BP Tollbox dla EETS

Wprowadzona w 2018 roku sieć EETS (European Electronic Toll Service) pozwala na prostszy pobór opłat drogowych. 

 

BP jako pierwsza firma wprowadziła na rynek BP Tollbox dla EETS – jedno urządzenie zamiast wielu, które automatycznie reguluje opłaty we wszystkich krajach objętych siecią EETS

     Przemieszczanie się po Europie jeszcze nigdy nie było tak proste. Jeszcze w 2017 roku każdy europejski kraj posiadał własny system opłat drogowych, dziś mamy sieć EETS. Dzięki niej możliwa jest instalacja jednego, uniwersalnego urządzenia pokładowego obsługującego wszystkie państwa, które dołączyły do systemu. Korzystając z BP Tollbox dla EETS, możesz zastąpić́ wiele urządzeń́ obsługujących poszczególne kraje jednym wygodnym OBU. Łatwa instalacja typu „Podłącz i jedź” i prostota obsługi urządzenia również sprzyjają̨ wyborowi tego rozwiązania.

Kraje i trasy należące do EETS od początku istnienia sieci to: Austria, Belgia (wraz z Liefkenshoek), Francja, Hiszpania, Polska (trasa A4 na odcinku Kraków – Katowice), Portugalia i Włochy. Do końca 2019 do systemu dołączą: Most nad Sundem (Oresund), Most Storebaelt, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowenia i Węgry, a w latach 2020/2021 Czechy i Słowacja.

Wymierne korzyści dla międzynarodowych flot

     Do niewątpliwych plusów oferty BP należą brak opłat za personalizację, przesyłkę̨, aktualizacje, a także brak opłat stałych. Instalacja i konfiguracja urządzenia są łatwe, nie ma wiec konieczności wizyty w warsztacie. Zmiana liczby osi, klasy wagowej i języka menu dostępna jest z poziomu ekranu urządzenia. Aktywacja i wszystkie aktualizacje są̨ automatyczne i działają̨ bezprzewodowo. W zależności od potrzeb, jedno urządzenie może być łatwo wymieniane pomiędzy pojazdami lub zamontowane na stałe.

     Urządzenie BP Tollbox dla EETS jest dostępne wraz z kartą paliwową BP + Aral, zaprojektowaną z myślą̨ o międzynarodowych flotach samochodowych i ciężarowych. Karta ta pozwala nie tylko na regulowanie opłat za paliwo, ale ma wiele atutów, które w połączeniu z OBU zadowolą̨ nawet najbardziej wymagających managerów flot. Posiadacze karty BP + Aral zyskują̨ dostęp do ogólnoeuropejskiej sieci dogodnie położonych stacji paliwowych oraz wysokiej jakości usług drogowych, takich jak: rozliczanie opłat za przejazdy mostami i tunelami, transportem kolejowym i morskim, całodobowa pomoc drogowa, myjnie oraz bezpieczne parkingi. A dzięki współpracy z firmą Trafineo istnieje możliwość korzystania i ze wszystkich przepraw promowych i ich łatwego rozliczenia.

     Ponadto zyskujesz sprawdzoną pewność funkcjonalności i działania BP Tollbox, nawet jeśli dane państwo jest w trakcie przystępowania do EETS. Od października 2018 do stycznia 2019 roku przeprowadziliśmy testy urządzenia w Niemczech, w których EETS czeka na wdrożenie przez Ministra Transportu. Tysiące kilometrów niemieckich dróg oraz udane próby testowe dokonywane przez ponad 60 kierowców naszych 6 biznesowych partnerów świadczą o tym, że BP Tollbox jest urządzeniem w pełni gotowym i międzynarodowym.

Kompleksowa i wciąż rozszerzana oferta

     BP Tollbox dla EETS korzysta z najnowszej technologii Telepass, umożliwiającej automatyczne rozliczanie opłat drogowych we wszystkich krajach objętych siecią̨ EETS. Użytkownicy mogą̨ liczyć́ na wiele udogodnień́. Otrzymują̨ komplet faktur w jednej przesyłce, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania i automatyczną aktywację kolejnych krajów przestępujących do EETS. Wkrótce zaplanowane jest także uruchomienie kolejnych usług, takich jak śledzenie urządzenia, telematyka pojazdu, możliwość́ podłączenia CAN, a także kompleksowe narzędzia online wspierające zarzadzanie flotą i tworzenia raportów.

Zarządzasz flotą jeżdżącą po całej Europie? Oferta BP jest właśnie dla Ciebie. Nie czekaj, zamów BP Tollbox dla EETS już̇ dziś, korzystając z formularza na stronie bpplus.pl/eets. Nasi eksperci skontaktują̨ się̨ z Tobą, by zaproponować́ Ci indywidualną, dopasowaną ofertę̨ do potrzeb Twojej floty.

T&M nr 2/2019

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE