uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Goldhofer

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

Mercedes lipiec

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

Prilo 1170x150

loga na www miedzy banery

1980x617pix

Master truck baner

Strenx® - stal do zadań specjalnych

Na zakończonych niedawno targach Conexpo-Con/Agg 2023 firma SSAB zaprezentowała stal Strenx®.

To wysokowytrzymały materiał, który z powodzeniem pomaga producentom w konstruowaniu sprzętu do robót ziemnych, budowlanych, do przeładunku materiałów, ale również do budowy środków transportu.

Przed współczesnym, ciężkim sprzętem stoją trudne zadania. Musi ciągnąć, ładować i bezpiecznie podnosić ładunki, co stanowi wyzwanie dla jego uzytkowników. Trzeba mieć też na względzie rosnące koszty paliwa i pracy. Z kolei w transporcie, aby zwiększać ładowność trzeba stosować materiały możliwie lekkie, a przy tym wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Stal Strenx® pomaga zaspokoić m.in. potrzeby wytwórców podwozi przyczep i naczep, a także wysięgników. Strenx® jest również stosowana w tylnych osłonach chroniących przed wjechaniem pod pojazd, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń w zderzeniach tylnych (lepsza wytrzymałość od osłon aluminiowych).

Przykładem zastosowania stali Strenx® jest konstrukcja naczepy z wywrotem bocznym stworzona przez kanadyjskiego producenta naczep i nadwozi Cross Country Manufacturing. - Klienci odnoszą korzyści dzięki niższym kosztom posiadania dzięki oszczędnościom operacyjnym, takim jak niższe zużycie paliwa. Mogą cieszyć się wyższym zwrotem inwestycję, ponieważ mniejsza masa całkowita stawia pojazd w lżejszej klasie licencjonowania, zapewniając oszczędność wagi. Byliśmy w stanie zwiększyć ładowność bez dodawania większej masy, co oznacza mniej podróży, wyższą produktywność i oszczędność paliwa – mówi Bill Yorke, wiceprezes ds. sprzedaży, Cross Country Manufacturing.

Jako stal o wysokiej granicy plastyczności, Strenx® sprawdziła się w urządzeniach dźwigowych. Stalowa płyta Strenx® o wysokiej wytrzymałości, rury i kształtowniki zamknięte o zmniejszonej grubości mogą być przydatne w dźwigach, jak również podnośnikach: krzyżowych, nożycowych, wysięgnikowych czy koszowych, a także np. w ładowarkach teleskopowych. Poza wytrzymałością Strenx® jest także materiałem plastycznym, umożliwia precyzyjne cięcie, czy gięcie elementów. Stal dostępna jest w wersjach o granicy plastyczności 600 -1300 MPa, w postaci płyt, arkuszy, rur i profili zamkniętych.

 

T&M nr 3/2023

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE