Nagrodzone Iveco Daily i Eurocargo

IVECO zdobyło dwie spośród trzech nowych nagród „Sustainable Truck of the Year 2017” — za Daily Electric w kategorii Van oraz za Eurocargo CNG w kategorii Dystrybucja.

 

Model Stralis NP TCO2 Champion znalazł się także wśród finalistów w kategorii Ciągnik. Nagroda, sponsorowana przez magazyn Vado e Torno we współpracy z Lifegate, została przekazana podczas targów transportu i logistyki Transpotec 2017 w Weronie.

Do nagród, które rozdano po raz pierwszy w 2017 r. w podziale na trzy kategorie, zgłoszono nowe produkty wytworzone przez kilku producentów w roku 2016, które są aktualnie produkowane i dostępne na zamówienie oraz stanowią krok naprzód pod względem zrównoważonego rozwoju. Magazyn Vado e Torno, organizator tej inicjatywy, oświadczył, że poszczególne nagrody przyznano „na podstawie koncepcji zrównoważonego rozwoju i wydajności, oznaczających nie tylko ograniczenie zanieczyszczeń ze spalin, ale także możliwość obniżenia ryzyka zarówno dla kierowcy, jak i użytkowników dróg, bardziej relaksującą jazdę, ograniczenie wpływu transportu na ludność oraz rozpoczęcie cyklu wytwarzania, w którym zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę od początku do końca, umożliwiając recykling części pod koniec cyklu życia”.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE