Jumbo świeci na nowo

Większość kierowców ciężarówek zna serię świateł dodatkowych serii Jumbo.

 

Popularny, prostokątny reflektor jest na rynku już wiele lat, Hella Polska sprzedała w tym czasie kilkanaście tysięcy sztuk tego produktu, w różnych odmianach. Teraz nadszedł czas na „zmianę pokoleń”.

Rok 2020 to odpowiedni moment na prezentację nowoczesnej odmiany Jumbo LED. Czym jest? To dodatkowy reflektor świateł drogowych z nowoczesnym układem optycznym oraz unikatową sygnaturą światła LED (dla podkreślenia indywidualnego stylu). Nowy Jumbo wyróżnia się sygnałem świetlnym emitowanym bez opóźnienia, właśnie dzięki technologii LED.  

Łączy w sobie źródło światła LED z odbłyśnikiem, co pozwala na uzyskanie idealnie ukształtowanej plamy światła na drodze. Technologia EdgeLight podkreśla charakterystyczny kontur efektownych świateł pozycyjnych.

Jumbo to „uśmiechnięty” reflektor,  nadający każdej ciężarówce ekskluzywny, ale i bardzo pozytywny w odbiorze wygląd. Nowy produkt idealnie współgra designem z Luminatorem LED i Rally 3003 LED, które miały premierę w ubiegłym roku. Już niedługo do oferty dołączy Lightbar 470 PO i razem stworzą pełną rodzinę produktów nowej generacji.

Odporna na uderzenia obudowa, wykonana z wysokiej jakości tworzywa termoplastycznego daje użytkownikowi gwarancję, że reflektor będzie służył przez długi czas. Sercem reflektora jest układ świetlny, ale mózgiem elektronika, która czuwa nad emisją światła. Komponenty elektroniczne zakwalifikowane są zgodnie z normą segmentu automotive. Jumbo to produkt wielonapięciowy, dostosowany do napięcia nominalnego 12V i 24V. Jest energooszczędny potrzebuje zaledwie kilka Watów by dać mocny strumień światła:

 

  • pobór mocy przy napięciu 12 V: światło pozycyjne 1,3W, światło drogowe 8W
  • Pobór mocy przy napięciu 24 V: światło pozycyjne 2,7W, światło drogowe 8W

Jumbo LED ma światło drogowe (razem z pozycyjnym) o wartości referencyjnej 25. Co to oznacza? Liczba referencyjna jest wartością, która odnosi się do reflektorów świateł drogowych, a zgodnie z regulaminem ECE nie może ona przekroczyć maksymalnej wartości 100 na pojazd. Zalicza się do niej obie wartości fabrycznych świateł drogowych (lewy i prawy reflektor główny) oraz wartości dodatkowych, zamontowanych reflektorów świateł drogowych. Wartość ta jest podana na szybie rozpraszającej homologowanego reflektora.

Jumbo LED ma wszelkie niezbędne homologacje typu ECE (ECE-R149 światła drogowe, ECE-R148 światła pozycyjne, ECE-R10 EMC). Spełnia bardzo „wyśrubowane” normy klasy szczelności IP X9K i IP 6K7.

 

T&M nr 7-8/2020

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE