uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Strażnik bezpieczeństwa ładunku

ZF, właściciel marki WABCO, prezentuje wiodący na rynku system blokowania drzwi tylnych i bocznych do pojazdów użytkowych, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony ładunku przed kradzieżą.

System blokowania OptiLock™ pomaga chronić właścicieli flot przed kradzieżami ładunku, skutkującymi przerwaniem łańcucha dostaw oraz zmianom temperatury wskutek nieupoważnionego otwarcia chłodni lub innej przestrzeni ładunkowej. Do dyspozycji klientów marka WABCO oferuje zarówno warianty mechaniczne, jak i elektroniczne systemu. Niezależnie od modelu, OptiLock™ zapobiega kradzieży lub podmianie towarów, a zablokowanie i odblokowanie zabezpieczeń może odbywać się za pomocą kłódki, jak również elektronicznie za pomocą kodu PIN na klawiaturze lub bezprzewodowo za pośrednictwem telematyki.

Przestępczość związana z kradzieżami ładunków pojazdów użytkowych przybiera różne formy – od pocięcia i rozerwania plandeki, poprzez uprowadzenie całego transportu, po kradzież przedmiotów z przyczepy stojącej na parkingu, a nawet przejęcie ładunku z pojazdu będącego w ruchu. Międzynarodowe Stowarzyszenie Ochrony Transportu Towarów (TAPA) alarmuje, że w ostatnim roku w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) nastąpił nienotowany do tej pory wzrost ilości kradzieży. Z odpowiedzią na ten problem wychodzi firma ZF, oferując rozwiązanie OptiLock™ marki WABCO. Aby zoptymalizować poziom ochrony pojazdu, dostawcy usług logistycznych w ramach systemu OptiLock™ mogą skorzystać z bogatej gamy skutecznych blokad, zarówno mechanicznych, jak i elektronicznych.

 

OptiLock™ – zabezpieczenie, któremu możesz zaufać

Elektroniczny system blokowania drzwi tylnych i bocznych do pojazdów ciężarowych, naczep, przyczep i kontenerów ELB Lock z grupy produktów OptiLock™ to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony ładunku przed kradzieżą. Główną zaletą wiodącego rozwiązania marki WABCO jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw, począwszy od menadżerów zarządzających flotą, aż po kierowców i klientów docelowych. System chroni przed niebezpiecznymi i szkodliwymi dla przewoźników sytuacjami, w których może dojść do kradzieży, a także zmniejsza ryzyko oszustwa, transportu niezarejestrowanych towarów, czy nieupoważnionych otwarć drzwi pojazdu. Dla właścicieli flot to rozwiązanie gra główną rolę w utrzymaniu prawidłowej logistyki transportowanego ładunku, a także zapobiega zmianom temperatury wskutek nieupoważnionego otwarcia chłodni lub innej przestrzeni ładunkowej.

 

wabco1Zabezpieczenia elektroniczne ELB-Lock® - OptiLock™

Elektroniczny system blokujący ELB-Lock® z grupy OptiLock™ dedykowany jest do drzwi kontenerów, przyczep i naczep i zapewnia wielostopniowe zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz dodatkowe funkcje, dzięki którym menedżerowie zarządzający flotą mogą dopasować jego działanie do swoich potrzeb w zakresie ochrony. Rozwiązania te mogą współpracować z urządzeniami telematycznymi, dzięki czemu zapewniają wysoki poziom zaawansowania technologicznego i zestaw najlepszych zabezpieczeń, będąc przy tym systemem prostym w obsłudze.

To nowoczesne rozwiązanie wykorzystuje zróżnicowane metody otwarcia drzwi pojazdu, połączeń cyfrowych i wielostopniowych poziomów dostępów chronionych zarówno bezprzewodowo za pośrednictwem telematyki, jak i manualnie poprzez kod PIN. Oznacza to stałą kontrolę kolejnych etapów przewożenia ładunku do miejsca przeznaczenia i pewność, że również kierowca przez cały czas dotrzymuje wszystkich niezbędnych procedur podczas transportu. System zabezpieczający ELB-Lock, w odpowiedniej specyfikacji, posiadając akceptacje organizacji TAPA, BAT, GDP, umożliwia menadżerom zarządzającym flotą skuteczne zabezpieczenie oraz kontrolowanie dostępu do ładunku w czasie rzeczywistym.

 

Zabezpieczenia mechaniczne OptiLock™

Mechaniczne systemy blokad drzwi dla pojazdów użytkowych OptiLock
są praktyczne i skuteczne. Firmy transportowe mogą wybierać spośród modeli z zamontowaną na stałe kłódką do drzwi skrzydłowych lub skorzystać z blokad gotowych do montażu na drążkach pionowych drzwi. Wśród nich znajdują się zamki ze stali nierdzewnej, które mogą być przykręcone do drzwi przyczepy i skutecznie zabezpieczają przed rozwierceniem lub przecięciem. Mechaniczne systemy blokujące są skutecznym rozwiązaniem, które jest jednocześnie łatwe w montażu i dopasowane do różnych rodzajów drzwi. W gamie blokad mechanicznych znajdują się również urządzenia zapobiegające kradzieży z parkingu całego pojazdu, tzn. przyczepy z dyszlem, naczepy czy górnej zabudowy BDF.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczających z gamy OptiLock™ można znaleźć na stronie internetowej ZF oraz u przedstawicieli firmy, zajmujących się marką WABCO.T&M nr 3/2024

Tekst: Jacek Dobkowski

Zdjęcia: ZF

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE