Wielton przejmuje Grupę Langendorf

W dniu 23 maja 2017 r. Wielton przejął 80 proc. udziałów Grupy Langendorf, niemieckiego producenta naczep, w tym m.in. specjalistycznych pojazdów do przewozu szkła i prefabrykatów.

Wartość transakcji wyniosła 5,3 mln EUR. W następstwie transakcji Grupa Wielton ma zwiększyć swoje przychody o 200 mln zł w skali roku. Zgodnie z podpisaną umową do końca 2022 roku spółka przejmie pozostałe 20 proc. udziałów. Akwizycja Langendorf to pierwszy krok w realizacji nowej strategii wzrostu Grupy ogłoszonej przez Wielton na początku kwietnia bieżącego roku.

Przejęcie Langendorf umożliwi Wieltonowi skokowe wejście na rynek niemiecki, umacniając jednocześnie trzecią pozycję Grupy w Europie.

– Langendorf jest marką z ponad 125-letnią tradycją, o międzynarodowej renomie. Posiada unikalne know-how w zakresie budowy specjalistycznych wywrotek, w tym pojazdów izolowanych oraz transporterów do przewozu szkła i prefabrykatów. Dzięki tej akwizycji Grupa Wielton przede wszystkim poszerzy portfel produktowy. Zwiększy również swój udział w bardzo dojrzałym, największym w Europie rynku niemieckim. Rocznie sprzedawanych jest tu aż 54 tys. naczep i przyczep – powiedział Mariusz Golec, prezes Zarządu Wielton S.A.

 

T&M nr 5/2017

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE