Olbrzym z silnikami Scania

Scania dostarcza silniki do Striker 8x8, nowoczesnego, lotniskowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego.

 

Potężny ośmiokołowiec, wyprodukowany przez Oshkosh Corporation, jest zdolny pomieścić nawet 17 000 l wody. Pojazd właśnie został wprowadzony do użytku.

Oshkosh Corporation jest znanym producentem ciężkich pojazdów użytkowych przeznaczonych dla wojska, straży pożarnej i służb ratowniczych. Firma dostarcza też pojazdy budowlane, komunalne i podnośniki.

Striker 8x8 jest nowoczesnym samochodem typu ARFF (ang. Aircraft Rescue and Firefighting – lotniskowy pojazd ratowniczo-gaśniczy).

– To nie pierwszy pojazd w konfiguracji 8x8 w ofercie Oshkosh. Jednak w naszej ocenie nowy Striker jest najbardziej skutecznym pojazdem dla ratownictwa lotniskowego, jaki dotąd powstał. Może poruszać się w trudnym terenie, ma napęd wszystkich kół i olbrzymi zbiornik wody. Jest znakomitym samochodem gaśniczym –  powiedział Jeff Resch, dyrektor generalny Oshkosh Airport Products.

Pojazd został wyposażony w dwa 16-litrowe silniki Scania V8, Tier 4 final. Każdy z nich osiąga moc 770 KM, i maksymalny moment obrotowy 3.183 Nm. Masa całkowita samochodu wynosi 62 t, prędkość maksymalna 110 km/h.

Silniki Scania są wykorzystywane również w pojazdach Striker 6x6 i 4x4 oraz w pługach śnieżnych, betonomieszarkach i śmieciarkach firmy Oshkosh.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE