Wielton 1170x150px

UTA wrzesień 1140x200

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

Hengst filtry oe faded

PL 750x200 baner Busworld2023

MEGA rośnie

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego rynek różnego rodzaju naczep i przyczep w Polsce 10. miesiąc z rzędu notuje wzrosty sprzedaży.

Biorąc pod uwagę segment naczep samowyładowczych z wywrotem, nastąpiły przetasowania w grupie liderów. Do grupy pięciu najchętniej kupowanych marek na rynku polskim awansował w pierwszym kwartale wraz z Benalu również nyski producent MEGA, zwiększając sprzedaż o 163% r/r.

MEGA to doświadczony polski producent lekkich naczep stalowych i aluminiowych, który od 2017 r. rozwija się pod znakiem skrzydlatego byka Benalu. Początek roku przyniósł dobrą passę całej Grupie Benalu, która, łącznie ze zbytem produkowanych w nyskich zakładach MEGA naczep samowyładowczych z ruchomą podłogą, odnotowała na polskim rynku blisko 195-procentowy wzrost sprzedaży.

Ponadto w konsekwencji prowadzonych działań handlowych i zmian operacyjnych poprawiających efektywność produkcji spółka z Nysy osiągnęła prawie dwukrotny wzrost sprzedaży eksportowej na rynkach: węgierskim, bułgarskim czy rumuńskim, zwiększyła sprzedaż do Rosji oraz rozpoczęła współpracę z dilerami na Ukrainie, Litwie, w Estonii czy na Wyspach Brytyjskich.

– W naszym przypadku, pomimo dobrej koniunktury, wzrost sprzedaży jest wypadkową kilku dodatkowych czynników, obejmujących przemodelowanie procesu produkcyjnego i kanałów sprzedażowych, wdrożenie francuskich technologii konstrukcji, inwestycje w rozwój i podejście do produkowanych pojazdów zupełnie na nowo – mówi Maciej Radomski, prezes zarządu MEGA sp. z o.o.

W ciągu ostatnich lat firma przeszła głęboką reorganizację w zakresie zarządzania, produkcji i wprowadzania innowacji. Inwestycje w modernizację, zwiększenie i unowocześnienie produkcji pochłonęły ponad 11 mln zł. W zakładach w Nysie powstała nowa kabina śrutownicza, zainstalowano linię do produkcji zabudów aluminiowych z automatami spawalniczymi. Park maszynowy wzbogacił się m.in. o tandem pras krawędziowych hydraulicznych, urządzenie do cięcia plazmą, obrotniki przyspieszające procesy produkcyjne. Na realizację czeka budowa nowej lakierni i linii spawania automatycznego podłużnic. Pomimo pandemii firma wdrożyła projekt uruchomienia linii do produkcji kontenerów. W ślad za tym pójdą inwestycje związane z adaptacją kolejnych hal do procesu produkcyjnego.

Pojazdy obecnie opuszczające spółkę MEGA to pojazdy zupełnie inne niż te sprzed 2017 r. – zaprojektowane od nowa, korzystające z materiałów i podzespołów wiodących dostawców, udoskonalone konstrukcyjnie i zaawansowane technologicznie m.in. poprzez adaptację wypracowywanych przez lata francuskich rozwiązań. Warto wspomnieć, że Benalu to pierwszy na świecie producent aluminiowych wywrotek. W nyskich zakładach tworzone są pojazdy łączące aluminium ze stalą, w tym stalą trudnościeralną Hardox, co wynika z oczekiwań klientów konkretnego rynku i konkretnych branż.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE