Uta listopad

loga na www miedzy banery

Luxtruck

loga na www miedzy banery

1170x150 iveco luty

napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 lat napis 16 lat  napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 latnapis 16 lat   napis 16 lat  napis 16 lat

750x200 EFL

Prometeon luty

loga na www miedzy banery

banner 750x200

Niedrogi transport mieszkaniowy

Przyczepa kempingowa to mały samochód dostawczy, który ma wszystko, czego potrzeba do życia 2-7 osób, w zależności od wielkości pojazdu.

W porównaniu z kamperem ta opcja jest tańsza i łatwiejsza w obsłudze. Przyczepa kempingowa nadaje się jako domek letniskowy, dom na stałe ze względu na wyposażenie. Jest optymalny dla tych, którzy lubią podróżować lub zmieniać miejsce zamieszkania, nadaje się jako przebieralnia, do pracy zmianowej.

Cechy transportu i rodzaje przyczep kempingowych 

Do transportu przyczepy kempingowej należy użyć samochodu o pojemności silnika 1,8 litra lub więcej. Holowanie zwiększa zużycie paliwa o 30-40%. Przyczepę kempingową  można przewozić z prędkością nie większą niż 80 km/h, ale podczas transportu zakazane jest przebywanie w środku osób.

Wynika to z faktu, że ze względu na pasażerów może dojść do zaburzenia centrowania i równowagi samochodu, co jest niebezpieczne dla pasażerów i innych użytkowników ruchu drogowego. Duża przyczepa kempingowa najlepiej nadaje się jako mini dom.

Zgodnie z cechami konstrukcyjnymi istnieją takie typy przyczepy kempingowej:

  1. Przyczepa. Przyczepa przystosowana do podróżowania, ma duże rozmiary, wszystko co potrzebne do komfortowego pobytu.
  2. Mini przyczepa. Jest mniejsza, odpowiedni dla 1-2 osób.   Do transportu można wykorzystać skuter, motocykl.
  3. Namiot z przyczepą. Zewnętrznie przypomina zwykłą przyczepę domową, ale ma wbudowany mechanizm rozkładania maski - dodatkowa przestrzeń mieszkalna do stacjonarnej pracy przyczepy. To dobre rozwiązanie na domek letniskowy.
  4. Samochód hybrydowy. Posiada dodatkowe chowane namioty z miejscami do spania.
  5. Fivsvil (Fifth-wheel trailer). Do holowania przyczepy tego typu konieczne jest wykorzystanie pickupa, ciężarówki. Połączenie między nią a przyczepą zapewnia mechanizm siodełkowy, dzięki czemu przyczepa ma niewielkie rozmiary..

W zależności od liczby osi istnieją przyczepy kempingowe: z 1 lub 2 osiami. Przyczepy z jedną osią są niewielkie i mogą przewozić mniej ładunku na wagę. Są odpowiednie, jeśli planujesz dużo się przemieszczać, zwłaszcza po mieście.

Wiele modeli jednoosiowych ma krótki kadłub, dzięki czemu zapewnia dobrą manewrowość i mniejsze zużycie paliwa. Jeśli potrzebujesz przyczepy bardziej przypominającej stacjonarny domek, powinieneś zwrócić uwagę na modele dwuosiowe. Są większe, układ jest wygodniejszy i bardziej urozmaicony.

Dodatkowe wyposażenie przyczep kempingowych 

Przyczepa kempingowa początkowo ma wszystko, czego potrzebujesz do życia. Po zainstalowaniu na miejscu, musi być podłączony do prądu, wody i kanalizacji. Jedyną rzeczą wartą rozważenia jest zastosowanie sieci 110V w amerykańskich przyczepach. W przypadku takich domków będziesz musiał kupić lub wynająć generator diesla.

Do ogrzewania przyczepy kempingowej stosować możemy:

  1. System wodny. Nadaje się do eksploatacji „domu” w temperaturach do -45 stopni, kosztuje więcej.
  2. System powietrzny. Wytrzymuje mrozy -15 ... -25 stopni.

W wielu modelach przyczep przewidziano montaż butli gazowej w schowku na zewnątrz, w niektórych bateria jest dołączona do zestawu podstawowego. Pojemność zbiornika na wodę w wersji standardowej niewielka - 15-20 litrów. Kryteria te muszą być skorelowane z tym, w jaki sposób planuje się głównie użytkowanie przyczepy - stacjonarnej lub ruchomej, z liczbą mieszkających osób.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE