uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Goldhofer

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

Mercedes lipiec

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

Prilo 1170x150

loga na www miedzy banery

1980x617pix

Master truck baner

JAK SKUTECZNIE SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI W TRANSPORCIE?

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność transportową przynajmniej raz, zastanawiał się, gdzie szukać oszczędności, jak wydawać mniej, by więcej zostało w firmie.

Najczęściej powtarzanym błędem jest stosowanie redukcji kosztów w przedsiębiorstwie. Jest to działanie z reguły krótkotrwałe i niepoprawiające sytuacji finansowej firmy. Rozwiązaniem dla tego segmentu w firmach transportowych jest „Optymalizacja wynagrodzeń kierowców” - System Bezpieczeństwa Prawno – Ekonomicznego na gruncie Prawa Pracy w Transporcie. Uchwała Siedmiu Sędziów SN z 12.06.2014 roku rozpoczęła falę roszczeń kierowców, którzy w krótkim czasie znaleźli sposób na szybki zysk. By nie pozostać obojętnymi na problemy firm transportowych, Kancelaria Prawna Viggen stworzyła rozwiązanie, którego zastosowanie faktycznie przynosi oszczędność w ciągu pierwszych dwóch tygodni od momentu jego zastosowania. „Optymalizator Pracowniczy” przynosi kapitał dla przedsiębiorcy nawet do 50% efektywności roszczeń pracowniczych z tytułu takich składników, jak: godziny nadliczbowe, dyżury, dodatki za pracę w nocy, niedziele i święta. Średnio jest to około 400zł brutto miesięcznie na kierowcę zatrudnionego na umowie o pracę przy stawce godzinowej 10zł brutto. W przypadku kiedy wynagrodzenie kierowcy jest wyższe, korzyści z wdrożenia rosną proporcjonalnie. Kancelaria Prawna Viggen sp.j. na podstawie swojego innowacyjnego programu optymalizacji może zaoszczędzić w firmie od pierwszego miesiąca nawet do 45 tys. zł, a w skali roku nawet 540 tys. zł.

Roszczenia pracownicze mogą być dochodzone do lat trzech. Mając w firmie 100 pracowników, mnożymy wartość 450zł przez 36 miesięcy, a następnie przez 100 kierowców. Osiągnięty wynik to 1 mln 620 tys, zł!!! To kwota oszczędności lub zmniejszenia potencjału ryzyka od kwoty 3 mln 60 tys. zł, którą może zostać obarczona firma z tytułu wcześniej wspomnianych roszczeń. A firmy z 10 kierowcami? Czy 4500zł miesięcznie to nie oszczędność? A w skali trzech lat nawet do 162 tys zł? Oszczędności można przeznaczyć na inne cele związane z rozwojem lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych swoich pracowników. Pomysłów jest wiele.

Istotną kwestią w optymalizacji jest wynagrodzenie kierowcy, które się nie zmienia. Kierowca zachowuje wynagrodzenie netto, jak przed optymalizacją. Taki zabieg można uzyskać zamieniając elementy ubruttowione na nieubruttowione w składowych tworzących wynagrodzenie pracownika.

Wysoki efekt optymalizacji finansowej jaki jest stosowany przez Kancelarię Prawną Viggen to zasługa wdrożenia, do wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy firm transportowych, zmiennych na podstawie instytucji prawa pracy, prawa podatkowego. Dzięki tym elementom kancelaria dokonuje symulacji oszczędności jakie może uzyskać firma po wprowadzeniu „Optymalizatora Pracowniczego”.

Mateusz Nowak

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

786 137 796

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

(usta wa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.).

T&m nr 3/2016

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE