UTA UTA One Banner PL 1170x150

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

Jesteśmy z Wami!

W dobie pandemii COVID-19 obok innych gałęzi gospodarki to właśnie ciężki transport dalekobieżny jest jedną z najbardziej dotkniętych branż.

 

Szereg ograniczeń wprowadzonych przez Państwo jak również ogólna zmiana zachowań społecznych i naszego codziennego trybu życia wpływa na przepływ towarów. Ograniczenia w przemieszczaniu się, spadek zamówień i czasowo zamknięte firmy produkcyjne powodują, że na rynku jest coraz mniej ładunków. Jest to znaczący czynnik ekonomiczny jako, że nie bez powodu transport ciężki uznawany jest za nerw gospodarki i jej zespół napędowy.

CIMC VEHICLES na bieżąco produkuje naczepy ciężarowe i kontenery wymienne do szeregu firm na całym świecie. Jako światowy leader w tej branży działa nie tylko w zakresie dostaw samego produktu ale również wyznaczając trendy i działając aktywnie na polu społecznym, szczególnie w tak trudnych czasach jakie nastały dzisiaj. Jej oddział w Polsce mimo, że dotknięty spadkiem zamówień równie mocno jak cała branża, nie poddaje się i pozostaje na polu walki. W najbliższym czasie firma rozpoczyna montaż 300 szt. kontenerów wymiennych typu SWAP Body dla światowego potentata branży kurierskiej - firmy DHL. Kontenery te pomogą przewieźć i dostarczyć do odbiorców końcowych przesyłki z zamówień internetowych, które obecnie w dużej mierze wyparły „tradycyjne” zakupy. Pierwsza partia tych kontenerów opuści linię montażową w Gdyni już w lipcu b.r. W międzyczasie realizowanych jest również szereg zamówień bieżących, co prawda nie na taką skalę jak w ubiegłych miesiącach ale Zarząd firmy patrzy optymistycznie w przyszłość. „Jesteśmy przekonani, ze to chwilowy spadek – transport jest nerwem gospodarki a po tak długim przestoju na rynku powstanie głód towarów, które trzeba będzie przewieźć – dziś jesteśmy tu po to aby wspierać naszych Partnerów i Klientów w tak trudnym okresie. Oczywiście sami też wprowadziliśmy działania ograniczające koszty i reorganizujące firmę ale już dziś wiemy, że zapewniliśmy firmie stabilne bezpieczeństwo, dlatego też możemy chwilę odetchnąć i skupić się na tym co najważniejsze, czyli na ludziach ”

Wszyscy odczuwamy dziś skutki rozprzestrzeniającego się wirusa. Zarówno na gruncie prywatnym jak i zawodowym. Nawet wychodząc po zwykłe zakupy do sklepu, zastanawiamy się czy aby na pewno jest to bezpieczne i czy nie starczy nam jeszcze to co mamy w domu. Na gruncie zawodowym obserwujemy kolejne firmy padające ofiarą spadku zamówień a tym samym będące zmuszonymi do przestojów ekonomicznych. Obserwujemy ogólnoświatowy rosnący trend pracy zdalnej, czyli tzw. „home office”, gdzie większość prac biurowych może być wykonywana przez internet.

Jest jednak część prac których zwyczajnie zdalnie wykonać się nie da. Jedną z nich jest zawód kierowcy samochodu ciężarowego, na który to chcieliśmy szczególnie zwrócić uwagę w tych trudnych czasach. To właśnie kierowcy przemieszczają się ciągle pomiędzy krajami pomimo zamkniętych dla osób prywatnych granic ryzykując bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich po to aby zrealizować dostawy najpotrzebniejszych towarów. Zaczynając od artykułów codziennej potrzeby jak żywność czy leki, poprzez środki ochrony osobistej czy materiały tak niezbędne w dzisiejszych czasach naszym szpitalom, po bieżące towary, których na co dzień nawet nie zauważamy dopóki ich nie zabraknie.

Dlatego też jesteśmy z Wami. Zauważamy i doceniamy Waszą pracę. Jesteśmy z Wami myślami na każdym kilometrze, który codziennie przemierzacie z ładunkiem. Wiemy też, że czasy są trudne a dostępność środków ochrony osobistej ciągle ograniczona i dlatego też chętnie pomożemy każdemu kierowcy samochodu ciężarowego tak aby zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Jesteśmy z Wami – na Facebook’u, na stronie internetowej a także fizycznie w naszej fabryce przy ulicy Handlowej 21 w Gdyni. Nie zamykamy naszych bram - działamy normalnie, oczywiście z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa osobistego. Niemniej jednak w tych trudnych czasach nie poddajemy się, walczymy i wspólnie przetrwamy ten trudny okres.

Oczywiście sami też wprowadziliśmy działania ograniczające koszty i reorganizujące firmę ale już dziś wiemy, że zapewniliśmy firmie stabilne bezpieczeństwo, dlatego też możemy chwilę odetchnąć i skupić się na tym co najważniejsze, czyli na ludziach ” – mówi Michał Rzoska, Dyrektor Zarządzający CIMC Trailer Poland Sp. z o.o.

 

T&M nr 4/2020

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE