JAK UNIKNĄĆ KARY OD ITD?

Z uwagi na wzmożone kontrole Inspekcji Transportu Drogowego Kancelaria Prawna Viggen sp.j. przypomina o najważniejszych terminach: 28 dni – maksymalny termin sczytywania danych z karty kierowcy, 90 dni – maksymalny termin sczytywania danych z tachografu

Możliwość wykorzystania odpoczynku tygodniowego w pojeździe

Zgodnie z art. 8 ust. 8 rozporządzenia WE nr 561/2006 możliwość wykorzystania odpoczynku w pojeździe jest przewidziana w przypadku:

- wszystkich rodzajów odpoczynku dziennego oraz

- skróconego odpoczynku tygodniowego (a więc trwającego mniej niż 45 godzin).



A zatem jeśli pojazd jest wyposażony w miejsce do spania i znajduje się na postoju, to nigdy nie może zostać wykorzystany do odbioru odpoczynku tygodniowego regularnego wynoszącego nieprzerwanie 45 godzin. W samochodzie kierowca może wykorzystać TYLKO skrócony odpoczynek tygodniowy – zatem odradzamy w każdym wypadku pozostawianie karty w pojeździe podczas odbywania każdego odpoczynku tygodniowego.





Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.).





 

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE