swoich podwykonawców (firm transportowych) z opłatami za fracht. Zwalnia to firmy transportowe z konieczności posiadania limitu kredytowego lub depozytu.

– Wprowadziliśmy do użytku bezpieczne rozwiązanie umożliwiające rozliczenie tankowania z użyciem kodów QR, dostosowane do potrzeb przewoźników posiadających zaplecze informatyczne – mówi Robert Kapica, dyrektor biura klientów flotowych MOL Polska. – Ta funkcjonalność pozwala na sprawną obsługę pojazdów wykonujących prace przewozowe w oddaleniu od macierzystej bazy, odciążając zarządzających flotą z prozaicznej, ale czasochłonnej czynności, jaką jest dystrybucja kart do kierowców.

 

Bezpieczeństwo!

AS24 kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo kart. Filip Mikosz, manager ds. rozwoju biznesu oraz sprzedaży, region centralny informuje, że możliwości karty zostały rozszerzone o samodzielne blokowanie stacji przez klientów. Klienci mogą dokładnie ustalić siatkę stacji dostępnych dla kierowców, co pozwala ograniczyć nieuprawnione użycie karty. Dodatkowo, w sytuacjach awaryjnych, mogą generować w panelu klienta na stronie internetowej, kody ręcznego tankowania. Dzięki temu możliwe jest zatankowanie bez użycia karty.

– Zauważalnym trendem na rynku jest kwestia podnoszenia bezpieczeństwa transakcji kart paliwowych przez dostawców – komentuje Tomasz Góralewicz, national sales manager, Grupa Eurowag. – To trend, który pojawił się jako odpowiedź na oszustwa, które nadal są. Z tego względu pracujemy nad rozwiązaniami antyfraudowymi, z których klienci Eurowag mogą korzystać bezpłatnie. Jednym z nich jest funkcja Card Lock, która oznacza, że karta paliwowa jest zablokowana przez większość czasu. Gdy kierowca chce zatankować, wysyła najpierw SMS-a za pomocą swojego telefonu komórkowego, a dzięki temu dana karta paliwowa otwiera się na 30 minut. Tylko wtedy kierowca może obciążyć nową transakcją swoją kartę paliwową. Po upływie tego czasu karta paliwowa kierowcy ponownie się zablokuje, a dzięki takiemu zabezpieczeniu ryzyko nieuprawnionego jej wykorzystania spada prawie do zera. Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny sposób zabezpieczenia naszych kart. W przypadku, gdy pojazdy są wyposażone w nasze urządzenie EVA, czyli narzędzie służące z jednej strony do opłat drogowych w standardzie EETS, a z drugiej posiadające funkcje telematyczne, można również uruchomić funkcję Fuel Guard. Jeśli jest ona włączona, a kierowca chce zatankować, to następuje weryfikacja miejsca tankowania z bieżącą lokalizacją pojazdu. Jeśli lokalizacja stacji paliw jest inna niż położenie ciężarówki, to dana transakcja nie zostanie przeprowadzona, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed nieautoryzowanym zakupem paliwa.

Secure E-Box, to system, w którym firma E100 również połączyła rozwiązania antyfraudowe i telematyczne. Secure E-Box działa w oparciu o urządzenie pokładowe (OBU) oraz współrzędne GPS stacji, w której kierowca zamierza zapłacić za paliwo. System przetwarza dane geolokalizacyjne OBU i stacji paliw. Jeśli w momencie żądania autoryzacji, dane te nie pokrywają się, transakcja automatycznie jest blokowana. Secure E-Box jest niewidzialną tarczą firmy transportowej, która chroni przed nieautoryzowanym użyciem karty paliwowej 24 godziny na dobę, całkowicie bezobsługowo. W listopadzie 2023 została dodana do systemu nowa funkcjonalność – użytkownicy Secure E-Box mogą również na bieżąco monitorować swoją flotę w czasie rzeczywistym. Klienci korzystający z Secure E-Box jednym kliknięciem myszki mogą włączyć monitorowanie swoich pojazdów z poziomu panelu klienta.

– Rozwiązanie, które do tej pory zarezerwowane było dla zaawansowanych i dość drogich rozwiązań telematycznych, możemy oferować dosłownie w cenie kubka kawy na stacji paliw – zachwala Małgorzata Malewicz, kierownik marketingu w E100. – Jesteśmy tak pewni skuteczności Secure E-Box, że w przypadku kradzieży paliwa przy włączonej usłudze, gwarantujemy całkowite pokrycie kosztów skradzionego paliwa. Secure E-Box wraz z nową funkcjonalnością umożliwiającą monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym działa w 36 krajach Europy, przez 24 godziny na dobę. Od momentu uruchomienia systemu u klientów, którzy zdecydowali się go używać, nie zdarzyła się kradzież paliwa przy użyciu karty paliwowej. System zablokował wszystkie próby wyłudzeń. 

 

Internet rzeczy też

Daleko poza samo tankowanie wykraczają propozycje DKV. Opowiada Anna Biekionis, country manager DKV Mobility Poland: – Oferujemy rozwiązania od mobilnych płatności APP & Go czyli rozliczenia bez fizycznego użycia karty, poprzez zwroty podatków do zaawansowanej aplikacji mobilnej oferującej największą w Europie sieć tankowania samochodów osobowych i ciężarowych oraz ładowania pojazdów elektrycznych. Oferujemy naszym klientom zaawansowane rozwiązania jak Aystent Logistyki DKV Live stanowiący element wsparcia w obszarze kontroli i analizy wykorzystania dostępnego potencjału możliwości transportowych floty klienta. Rozbudowujemy narzędzia analiz i raportowania bazując na najnowocześniejszych rozwiązaniach z obszaru internetu rzeczy, chcąc być jednocześnie liderem rynkowym w zakresie narzędzi służących wyzwaniom logistyki 4.0, a także w sposób świadomy oddziaływać na ochronę środowiska poprzez wsparcie elektromobilności i dostępu do paliw alternatywnych.

 

Jeszcze bardziej cyfrowo

Chociaż fizyczna karta paliwowa pozostanie sprawdzonym i przetestowanym instrumentem na rynku jeszcze przez jakiś czas, jej rozwój zmierza w kierunku rozwiązań cyfrowych. UTA Edenred wdrożyła już cyfrową wersję karty paliwowej – aplikację UTA EasyFuel®, która pozwala na realizowanie transakcji tankowania za pośrednictwem smartfona i niebawem będzie dostępna również na rynku polskim. Rozwiązania cyfrowe oferują jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i wygody, a także otwierają dalsze możliwości, takie jak programy lojalnościowe dla klientów lub ukierunkowana komunikacja dostawcy karty paliwowej z kierowcą.

– Przyszłość zarządzania flotą to automatyzacja i integracja danych – zaznacza Michał Niemiec z Shella. – Dlatego dla firm transportowych, które chcą optymalizować zarządzanie flotą, przygotowaliśmy Shell API. Narzędzie to umożliwia bieżącą integrację usług Shell Card z systemami klienta, tworząc jeden zintegrowany system, bez konieczności manualnego wprowadzania danych. Shell API umożliwia zarządzanie kartami paliwowymi Shell z poziomu własnego systemu, a także gwarantuje dostęp do danych transakcyjnych, co zapewnia kontrolę nad kosztami operacyjnymi.

Zdaniem Anny Biekionis z DKV kształtujące się trendy wskazują na stopniowe zastępowanie tradycyjnych kart innowacyjnymi pomysłami. Możemy spodziewać się dalszego rozwoju takich rozwiązań, które mogą umożliwić płatności za paliwo, prąd czy wodór bez konieczności posiadania fizycznej karty. Ponadto rozwój pojazdów elektrycznych czy wodorowych wpływa na rozwój infrastruktury do ładowania. Możemy przewidywać, iż w przyszłości płatności za paliwo lub energię mogą być bardziej związane z konkretnym pojazdem niż z tradycyjną kartą płatniczą.

– Przyszłość kart to cyfryzacja i poszerzanie palety usług, za które można zapłacić kartą – konkluduje Małgorzata Malewicz z E100. – Nowoczesna karta paliwowa będzie otwierała cyfrowy świat w transporcie. Digitalizacja w transporcie w zasadzie już się dzieje, a my jako firma mamy ambicję nadawać ton w tym procesie, ale też być wiarygodnym, rzetelnym partnerem dla klientów. Zapraszamy do tej podróży w przyszłość oferując nasze wsparcie dla każdego klienta. To jest nasz cel – dostarczyć zaawansowane technologicznie i nowoczesne produkty, autorskie i innowacyjne, firmom transportowym na każdym etapie ich rozwoju.

Robert Kapica (MOL) podsumowuje to w trzech punktach. Wirtualizacja karty, przeniesienie jej do aplikacji, integracja z systemami stosowanymi przez przewoźników będą wyzwaniami, z jakimi firma oferująca karty dla nowoczesnych flot będzie musiała się zmierzyć. I jeszcze zmiany wynikające z polityki klimatycznej – pojawiają się nowe paliwa, nowe źródła zasilania. Abstrahując od tempa tych zmian i dostępności tak taboru, jak punktów jego ładowania czy tankowania, karta przyszłości musi mieć możliwość obsłużenia elektrycznych ładowarek czy punktów tankowania wodoru.

 

Charakterystyka popularnych kart

Aris

Od Portugalii do Chin Aris oferuje tankowanie, opłaty drogowe i inne usługi, np. myjnie. Oferuje również opłaty drogowe, tunele, promy w Europie, Turcji oraz Kazachstanie, jedno urządzenie na kilkanaście państw. Kolejne cechy to: indywidualne warunki oraz osobisty doradca, terminy płatności do 30 dni, elastyczny system rabatów w Europie, całodobowa linia help-line, fakturowanie netto, zwrot VAT-u, zwrot akcyzy, aplikacja mobilna na telefon.

 

BP

Karta paliwowa BP + Aral to znakomite rozwiązanie dla wszystkich rodzajów flot samochodowych poruszających się po Europie. Umożliwia bezgotówkowe regulowanie opłat za wybrane produkty i usługi na ponad 24.000 stacji w 32 krajach. Zapewnia bezpieczeństwo transakcji, chroni przed nadużyciami, pomaga zredukować wydatki. Elastyczny system zarządzania limitami pozwala zoptymalizować koszty i zapewnia pełną kontrolę wydatków. Karta daje też dostęp do kompleksowej oferty opłat i usług drogowych (przejazdy mostami, tunelami, promami, koleją), atrakcyjnej oferty zwrotu podatku VAT i akcyzy oraz całodobowej pomocy drogowej. Dodatkowo użytkownicy karty mogą korzystać z uniwersalnego urządzenia do rozliczania opłat drogowych BP Toll box i profesjonalnego rozwiązania do zarządzania flotą BP Fleet Expert.

 

Circle K

Easy Card. Kartę można otrzymać bez dodatkowych kosztów, zbędnych formalności i deklarowania stałych ilości zakupów. Dzięki niej klienci flotowi zyskują dostęp do faktur on-line, a raz w miesiącu jest wystawiana faktura zbiorcza. Kartę można doładować na każdej stacji Circle K z obsługą, bezpośrednio przed dokonaniem zakupu lub przelewem na konto. Circle K nie wymaga minimalnej wartości wpłaty, dając użytkownikom pełną dowolność form i kwot płatności. Klienci mają także możliwość przypisania karty do numeru rejestracyjnego, co ułatwia rozliczenie VAT. Karta daje dostęp do rabatów na paliwo, myjnię, zakupy w sklepie. Dodatkowo posiadacze Easy Card mogą liczyć na promocję na start, w ramach której rabat na paliwo może wynieść do 20 gr/l. Możliwości ustawienia dowolnych limitów kwotowych (dziennych, tygodniowych lub miesięcznych) i wprowadzenie ograniczeń produktowych, zapewniają bezpieczeństwo i pomagają lepiej kontrolować wydatki.

 

DKV

Card Climate została stworzona dla klientów, którzy chcą komfortowo tankować paliwo w Polsce i Europie i wziąć odpowiedzialność za swoją emisję dwutlenku węgla z pojazdu, przyczyniając się do ochrony klimatu oraz dla tych, których partnerzy biznesowi potrzebują dowodów na to, jak firma radzi sobie z emisją CO₂. DKV przekazuje wkład klimatyczny, w imieniu klienta, do myclimate Niemcy: diesel do 2,5 ct/l, CNG 2,4 ct/kg, LNG 2,5 ct/kg, AdBlue 0,3 ct/l. DKV Mobility oferuje certyfikat, który zaświadcza, że dobrowolnie wsparto projekty kompensacji emisji dwutlenku węgla w oparciu o emisję dwutlenku węgla wynikającą ze zużycia paliwa (tank-to-wheel). DKV Mobility oferuje bardzo rozbudowaną sieć stacji paliw w Europie dostępnych dzięki jednej karcie paliwowej: ponad 66.000 konwencjonalnych stacji, prawie 633.000 punktów ładowania EV i ok. 21.000 stacji z paliwami alternatywnymi.

 

E100

Międzynarodowa karta paliwowa to najważniejszy produkt w portfolio E100, akceptowana na ponad 14.500 stacjach w 32 krajach. Dostępna jest w wersji przedpłaconej lub z tzw. limitem. Przedpłacona umożliwia korzystanie z własnych środków, ta z limitem pozwala na odroczenie terminu płatności. Limity są ustawiane wspólnie z klientami po analizie potrzeb i możliwości. Wraz z kartą klienci otrzymują dostęp do panelu klienta, gdzie są widoczne szczegółowe informacje o każdej transakcji w czasie rzeczywistym, jak również stan konta, archiwum faktur i wiele innych. Za pomocą karty można płacić na produkty eksploatacyjne do ciężarówek, parking, myjnię, przejazd mostami czy tunelami. Użytkownicy mogą liczyć na pomoc przy rozliczaniu opłat drogowych (25 krajów), odzyskiwaniu podatku VAT (27 krajów) czy zwrocie akcyzy (7 krajów). Poza tym blisko 120.000 przepraw promowych rocznie: kraje bałtyckie, śródziemnomorskie, Skandynawia, Europa północno-zachodnia. W panelu klienta można online zarezerwować taką przeprawę. 

 

Eurowag

Karta Eurowag One jest przeznaczona dla dużych i średnich firm transportowych, pozwala kierowcom dokonywać transakcji bezgotówkowych w sieci akceptacji Eurowag, która cały czas się rozszerza i obecnie liczy ponad 15.000 stacji. Karta wykorzystywana jest głównie do zakupów paliwa w niższej cenie, ale także oferuje zniżki na dodatkowe usługi, takie jak np. mycie pojazdów, opłaty drogowe czy dostęp do parkingów, zlokalizowanych w dogodnych miejscach przy przejściach granicznych. Można zakupić nie tylko olej napędowy, ale również paliwa alternatywne – LNG, CNG i HVO 100. Eurowag One jest kartą z odroczonym terminem płatności, co oznacza, że nie wymaga wcześniejszego zasilenia środkami pieniężnymi, a właściciel firmy dokonuje spłaty wszystkich należności z danego okresu rozliczeniowego na koniec terminu faktury.

 

IDS

International Diesel Service jest częścią Kuwait Petroleum (Q8), koncernu paliwowego należącego do państwa Kuwejt. Działa od ponad 35 lat w 27 krajach Europy, ma ponad 900 automatycznych, samoobsługowych stacji. Jako że klientami IDS są firmy transportu ciężkiego, stacje są zlokalizowane w miejscach koncentracji ruchu samochodów ciężarowych i mają wszelkie udogodnienia dla tego typu pojazdów jak dogodny wjazd i wyjazd, szybkie dystrybutory oleju napędowego, dystrybutor Ad Blue i działają 24/7/365. Odpowiadając na zapotrzebowanie firm transportowych IDS oferuje oprócz diesla i Ad Blue również produkty takie jak HVO 20, HVO 100, LNG. Unikalną cechą jest to, że są to karty zbliżeniowe (bez paska magnetycznego), które są weryfikowane w czasie rzeczywistym przed tankowaniem. Taki system zapobiega kradzieży paliwa poprzez nieautoryzowane użycie karty. Jest to obecnie najbezpieczniejszy system kart paliwowych na rynku.

 

IQ

IQ Card to karta paliwowa, która zaczęła być oferowana na rynku austriackim od 2007 r. przez firmę Julius Stiglechner GmbH dla klientów biznesowych. Obecnie sieć akceptacji liczy ponad 4.600 stacji w 20 krajach. W 2024 r. przybyło 240 nowych stacji BP w Polsce. Karta IQ Card jest w 100 proc. bezpłatna, jej posiadacz otrzymuje stałą, tygodniową cenę paliwa w każdym kraju, nawet na stacjach autostradowych. Rosnąca popularność IQ Card wynika z licznych zalet, takich jak atrakcyjne ceny, indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów, przejrzyste fakturowanie, najnowsze technologie zabezpieczeń. W przypadku utraty lub kradzieży można przez całą dobę bezpłatnie zablokować kartę, korzystając z portalu IQ Card NetService. Gwarantuje to ochronę przed nadużyciami.

 

Lotos

Karty Lotos Biznes są obecnie wydawane przez MOL Polska. Są korzystne dla każdego przedsiębiorstwa, bez względu na rodzaj i wielkość floty. Karta Lotos-Esso Card umożliwia bezgotówkowe zakupy na stacjach paliw Esso w całej Europie oraz na stacjach partnerskich w 15 krajach. Sieć akceptacji Esso Card stanowi ponad 12.000 stacji, w tym ponad 700 autostradowych.

 

Moya

Oferta Moya Firma jest elastyczna i komfortowa, dostosowana do zróżnicowanego grona odbiorców. Stacje paliw Moya to ponad 450 lokalizacji w całej Polsce, a dzięki umowie o wzajemnej akceptacji z Shell Polska i Amic karty Moya Firma zasięgiem obejmują dziś ponad 1.000 stacji w kraju. W sieci Moya znajduje się wiele stacji automatycznych, położonych przy głównych szlakach transportowych, ich oferta jest skierowana wyłącznie do klientów flotowych. Oferta ma też zasięg międzynarodowy, dzięki akwizycji holenderskiej spółki The Fuel Company, emitenta i operatora kart TFC. Karty te są akceptowane na ponad 4.500 stacjach w 18 krajach Europy. W ramach usług TFC klienci, oprócz zapewnienia cen za paliwo i bezgotówkowych rozliczeń, mają możliwość rozliczania opłat drogowych oraz szybkiego zwrotu podatku VAT i akcyzy za paliwo. TFC oferuje również stacje tankowania LNG w kluczowych pod względem lokalizacji miejscach w Europie.

 

Orlen

Flota to najpopularniejsza karta Orlenu, dedykowana dużym firmom. Karta Flota daje wygodę bezgotówkowych zakupów paliwa, towarów i usług w ponad 1.800 punktach w Polsce. Dodatkowo bezpłatny portal i aplikacja mFlota oraz elektroniczne fakturowanie. Natomiast odroczone terminy płatności pozwalają klientom z łatwością zarządzać flotą i zachować pełną kontrolę nad wydatkami. Program zapewnia także szeroki pakiet usług dodatkowych, takich jak Videotolling, ViaToll/viaAuto czy MobiParking, ułatwiające podróż autostradami oraz zakup biletów parkingowych. Program Flota daje możliwość rozbudowania o kartę Open Drive lub DKV/Orlen, które pozwalają na bezgotówkowe płatności poza granicami kraju.

 

Port 24

Karta umożliwia tankowanie na automatycznych, samoobsługowych stacjach Port 24 oraz na stacjach partnerskich. Stacje Port 24 są zlokalizowane przy głównych trasach tranzytowych. Emitent kart oferuje bardzo korzystne ceny, które są ustalane w drodze indywidualnych negocjacji. Paliwa są dostarczane z rafinerii w Schwedt we wschodnich Niemczech oraz od krajowych producentów w bardzo konkurencyjnych cenach, które pozwalają przewoźnikom obniżyć koszty działalności. Oprócz oleju napędowego można tankować Ad Blue oraz korzystać z myjni dla pojazdów ciężarowych. Termin płatności jest odroczony, nawet do 30 dni. Ponadto Port 24 oferuje dostawy paliw do zbiorników stacjonarnych, w dowolne miejsce.

Shell

Z karty Shell można korzystać na niemal 1.300 stacjach paliwowych w Polsce, a także na ponad 22 tysiącach stacji Shell w Europie oraz prawie 16 tysiącach stacji partnerskich. Shell Card pozwala na efektywne zarządzanie flotą pojazdów, m.in. dzięki jednej zbiorczej fakturze, odroczonemu terminowi płatności czy możliwości odzyskiwania zapłaconego za granicą podatku VAT oraz akcyzy. Pozwala na realizację opłat drogowych i zakup produktów spoza asortymentu paliwowego.

 

UTA Edenred

Klienci UTA Edenred mają do dyspozycji prawie 83.000 punktów akceptacji w Europie, z czego ok. 64.000 to stacje paliwowe nie tylko znanych międzynarodowych marek, ale również te zarządzane przez lokalnych partnerów. W Polsce sieć akceptacji UTA Card obejmuje blisko 5.000 stacji i ciągle rośnie. Klienci UTA tankują po najbardziej konkurencyjnych cenach w całej Europie i dodatkowo mają dostęp do zindywidualizowanej, atrakcyjnej oferty rabatowej. Budowanie korzystnej oferty cenowej jest możliwe dzięki doskonałej znajomości rynku, popartej 60 latami doświadczenia i owocnej współpracy z wieloma różnymi partnerami. Warto tu wspomnieć chociażby o możliwości tankowania ON oraz Pb 95 w Polsce w oparciu o ceny hurtowe (na bazie SPOT). W zależności od okresu oraz lokalizacji użytkownicy kart mogą zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu groszy na litrze. Obecnie oferta ta obowiązuje na ponad 1.000 atrakcyjnie położonych stacji paliw w całej Polsce, w tym na przygranicznych i autostradowych.

 

T&M nr 3/2024

Tekst: Leon Bilski

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE