Uta listopad

loga na www miedzy banery

750x200

loga na www miedzy banery

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

loga na www miedzy banery

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

loga na www miedzy banery

1170x150 1

wstwka TM

K BANNER 1150X150 PL

Nowości w opłatach drogowych od DKV Mobility

,,Podpowiadamy firmom, z jakich usług mogą korzystać, aby maksymalnie obniżyć łączne wydatki.'' - mówi Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

Rozliczanie opłat drogowych to zdecydowanie jeden z tych obszarów. Już samo korzystanie z urządzeń EETS w kilkunastu krajach Europy przynosi spore oszczędności. Opłaty drogowe są drugą – obok rozliczeń paliwa - podstawową usługą DKV Mobility. Mowa tu zarówno o tradycyjnych systemach winietowych, jak i nowoczesnych opłatach elektronicznych. „Jako wiodący w Europie operator opłat drogowych, DKV Mobility oferuje rozliczania myta w ponad 30 krajach. Systemy te obejmują wszystkie najważniejsze drogi tranzytowe.” – mówi Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility w Polsce. Operator od kilkunastu lat towarzyszy wszystkim ważniejszym zmianom i wdrożeniom systemów myta, oferując usługi w zakresie ich opłacania za pośrednictwem boxów i karty paliwowej.

Zaletą jest nie tylko ułatwiona płatność - na podstawie faktury z odroczonym terminem - ale także zwroty VAT za opłaty drogowe, w tym mosty i promy. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość wyliczania online, na mapie, wysokości opłat drogowych na danej trasie, z uwzględnieniem rodzaju pojazdu, liczby osi i DMC. To ułatwia przewoźnikom planowanie z wyprzedzeniem kosztów nie tylko paliwa, ale też wszelkich dodatkowych opłat w drodze.

Usługa ta znajduje się w podstawowej ofercie usług operatora. Mogą z niej korzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy posiadają DKV Card. Do rozliczeń, w zależności od technologii systemu, służy urządzenie DKV BOX EUROPE dla EETS, a także inne boxy operatora lub bezpośrednie płatności za przejazdy przy pomocy karty DKV.

 

DKV BOX EUROPE: 16 systemów poboru opłat 

“W przypadku urządzeń EETS firma nie musi płacić za różne typy boxów w wielu krajach, nie traci też czasu na dodatkowe formalności na granicy.” - wyjaśnia Anna Biekionis. Urządzenie DKV BOX EUROPE samo nalicza opłaty, a DKV Mobility przejmuje wszelkie formalności związane z ich rozliczaniem.

dkvsponsorowany1 

Przy pomocy tego boxa można dziś regulować opłaty w: Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Szwajcarii, w tunelu Liefkenshoek w Belgii, na Węgrzech, we Włoszech, w Polsce, a także w tunelach Warnow Crossing i Herren Tunnel w Niemczech. W lutym do listy dołączyły mosty Störebaelt w Danii i Öresund w Szwecji.

 

DKV BOX Scandic

Obok rozwoju wspólnego systemu rozliczeń EETS, operator dostarcza też alternatywne rozwiązania do rozliczania opłat, które działają lokalnie. W minionym roku DKV Mobility wprowadziło urządzenie DKV BOX Scandic – przeznaczone dla firm podróżujących po Skandynawii. Działa ono na wszystkich drogach, mostach, promach i w tunelach w Norwegii, a także na mostach Öresund (Szwecja) i Störebaelt (Dania). Sprawdzi się zarówno w przypadku aut ciężarowych, dostawczych, jak i osobowych.  ”Podobnie jak wszystkie urządzenia pokładowe DKV Mobility, DKV BOX Scandic cechuje łatwość́ podłączenia do zarejestrowanego pojazdu. Operator wysyła go do użytkownika pocztą, po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia.” - tłumaczy Anna Biekionis.

 

Rozliczanie opłat drogowych e-TOLLdkvsponsorowany2

W Polsce DKV Mobility umożliwia automatyczne doładowania konta e-TOLL, a płatności sprowadza do jednej faktury na kilka tygodni. Po zalogowaniu na koncie klienta e-TOLL lub w aplikacji, należy określić kwotę doładowania, a następnie wskazać DKV Card jako środek płatniczy. Wówczas konto przewoźnika zostanie naładowane daną kwotą, a po wykorzystaniu środków, system będzie automatycznie pobierać pieniądze na kolejne doładowania z rachunku DKV. 

Transakcje zbiorczo na jednej fakturze 

Transakcje z tytułu myta zestawiane są na bieżąco w jednej fakturze, która obejmuje szczegółową listę̨ wszystkich płatności wykonywanych za pośrednictwem DKV Mobility, także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty drogowe z innych krajów europejskich.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE