MAN TGX dla firmy Gobi

Na początku  listopada serwis MAN Zastal Transport w Nowej Soli firma Gobi odebrała 20 ciągników siodłowych MAN TGX EfficientLine 18.480 4x2 LLS-U, przeznaczonych do transportu dalekobieżnego.

 

Nowe pojazdy odebrane przez lubuskiego przewoźnika wyróżnia m in. bogate wyposażenie. Wszystkie kabiny w rozmiarze XLX mają klimatyzację postojową, dodatkowe ogrzewanie, wzmocnioną izolację, fotele z pneumatycznym zawieszaniem, podwójną leżankę i pakiet elektronicznych systemów.

Pojazdy wyposażone w tempomat adaptacyjny (ACC), w asystenta pasa ruchu (LGS) oraz hamulec silnikowy (EVB), napędzane są silnikiem D26 o mocy 480 KM z funkcją Top Torque, czyli wzrostem momentu obrotowego o 200 Nm na dwóch najwyższych biegach (do 2.300 Nm). Współpracuje z nim  zautomatyzowana skrzynia biegów TipMatic z funkcją EfficientRoll, czyli automatycznego przełączania w położenie neutralne na łagodnych zjazdach. To w połączeniu z tempomatem wspomaganym przez GPS (EfficientCruise) zapewnia inteligentną regulację prędkości, dopasowaną do topografii pokonywanej trasy.

Współpraca firm Gobi i MAN trwa od prawie 20 lat. Przez ten czas we flocie Gobi jeździło ponad 40 pojazdów z logo MAN, w tym odebrany we wrześniu 2015 r. 70-tysieczny pojazd wyprodukowany przez fabrykę MAN Trucks w Niepołomicach. Był to egzemplarz TGX 18.480 4x2 LLS-U.

 

T&M nr 11/2016

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE