1170x150 010323

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

BP 1170x150

RubiaOptima 750x200 0100

Już półtora wieku

Mało firm motoryzacyjnych może pochwalić się dłuższym stażem niż Continental, obchodzący w październiku 150-lecie.

Jest najstarszym niezależnym i jednym z największych producentów opon na świecie. Z małej fabryki w Hanowerze w Niemczech firma rozwinęła się w jednego z globalnych graczy w branży motoryzacyjnej, który obecnie działa w 58 krajach. Przed 150 laty asortyment produktów obejmował różne wyroby gumowe, takie jak piłki, maty, pokrycia na rolki, tkaniny gumowane, balony, pełne opony do powozów i rowerów. Continental wiele razy okazywał się pionierem na skalę światową. Jak podaje jego polskie biuro prasowe te zasługi to m.in.: pierwsza opona z bieżnikiem, pierwsza opona ze zdejmowaną felgą, patent na pierwszą na świecie oponę bezdętkową, pierwsza opona zimowa (dzięki modelowi „all-terrain”), pierwsza pneumatyczna opona do ciągników rolniczych.

Podczas II wojny światowej Continental rozpoczął badania w celu uzyskania kauczuku z rosyjskich mniszków lekarskich. Projekt ten został ponownie podjęty przed 10 laty i od tego czasu jest z powodzeniem realizowany. Rowerowa Urban Taraxagum jest pierwszą oponą Continentala seryjnie produkowaną z gumy z mniszka lekarskiego.

 

Cyfrowe czasy

Obecnie bardzo ważne dla firmy są innowacje cyfrowe. Continental wykorzystuje bezpośrednie połączenie swoich opon i czujników z chmurą, aby zaoferować zupełnie nowe modele biznesowe. Dzięki dużej liczbie danych, klienci flotowi Continental mogą w każdej chwili sprawdzić stan swoich opon, korzystając z algorytmów opracowanych we własnym zakresie. Oznacza to, że konserwacja opon może być przeprowadzana w zależności od potrzeb, a nie jako środek zapobiegawczy, a zatem znacznie bardziej efektywnie. Trzeba dodać, że Continental jest jednym z największych na świecie dostawców elektroniki, systemów czujników i oprogramowania związanego z mobilnością.

 

Sieć Conti 360

W 2010 r. Continental połączył wszystkie usługi dla klientów flotowych tworząc Conti 360° Fleet Services. Operatorzy flot otrzymują wysoce profesjonalne, wszechstronne wsparcie. Od rekomendacji i perfekcyjnego doboru właściwych opon, poprzez prawidłowy montaż i szybką pomoc w przypadku przebicia, aż po ciągłe kontrole i kompleksowe raporty dotyczące opon we wszystkich pojazdach.

 

T&M nr 10/2021

Tekst: Leon Bilski

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE