10187 Continental Roadshow Online Banner 728x90 2

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

DAF Construction 750.200

1170x150 Filtry truck

Nowości w opłatach drogowych od DKV Mobility

,,Podpowiadamy firmom, z jakich usług mogą korzystać, aby maksymalnie obniżyć łączne wydatki.'' - mówi Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

Rozliczanie opłat drogowych to zdecydowanie jeden z tych obszarów. Już samo korzystanie z urządzeń EETS w kilkunastu krajach Europy przynosi spore oszczędności. Opłaty drogowe są drugą – obok rozliczeń paliwa - podstawową usługą DKV Mobility. Mowa tu zarówno o tradycyjnych systemach winietowych, jak i nowoczesnych opłatach elektronicznych. „Jako wiodący w Europie operator opłat drogowych, DKV Mobility oferuje rozliczania myta w ponad 30 krajach. Systemy te obejmują wszystkie najważniejsze drogi tranzytowe.” – mówi Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility w Polsce. Operator od kilkunastu lat towarzyszy wszystkim ważniejszym zmianom i wdrożeniom systemów myta, oferując usługi w zakresie ich opłacania za pośrednictwem boxów i karty paliwowej.

Zaletą jest nie tylko ułatwiona płatność - na podstawie faktury z odroczonym terminem - ale także zwroty VAT za opłaty drogowe, w tym mosty i promy. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość wyliczania online, na mapie, wysokości opłat drogowych na danej trasie, z uwzględnieniem rodzaju pojazdu, liczby osi i DMC. To ułatwia przewoźnikom planowanie z wyprzedzeniem kosztów nie tylko paliwa, ale też wszelkich dodatkowych opłat w drodze.

Usługa ta znajduje się w podstawowej ofercie usług operatora. Mogą z niej korzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy posiadają DKV Card. Do rozliczeń, w zależności od technologii systemu, służy urządzenie DKV BOX EUROPE dla EETS, a także inne boxy operatora lub bezpośrednie płatności za przejazdy przy pomocy karty DKV.

 

DKV BOX EUROPE: 16 systemów poboru opłat 

“W przypadku urządzeń EETS firma nie musi płacić za różne typy boxów w wielu krajach, nie traci też czasu na dodatkowe formalności na granicy.” - wyjaśnia Anna Biekionis. Urządzenie DKV BOX EUROPE samo nalicza opłaty, a DKV Mobility przejmuje wszelkie formalności związane z ich rozliczaniem.

dkvsponsorowany1 

Przy pomocy tego boxa można dziś regulować opłaty w: Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Szwajcarii, w tunelu Liefkenshoek w Belgii, na Węgrzech, we Włoszech, w Polsce, a także w tunelach Warnow Crossing i Herren Tunnel w Niemczech. W lutym do listy dołączyły mosty Störebaelt w Danii i Öresund w Szwecji.

 

DKV BOX Scandic

Obok rozwoju wspólnego systemu rozliczeń EETS, operator dostarcza też alternatywne rozwiązania do rozliczania opłat, które działają lokalnie. W minionym roku DKV Mobility wprowadziło urządzenie DKV BOX Scandic – przeznaczone dla firm podróżujących po Skandynawii. Działa ono na wszystkich drogach, mostach, promach i w tunelach w Norwegii, a także na mostach Öresund (Szwecja) i Störebaelt (Dania). Sprawdzi się zarówno w przypadku aut ciężarowych, dostawczych, jak i osobowych.  ”Podobnie jak wszystkie urządzenia pokładowe DKV Mobility, DKV BOX Scandic cechuje łatwość́ podłączenia do zarejestrowanego pojazdu. Operator wysyła go do użytkownika pocztą, po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia.” - tłumaczy Anna Biekionis.

 

Rozliczanie opłat drogowych e-TOLLdkvsponsorowany2

W Polsce DKV Mobility umożliwia automatyczne doładowania konta e-TOLL, a płatności sprowadza do jednej faktury na kilka tygodni. Po zalogowaniu na koncie klienta e-TOLL lub w aplikacji, należy określić kwotę doładowania, a następnie wskazać DKV Card jako środek płatniczy. Wówczas konto przewoźnika zostanie naładowane daną kwotą, a po wykorzystaniu środków, system będzie automatycznie pobierać pieniądze na kolejne doładowania z rachunku DKV. 

Transakcje zbiorczo na jednej fakturze 

Transakcje z tytułu myta zestawiane są na bieżąco w jednej fakturze, która obejmuje szczegółową listę̨ wszystkich płatności wykonywanych za pośrednictwem DKV Mobility, także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty drogowe z innych krajów europejskich.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE