Nowa siedziba, nowe możliwości

Firma Forankra Pol Sp. z. o.o. właśnie przeniosła się z Goleniowa do Szczecina, do nowego obiektu przy ul. Lubczyńskiej 6c. Zamierza zwiększyć zatrudnienie i produkcję.

 

Forankra to uznany specjalista od produktów i rozwiązań w zakresie zabezpieczenia ładunków. Zabezpieczenia ujmowanego bardzo szeroko, począwszy od zabezpieczania towaru z paletami na terenie fabryki po na przykład specjalne zabezpieczenia pojazdów ciężarowych na pokładzie promu. Reklamowe hasło „Zabezpieczamy wszystko w transporcie” nie zawiera żadnej przesady.

 

Same korzyści

Zarówno dyrektor zarządzający firmy Forankra Pol, Maciej Nowoświecki, jak i manager sprzedaży Piotr Gierałtowski nie mają wątpliwości – nowa siedziba to lepsze i szersze perspektywy. Dyrektor Nowoświecki wymienia trzy aspekty: automatyzacja, wysyłka zamówionego towaru tego samego dnia, szersza dostępność produktów pod względem ilości i zakresu.

Zakład przy Lubczyńskiej w Szczecinie zajmuje się przede wszystkim szyciem pasów transportowych, zawiesi pasowych oraz wytwarzaniem zawiesi wężowych. Zasadą jest produkowanie na zamówienie, a nie na skład. W nowym budynku uzyskano nowe możliwości dynamicznego rozwoju – większą efektywność produkcji i jednocześnie zwiększenie liczebności załogi. W bieżącym roku liczba zatrudnionych powinna wzrosnąć z 50 osób do około 80. Na razie pracują praktycznie ci sami ludzie, co w Goleniowie, Forankra zapewnia im transport w obie strony.

Druga, niebagatelna sprawa to umiejscowienie wszystkiego pod jednym dachem. W Goleniowie było inaczej – korzystano z kilku, oddzielnych zabudowań. Teraz hala produkcyjna i magazyn to jedno, wspólne pomieszczenie, co warto podkreślić, z dobrym oświetleniem. Ba, magazyn jest prawdopodobnie największym w branży w Polsce i objętościowo, i wartościowo, jego pojemność to ponad 2000 miejsc paletowych. W każdej chwili do dyspozycji klientów jest ponad 20.000 pasów transportowych oraz kilkadziesiąt tysięcy innych produktów. Usytuowanie całości w jednym budynku całkowicie uniezależnia działalność od warunków atmosferycznych oraz eliminuje wszelkie zagrożenia z tego tytułu. 

for1

Nowoczesna, automatyczna maszyna do cięcia i znakowania taśm

 

 

Poza własnymi wyrobami, trafiającymi w mniej więcej 60 proc. na rynki zagraniczne, Forankra Pol prowadzi dystrybucję produktów z międzynarodowej grupy, do której należy. Stąd w jej ofercie, przykładowo, listwy do mocowania ładunku, belki rozporowe, przegrody termiczne, zawiesia łańcuchowe i komponenty, trawersy, uchwyty, systemy mocowania jednorazowego, łańcuchy do mocowania ładunków ponadgabarytowych oraz heavy duty, zabezpieczenia ładunków w kontenerach, poduszki powietrzne, pochłaniacze wilgoci.

 

Szybko, wygodnie

         Wśród różnych zabezpieczeń proponowanych przez Forankrę chcemy zwrócić uwagę na system Block Load 8000 do sztauowania ładunków w kontenerach. System, składający się tylko z sześciu elementów, został tak pomyślany, że jedna osoba po załadunku umocuje wszystkie ruchome przedmioty w ciągu kilku minut.

for3

Pasy transportowe, jeden z najbardziej znanych asortymentów.

 

Aluminiowa belka rozporowa Ergobar jest prawdopodobnie najlżejszą i najbardziej ergonomiczną belką na rynku. Bardzo łatwa w obsłudze dzięki dodatkowej sprężynie oraz opatentowanemu rozwiązaniu. Sprężyna ta utrzymuje belkę w pozycji pionowej, po jej odblokowaniu. Bardzo istotna zaleta pozwalająca obsługiwać belkę jedną ręką oraz precyzyjnie nią operować zabezpieczając ładunek. Same blokowanie pozycji jest nieporównywalnie łatwiejsze niż w standardowych belkach ze sprężynami gazowymi i mechanicznymi.

 

Rozwój rynku  

         Obok wspomnianych wcześniej, szytych w firmie pasów transportowych, szefostwo Fornakry Pol wiąże duże nadzieje z rozwojem rynku zabudów, wszelkiego rodzaju naczep i nadwozi. Listwy i punkty mocujące, napinacze, zamknięcia, plomby, oznakowania, odbojniki, mocowania wózków inwalidzkich itd. itd. Jednym zdaniem, Forankra sprzedaje wszystko, co powinno znaleźć się w samej zabudowie oraz jej wnętrzu, jak i na zewnątrz pojazdu. Łącznie daje to kilkaset różnych elementów wyposażenia.

for2

Na produkcji spotykamy głównie panie, taka specyfika, jest dużo szycia.

 

 

Forankra współpracuje z takimi znanymi firmami jak Niewiadów, Igloocar, Volkswagen Poznań, Iveco, Petit Forestier czy The European Van Campany. Specyfika branży jest taka, że dział sprzedaży pracuje przede wszystkim z biura, obecnie w Szczecinie, choć liczba przedstawicieli handlowych i dystrybutorów rośnie. Odbiorcami są przede wszystkim dystrybutorzy, także wspomniane już firmy zabudowujące pojazdy. W Polsce i za granicą liczba aktywnych klientów wynosi prawie tysiąc.

T&M nr 1/2019

Tekst: Jacek Dobkowski

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE