BP Tollbox

Wprowadzone w ubiegłym roku innowacyjne urządzenie BP Tollbox dla EETS zdobyło statuetkę w prestiżowym plebiscycie branżowym Fleet Derby 2019.

 

Możliwości oferowane przez BP Tollbox oraz wygoda i łatwość korzystania z niego zostały docenione przez samych użytkowników urządzenia. To właśnie fleet managerowie i osoby odpowiedzialne za politykę flotową Fleet Derby 2019 zdecydowali o przyznaniu nagrody innowacyjnemu rozwiązaniu od BP w kategorii Technologia wspierająca zarządzanie podczas plebiscytu Fleet Derby 2019.

Co oferuje urządzenie pokładowe BP Tollbox? Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty, umożliwia również właścicielom flot dostęp do zaawansowanych funkcji telematycznych z pakietem ADVANCED. To znacząco ułatwia zarządzanie flotą, dając większe możliwości jej kontrolowania. W jaki sposób? Poprzez opcję korzystania z takich informacji jak pozycja czy status pojazdu (w ruchu, oczekuje, parkuje), dane na temat pokonanej trasy, bieżącej sytuacji drogowej oraz aktywności pojazdu w czasie. Kierowca oraz menedżer floty mogą używać dwóch osobnych, przeznaczonych specjalnie dla nich, aplikacji zintegrowanych z BP Tollbox – zalogowani w tym samym czasie zyskują zarazem możliwość łatwiejszej komunikacji w czasie rzeczywistym.

Również w swojej podstawowej konfiguracji rozwiązanie BP Tollbox dla EETS zapewnia jednak nie tylko efektywne i proste użytkowanie, ale i wiele korzyści. Karty paliwowe BP, z których można korzystać w całej Europie, oraz transakcje dokonane z ich użyciem wymienione są razem z wszystkimi opłatami drogowymi w jednym rozliczeniu, na przykład te za korzystanie z przepraw promowych, mycie pojazdów ciężarowych lub parkowanie. W ten sposób zarządzający flotami zyskują możliwość prostego monitorowania wszystkich kosztów. Jedną z największych korzyści płynących z użytkowania BP Tollbox dla EETS, niezależnie od wybranego pakietu, jest też to, że urządzenie łatwo można przenosić pomiędzy pojazdami. Jego instalacja wymaga zaledwie kilku prostych kroków, po czym następuje natychmiastowa aktywacja i włączenie bogatego pakietu funkcji podstawowych.

BP Tollbox to jednak nie tylko większe możliwości, to również nieustannie zwiększający się zasięg. Obecnie kierowcy i fleet managerów mogą korzystać z urządzenia we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii (w tym w tunelu Liefkenshoektunnel), we Włoszech, Austrii, Polsce (na autostradzie A4 na trasie Kraków-Katowice), a od kwietnia tego roku także w Niemczech. Na tym nie koniec wdrożeń tego rozwiązania - jeszcze w tym roku planowane jest dołączenie Węgier, Polski, Norwegii (AutoPass System) oraz Słowenii do sieci krajów, w których będzie można korzystać z BP Tollbox. Kierowcy będą mogli również używać urządzenia na mostach Öresund i Storebaelt. Gdy tylko zasięg zostanie rozszerzony, urządzenie BP Tollbox dla EETS można będzie aktualizować bezprzewodowo, bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu.

Ułatwienia dla kierowców flotowych podróżujących poza granicami kraju oraz ich fleet managerów to jedno, ale sieć BP oferuje też coraz większe możliwości kierowcom krajowym.  W sierpniu dołączyło do niej aż 19 nowych lokalizacji, co jest rezultatem przejęcia stacji Arge, które rozpoczynają już sprzedaż w nowych, zielonych barwach. W ten sposób sieć stacji BP liczy ponad 560 punktów, całodobowo służących kierowcom, gwarantując im najwyższą jakość paliwa oraz dostarczając im wielu udogodnień.

Więcej szczegółowych informacji na temat BP Tollbox można znaleźć w internecie pod adresem www.bp.pl/eets.

T&M nr 9/2019

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE