Fuel Duel, oszczędny Mercedes

Ciężarowe Mercedesy od dawna uchodzą za pojazdy wyjątkowo oszczędne, o rekordowo niskim spalaniu. Teraz, w ramach programu „Fuel Duel”, firmy transportowe same mogą się o tym przekonać, porównując spalanie swoich pojazdów innych marek z nowymi Actrosami.
 

W ramach ponad 1.100 przeprowadzonych w Europie pojedynków, ponad 90% zakończyło się zwycięstwem „Gwiazdy”.Do udziału zapraszane są firmy transportowe, pragnące porównać konsumpcję paliwa posiadanych przez siebie samochodów z nowym Actrosem. Klient po zgłoszeniu się do dealera, otrzymuje Mercedesa w wersji Euro VI o możliwie zbliżonej do posiadanego przez siebie pojazdu, po czym wykorzystuje go w swojej firmie w ten sam sposób, jak własne samochody. Dzięki temu porównania są wiarygodne – odbywają się na tych samych trasach, z takim samym ładunkiem i przy udziale tych samych kierowców. Przewidziany okres od dwóch do trzech tygodni testów daje gwarancję, że wynik nie jest przypadkiem.

Kierowcy, przed udziałem w programie, zostają każdorazowo przeszkoleni z jazdy ekonomicznej, a ich styl prowadzenia pojazdu nadzorowany jest przez fabryczny system telematyczny FleetBoard.

Zainteresowanie tymi pojedynkami przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów – w ciągu ponad 2 lat przeprowadzono 1.121 porównań (w tym niemal 100 w Polsce), a Actrosy pokonały już ponad 5,5 milionów kilometrów. Zgodnie z deklaracjami firm biorących udział w programie, Mercedesy spaliły mniej od konkurencji w ponad 90% przypadków, osiągając średnią oszczędność na poziomie 10,5% względem rywali.

Pojazdy przeznaczone do programu są to modele tak skonfigurowane i wyposażone, aby zapewniały użytkownikowi minimalne spalanie. Samochody te posiadają aerodynamiczną kabinę StreamSpace oraz nowe silniki Euro VI w trzech klasach mocy: 420, 430, lub 450 KM. Wszystkie wyposażono w inteligentny tempomat PPC, dopasowujący sposób jazdy do topografii terenu oraz optymalizujący punkty przełączania skrzyni biegów Mercedes PowerShift 3. Pakiet Economy posiada m.in. układ kontroli ciśnienia w ogumieniu. Natomiast zaawansowany system telematyczny FleetBoard, pozwala na rejestrację tras, analizuje sposób użytkowania, zdalnie diagnozuje pojazd oraz dzięki usłudze Serwis przygotowuje plan prac konserwacyjnych.

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE