Zelektryfikowana oś TRAKr

SAF-Holland konsekwentnie rozwija zelektryfikowane osie do naczep. Model TRAKr, zapewniający rekuperację energii, jest już stosowany w chłodniach takich firm jak Chereau czy Lanz + Marti.

         TRAKr wykorzystuje moduł generatora wysokiego napięcia do elektrycznego hamowania rekuperacyjnego (odzyskowego) w celu zminimalizowania zużycia paliwa, a także emisji dwutlenku węgla i cząstek stałych. Chroni środowisko i zarazem wydłuża żywotność poszczególnych komponentów pojazdu. Jest to konkretny wkład SAF-Holland w ochronę zasobów Ziemi. Generatory są produkowane bez metali ziem rzadkich i bez miedzi. Osie TRAKr sprawiają, że transport ciężkich towarów jest bardziej zrównoważony, a także bardziej wydajny.

Preferowanym zastosowaniem SAF TRAKr są pojazdy chłodnicze, w których agregaty chłodnicze lub grzejniki mogą być tymczasowo, w pełni zasilane energią elektryczną. SAF bierze pod uwagę w dalszym rozwoju osi pierwsze doświadczenia użytkowników i wnioski z testów w transporcie międzynarodowym. Do badań nad bezemisyjnym transportem w kontrolowanej temperaturze SAF-HOLLAND wykorzystuje m.in. naczepę chłodniczą z hybrydową jednostką chłodniczą i układem hamowania odzyskowego na bazie osi TRAKr.      

 

T&M nr 11/2021

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE