Uta listopad

loga na www miedzy banery

Luxtruck

loga na www miedzy banery

1170x150 iveco luty

napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 lat napis 16 lat  napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 latnapis 16 lat   napis 16 lat  napis 16 lat

750x200 EFL

Prometeon luty

loga na www miedzy banery

banner 750x200

Teraz Ultimate

Ultimate, czyli pakiet do modeli CF i XF, polepsza wydajność samochodów, bezpieczeństwo, komfort kierowcy.

Ultimate+ to propozycja skierowana do  operatorów wymagających maksymalnego czasu pracy bez przestojów. Pakiety można zamówić niemal do każdej nowej ciężarówki z serii CF i XF wyposażonej w silnik PACCAR MX-11 lub MX-13. Pozwalają zamienić pojazdy CF i XF w ciężarówki, o których marzą zarówno właściciele jak i kierowcy. Jedną z podstawowych części pakietu Ultimate jest układ zarządzania energią i stopniem naładowania akumulatorów. Układ monitoruje stan baterii, co ma kluczowe znaczenie dla optymalnego czasu pracy bez przestojów pojazdu. Lampka na tablicy wskaźników ostrzega kierowcę, gdy poziom naładowania jest krytyczny, zapobiega to awariom na poboczu drogi. Regulator napięcia LIN zapobiega przeładowaniom, wydłużając żywotność akumulatora.

 

Oszczędzanie i bezpieczeństwo

W skład pakietu wchodzi układ monitorowania ciśnienia w oponach TPMS (Tire Pressure Monitoring System). Przez cały czas kontroluje ciśnienie i temperaturę w ogumieniu, a to w dużej mierze przyczynia się do uzyskania maksymalnej oszczędności paliwa i zapobiega rozerwaniu opony na trasie. Gdy ciśnienie lub temperatura wykracza poza zaprogramowane wartości graniczne, na środkowym wyświetlaczu pojawia się informacja ostrzegająca prowadzącego.

W zmniejszaniu spalania oleju napędowego bierze udział tempomat przewidujący PCC (Predictive Cruise Control). To inteligentny tempomat, który jest w stanie przewidzieć warunki jazdy do dwóch kilometrów przed DAF-em i umożliwia maksymalne wykorzystanie jego energii kinetycznej. Pozwala to uzyskać oszczędność paliwa na poziomie 4 proc. ACC wykorzystuje technologię GPS (Global Positioning System) i szczegółowe mapy drogowe do przewidywania zmian kąta nachylenia drogi. PCC podnosi także skuteczność funkcji Eco Roll. DAF obiecuje „regularne i bezpłatne” aktualizacje map. Przełączniki PCC znajdują się w wygodnym miejscu, na kierownicy.

Aby poprawić widoczność i bezpieczeństwo Ultimate zawiera reflektory LED (Light Emitting Diode) i tylne światła LED, które zapewniają bardzo mocne oświetlenie, niskie zużycie energii oraz trwałość porównywalną z całym okresem eksploatacji ciężarówki. Dzięki temu pozytywnie wpływają na wydajność i niższe koszty utrzymania pojazdu. Trzeba dodać, że z tyłu diody obsługują wszystkie funkcje oświetlenia.

 

Kwestia wygody

Kabiny DAF-ów oferują bardzo wysoki komfort. Jak zachwala DAF, są przestronne, z bezkonkurencyjną ergonomię, pozwalają odpocząć kierowcy dzięki najlepszym fotelom i najwygodniejszym łóżkom dostępnym na rynku. Elementem pakietu Ultimate jest zaawansowana, automatyczna klimatyzacja. Wszystkimi jej funkcjami steruje się z jednego panelu na tablicy rozdzielczej. Jednym dotknięciem uruchamia się rozmrażanie i wentylację na postoju. Dodatkowy panel na tylnej ścianie kabiny umożliwia regulację temperatury i uruchomienie dodatkowej nagrzewnicy.

Standardem jest dodatkowy konektor zasilania akcesoriów. Jest to układ 24 V o maksymalnym prądzie aż 40 A, który montuje się w konsoli dachowej lub w schowku nad czołową szybą dla zasilania kuchenki mikrofalowej. Dodatkowe zasilanie akcesoriów pozwala wyposażać kabinę we wszystkie rzeczy podnoszące komfort podczas dłuższych przerw, takie jak klimatyzacja postojowa TRP, mikrofalówka, lodówka, telewizor. 

 

Z plusem

Firmy transportowe, które chciałyby pójść o krok dalej i oczekują najwyższej wydajności przy możliwie najniższych kosztach utrzymania, mogą także wybrać rozbudowany pakiet Ultimate+. Obejmuje on DAF Connect,  system zarządzania flotą online, który przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o pojeździe ciężarowym oraz wynikach pracy kierowcy, a także przyczynia się do większej dyspozycyjności pojazdów, niższych kosztów i optymalnej wydajności logistycznej. Dzięki funkcjom otwartej platformy można nadal korzystać z posiadanego systemu zarządzania flotą i bezproblemowo integrować dane DAF Connect z systemami administracyjnymi. Funkcja monitorowania stanu pojazdu umożliwia sprawdzanie wszystkich pilnych ostrzeżeń za pośrednictwem pulpitu DAF Connect.  

Do tego pakietu wchodzi także kontrakt serwisowy DAF Multi Support Flex Care. Pozwala on ograniczyć niespodziewane koszty i utrzymać ciężarowy pojazd w idealnym stanie technicznym. Usługa Flex Care obejmuje pełną obsługę zapobiegawczą oraz wymagane naprawy i wymiany części eksploatacyjnych w całym pojeździe. Dostępna jest również możliwość rozszerzenia do pakietu Full Care.

 

T&M nr 12/2020

Tekst: Jacek Dobkowski

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE