Uta listopad

loga na www miedzy banery

Luxtruck

loga na www miedzy banery

1170x150 iveco luty

napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 lat napis 16 lat  napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 latnapis 16 lat   napis 16 lat  napis 16 lat

750x200 EFL

Prometeon luty

loga na www miedzy banery

banner 750x200

Zelektryfikowana oś TRAKr

SAF-Holland konsekwentnie rozwija zelektryfikowane osie do naczep. Model TRAKr, zapewniający rekuperację energii, jest już stosowany w chłodniach takich firm jak Chereau czy Lanz + Marti.

         TRAKr wykorzystuje moduł generatora wysokiego napięcia do elektrycznego hamowania rekuperacyjnego (odzyskowego) w celu zminimalizowania zużycia paliwa, a także emisji dwutlenku węgla i cząstek stałych. Chroni środowisko i zarazem wydłuża żywotność poszczególnych komponentów pojazdu. Jest to konkretny wkład SAF-Holland w ochronę zasobów Ziemi. Generatory są produkowane bez metali ziem rzadkich i bez miedzi. Osie TRAKr sprawiają, że transport ciężkich towarów jest bardziej zrównoważony, a także bardziej wydajny.

Preferowanym zastosowaniem SAF TRAKr są pojazdy chłodnicze, w których agregaty chłodnicze lub grzejniki mogą być tymczasowo, w pełni zasilane energią elektryczną. SAF bierze pod uwagę w dalszym rozwoju osi pierwsze doświadczenia użytkowników i wnioski z testów w transporcie międzynarodowym. Do badań nad bezemisyjnym transportem w kontrolowanej temperaturze SAF-HOLLAND wykorzystuje m.in. naczepę chłodniczą z hybrydową jednostką chłodniczą i układem hamowania odzyskowego na bazie osi TRAKr.      

 

T&M nr 11/2021

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE