Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Szósty sezon

Ruszyła szósta edycja akcji Profesjonalni Kierowcy.

Tak jak w ubiegłych latach jest to cykl darmowych szkoleń, praktycznych i teoretycznych, dla osób z prawem jazdy C + E, ale niepracujących w branży transportowej jako kierowcy.

         Osoba z certyfikatem „Profesjonalnego kierowcy” jest bardziej atrakcyjna i godna zaufania dla przyszłych pracodawców. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.  W tym sezonie Profesjonalnych Kierowców napędzają: Volvo Trucks Polska, Volvo Financial Services (VFS), Wielton, Continental Opony Polska, Shell Polska, PKO Leasing, Ergo Hestia, MJM Brokers, MAK Brokers, Phillips Poland. Mamy więc w akcji ciągniki Volvo korzystające z środków smarnych Shella, z naczepami Wieltonu, z Continentalami na wszystkich osiach.  

 

Trzy plus siedem

W pandemicznym roku 2020 udało się przeprowadzić jedno szkolenie praktyczne, na torze Jastrząb koło Szydłowca w woj. mazowieckim, dla sporej liczby ponad 50 uczestników. Część teoretyczna została przeniesiona do internetu. Plany na bieżący rok zakładają trzy szkolenia praktyczne i siedem teoretycznych. Akcji towarzyszy nowe logo.

 

Głos mają partnerzy

         Podczas prezentacji online prowadzonej przez Kingę Broniś i Piotra Wernera z Volvo Trucks Polska wypowiadali się przedstawiciele wszystkich partnerów akcji. Wszyscy kładli nacisk na znaczenie tego przedsięwzięcia dla szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drogach. Volvo udostępni nie tylko pojazdy FH, FM, FMX, ale również elektryczny FE.  

Błażej Szczerba, wiceprezes MJM Brokers, dostawcy ubezpieczeniowego pakietu dealerskiego dla Volvo, podkreślał rolę zajęć praktycznych, które rozwijają umiejętności obsługi i prowadzenia pojazdów. Poza tym takie spotkania to okazja do wymiany doświadczeń, a rozmowy z kierowcami są kopalnią wiedzy.      

         Mateusz Wałach z VFS wskazywał na szkody związane z nieprawidłowym zabezpieczeniem ładunku oraz na braki kierowców, szacowane obecnie na co najmniej 130 tysięcy. W przyszłości liczba ta wzrośnie.

         Amerykańska firma Phillips to dostawca złączy elektrycznych i pneumatycznych do naczep i nowy partner Profesjonalnych Kierowców. Grzegorz Handzlik, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu Phillips Poland podkreślał, że szkolenie w ich fabryce pod Łodzią obejmie zagadnienia związane z rodzajami złączy oraz bezpiecznym połączeniem ciągnika siodłowego z naczepą. Obchodzący 25-lecie Wielton użyczy na akcję dwuosiową naczepę furgon Dry Master. Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu i PR-u Wielton SA określiła Profesjonalnych Kierowców jako jedną z największych akcji w branży. Bezpieczeństwo jest dla Wieltonu priorytetem. Ogumienie wpływa na wiele aspektów floty, przede wszystkim kosztowych. Zawsze warto powtarzać, jak zapewnić optymalne warunki użytkowania ogumienia, o czym wspomniał Krzysztof Otrząsek, dyrektor działu sprzedaży flotowej Continental Opony Polska.

         Dyrektor departamentu transportu ciężkiego PKO Leasing, Piotr Gąska, powiedział że firmy rozwijają się wraz z klientami. PKO Leasing czuje się w obowiązku wspierać klientów, borykających się z deficytem kierowców, a taka akcja temu właśnie służy.

Grzegorz Piskon z Ergo Hestii, zastępca dyrektora przedstawicielstwa  korporacyjnego w Gliwicach uznał za bardzo ważne budowanie świadomości kierowców dotyczącej ich możliwości i ograniczeń narzucanych przez ruch drogowy. Oczywiście szkolenia wpływają na mniejszą szkodowość, ale musi zadziałać cały system obejmujący np. wyposażenie pojazdów, czy procedury funkcjonowania flot.

         Kierowca jest najważniejszym ogniwem procesu transportowego, tak uważa Jacek Surmacz, dyrektor departamentu programów leasingowych i pakietów dealerskich MAK Ubezpieczenia. Czynnik ludzki bywa jednak zawodny i wtedy nie pomogą nawet najlepsze systemy bezpieczeństwa w ciężarówkach. Bezpieczna jazda to również minimalizacja strat finansowych przewoźnika i niższe stawki ubezpieczeniowe.

Adam Mieszała (Shell Polska) mówił o znaczeniu środków smarnych. Wpływają one na trwałość podzespołów i energooszczędność. Shell ma w ofercie nowoczesne środki na bazach syntetycznych wytworzonych z gazu ziemnego, nie z ropy naftowej. A jednym z alternatywnych paliw przyszłości powinien być gaz LNG. Shell jest z Profesjonalnymi Kierowcami jest pierwszy raz.

 

T&M nr 5/2021

Tekst: Jacek Dobkowski

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE