Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Zadbaj o swoje pojazdy – regeneruj

Ekologia to słowo odmieniane w branży motoryzacyjnej na wiele sposobów.

W każdym magazynie, portalu motoryzacyjnym znajdziemy kilka, jak nie kilkanaście artykułów na temat ekologii, pojazdów ekologicznych, dbałości o środowisko. Głównie informacje dotyczą elektromobilności.

Niestety, obecna gospodarka wolnorynkowa zachęca nas do coraz częstszych zakupów i konsumpcjonizmu, co ekologiczne nie jest. Warto więc zwrócić uwagę na proces, który nazywa się regeneracją. Nie musimy produkować kolejnych elementów, ponieważ odnawiamy już istniejące. W ten sposób nie trujemy środowiska, ograniczamy produkcję, emisję spalin, wykorzystanie surowców naturalnych. Proces regeneracji to oczywiście nie tylko dbałość o nasze środowisko, ale również oszczędność. Produkty regenerowane czy sama usługa jest zdecydowanie tańsza niż zakup nowych elementów. W przypadku pojazdów ciężarowych możemy oszczędzić nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Filtry cząstek stałych i katalizatory są od lat nieodłącznymi elementami układów wydechowych, można je również regenerować. Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin powodują, że znaczenie układu wydechowego w pojazdach staje się coraz większe. Warto regularnie kontrolować stan układu wydechowego, ponieważ jego nieprawidłowe działanie może doprowadzić do nagłego unieruchomienia pojazdu. Będzie to dotkliwe, ponieważ narazi na straty nie tylko związane z naprawą, ale również z brakiem możliwości zarobku.

 

Regeneracja filtrów DPF, katalizatorów

Istnieją różne sposoby regeneracji filtrów cząstek stałych, mianowicie za pomocą wody, środków do mycia czy ultradźwięków. Nasze prawie 30-letnie doświadczenie pozwoliło nam na wybranie najskuteczniejszych metod regeneracji. Filtry cząstek stałych regenerujemy przy użyciu maszyny Hartridge DPF 300, metoda polega na wydmuchiwaniu zanieczyszczeń oraz wypalaniu. Używając maszyny Hartridge w pierwszej kolejności sprawdzamy przepustowość filtra, następnie wykonujemy wydmuchiwanie jego wnętrza strumieniem powietrza o wysokim ciśnieniu, co usuwa główne zanieczyszczenia. Następnie filtr trafia do specjalnego pieca, o temperaturze około 600 stopni Celsjusza, tam sadza zostaje spalona do postaci popiołu. Po wypaleniu w piecu kolejny raz wydmuchujemy zabrudzenia i sprawdzamy przepustowość. Metoda z użyciem maszyny Hartridge pozwala wykonać pełny cykl regeneracji i przywrócenia sprawności w około 24 godziny.

Trzeba podkreślić, że wysokie temperatury to naturalne środowisko dla filtrów, przecież przez ich podgrzewanie dochodzi do samoregeneracji w pojeździe. Woda, stosowana przez niektóre firmy do mycia filtrów i katalizatorów, nie należy do ich naturalnego środowiska.

Metodę regeneracji z użyciem maszyny Hartridge firma Kaliński stosuje wyłącznie do filtrów cząstek stałych. Regenerację katalizatorów wykonujemy poprzez wymianę wkładów ceramicznych lub metalowych. Byliśmy pierwszą w Polsce firmą, która wykonywała regenerację poprzez wymianę wkładów. Jest to najskuteczniejsza metoda, która przywraca pełną sprawność, ponieważ wymieniając wewnętrzny wkład usuwamy wadliwy lub zużyty element.

 

Wybierz najlepszych do współpracy

Naszą firmę wyróżniają nie tylko unikalne produkty, czy usługi, ale również inne atuty. Do naszej siedziby można bardzo łatwo dostać się zjeżdżając z autostrady A2 i drogi S 11. Często trafiają do nas kierowcy, którzy jadą ze wschodu Polski do zachodniej części kraju lub Europy. Oczywiście nasze usługi wykonujemy w siedzibie firmy, ale nie tylko. Większość klientów obsługiwana jest zdalnie – wysyłkowo. Klienci wysyłają nam filtry i katalizatory do regeneracji. Po wstępnych oględzinach określamy ich stan i wybieramy najlepszą metodę regeneracji. Może się również okazać, że w naszym obszernym magazynie posiadamy dany produkt zregenerowany, co pozwala na szybką wysyłkę, jeszcze przed dostaniem starej części. Nasze usługi polecamy szczególnie firmom, które zarządzają flotą pojazdów, współpraca z nami pozwoli zyskać fachowe doradztwo, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Z miesiąca na miesiąc części regenerowane są coraz częściej wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Posiadacze pojazdów cenią sobie tego rodzaju usługi, ze względu na dbałość o środowisko, szybki czas realizacji a także, co często jest najważniejsze, ze względu na niższą cenę. Zarządzając flotą samochodów warto nawiązać współpracę z firmami, które świadczą takie usługi, w ten sposób oszczędzimy swój czas i pieniądze. Pamiętajmy jednak, żeby dokonać wyboru jak najbardziej świadomie i zapoznać się ze stosowaną przez dane firmy metodą regeneracji, jej historią, opiniami w internecie czy podejściem do klienta. Wybór najtańszej oferty nie zawsze jest najlepszy. Podczas naszej kilkunastoletniej praktyki wypracowaliśmy metody, które dają nam pewność przywrócenia sprawności regenerowanej części, do tego stopnia, że na nasze usługi udzielamy gwarancji.

Kaliński, ul. Szamotulska 40, 62-081 Chyby, woj. wielkopolskie, www.kalinski.pl

 

T&M nr 4/2021

Tekst sponsorowany

Zdjęcia: KALINSKI Sp. z o.o. Sp. K.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE