BP Tollbox dla EETS także u sąsiada

W Niemczech wprowadzono europejski, elektroniczny system poboru opłat drogowych EETS. Właściciele flot mają możliwość rozliczania opłat za pomocą urządzenia pokładowego BP Tollbox dla EETS.

 

Urządzenie BP Tollbox dla EETS zostało wprowadzone na rynek w ubiegłym roku. Obecnie można z niego korzystać we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, w tym w tunelu Liefkenshoektunnel, we Włoszech, Austrii, Polsce (na autostradzie A4 na trasie Kraków-Katowice), a teraz także – właśnie w Niemczech. Wdrożenie tego rozwiązania w Niemczech, a zatem na jednym z najważniejszych rynków i krajów tranzytowych w Europie, poprzedziły udane testy pilotażowe.  

Dzięki czytelnej analizie i rozbudowanym funkcjom telematycznym, nawet w podstawowej konfiguracji BP Tollbox pomaga efektywnie zarządzać flotą. Jest przy tym łatwe w użytkowaniu. Instalacja urządzenia wymaga jedynie kilku prostych kroków, po czym następuje natychmiastowa aktywacja i włączenie bogatego pakietu funkcji podstawowych.

- Dzięki wprowadzeniu na niemiecki rynek sieci EETS możemy zaoferować zarządcom flot i kierowcom zaawansowane rozwiązanie techniczne jakim jest BP Tollbox dla EETS, które można obecnie stosować w ośmiu europejskich krajach. Korzystanie z tego urządzenia zwiększa przejrzystość danych dotyczących floty i znacznie redukuje ilość czynności administracyjnych - wyjaśnia Jeroen de Vries, Dyrektor  Sprzedaży Kart Paliwowych w Europie.

Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty (np. karta paliwowa, analizy i raporty), właściciele flot mogą, po uprzedniej aktywacji, uzyskać dostęp do rozbudowanych funkcji telematycznych. Pakiet zaawansowany, tzw. EETS Advanced, obejmuje wiele dodatków i innowacyjnych rozwiązań. Szczególnie istotna jest możliwość kontroli floty. Dzięki  dostępowi do Centrum Telematycznego możliwe jest sprawdzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w BP Tollbox dla EETS. Użytkownik zyskuje także inne, szczegółowe informacje, w tym status pojazdu (w ruchu, oczekuje lub parkuje), informacje o ostatniej przejechanej trasie oraz sytuacji na drodze. Może również  przeglądać szczegółowe dane na temat aktywności pojazdu w czasie. W ramach oferty pakietowej klienci BP otrzymują również dostęp do dwóch aplikacji. Jedna z nich adresowana jest do menadżera floty, druga do kierowcy. Jeżeli użytkownicy obu aplikacji są zalogowani w tym samym czasie, możliwa jest łatwa komunikacja między nimi. Zarządzający flotą mogą przeglądać wszystkie informacje z Centrum Telematycznego również za pomocą aplikacji mobilnej. BP Tollbox dla EETS można także łatwo wymieniać pomiędzy pojazdami, nie wymaga to czasochłonnej i kosztownej wizyty w warsztacie, ani korzystania z wielu urządzeń dla poszczególnych krajów.

BP oferuje rozwiązanie do rozliczania opłat drogowych we współpracy z ekspertem w dziedzinie opłat drogowych - Trafineo. Klienci posiadający karty paliwowe BP już korzystają z kompleksowych usług, takich jak bezpieczne parkowanie, mycie ciężarówek czy połączenia promowe oferowane na wyłączność za pośrednictwem Trafineo we współpracy z PIQUE Ferry Agency. Z kart paliwowych BP można korzystać w całej Europie. Transakcje dokonane z ich użyciem uwzględniane są, razem z wszystkimi opłatami drogowymi na jednym rozliczeniu, rozliczenie to obejmuje też np. korzystanie z przepraw promowych, mycie samochodu czy parkowanie. Dzięki temu istnieje możliwość prostego monitorowania wszystkich kosztów.

To nie koniec upowszechniania BP Tollbox dla EETS. Jeszcze w tym roku planowane jest wdrożenie urządzenia w kolejnych krajach, w tym na Węgrzech, w Polsce, w Norwegii (AutoPass System), Słowenii, obejmie również mosty Öresund i Storebaelt. Gdy zasięg zostanie rozszerzony, urządzenie BP Tollbox dla EETS można będzie aktualizować bezprzewodowo, bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu.

T&M nr 4/2019

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE