Wyróżnione na targach MT TSL 2017

W dniach 22-24.03.2017 w podwarszawskich halach EXPO Centrum Wystawienniczego PTAK odbyły się Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki.

 

Podczas tych targów największy światowy producent naczep a jednocześnie nowy gracz na rynku naczep w Europie, firma CIMC Vehicles zaprezentował swój flagowy produkt, naczepę kurtynową CIMC CS-U 2,680. Pojazd na rok 2017 zabezpieczony jest w pełni poprzez zanurzeniową kataforezę elektrolityczną a następnie malowany proszkowo i otrzymał 10 lat gwarancji perforacyjnej. Dodatkowo, według deklaracji producenta, obecnie ok. 98% spawów wykonywanych jest maszynowo przez automaty i roboty spawalnicze, co bezpośrednio wpływa zarówno na estetykę jak i powtarzalność spoin.

Elementy stalowe, czyli rama, przednia ściana i tylne drzwi pojazdu przygotowywane są w największym zakładzie CIMC Vehicles w prowincji Shenzhen w południowej części Chin a następnie, po poddaniu procesowi KTL oraz malowaniu proszkowemu, w kontenerach trafiają do portu kontenerowego w polskiej Gdyni. Następnie transportowane są do położonej niecałe 8 km o nabrzeża portowego montowni CIMC Trailer Poland Sp.z o.o. przy ul. Handlowej. Tam też bezpośrednio producenci komponentów takich jak osie SAF czy BPW, układy pneumatyczne WABCO czy elektryka HELLA dostarczają swoje produkty. Plandeki zamawiane są u polskich podwykonawców według zapotrzebowania klientów i gotowe pojazdy trafiają do użytkowników końcowych. Oczywiście wszystkie naczepy objęte są pełną, dwuletnią gwarancją producenta.

Zaprezentowana podczas targów naczepa została wyróżniona przez Organizatora specjalną nagrodą za produkt innowacyjny. Wyróżnienie to zostało przyznane naczepie CIMC Vehicles właśnie za rozwiązanie konstrukcyjne ramy, które w dużej mierze ułatwia naprawę i redukuje jej koszty w przypadku uszkodzenia wypadkowego tyłu pojazdu a więc takiego, do jakich dochodzi najczęściej na drogach. Nagroda została wręczona podczas uroczystego bankietu podsumowującego pierwszy dzień targów a odebrał ją Michał Rzoska, Dyrektor Operacyjny na Polskę i Kraje Bałtyckie.

T&M 4/2017

Tekst: Zbigniew Majerowski

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE