Gazowe IVECO

IVECO oraz Ludwig Meyer GmbH & Co. KG podpisały umowę na dostawę 20 Stralisów Natural Power.

 

Będą to pierwsze zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG długodystansowe ciężarówki na niemieckim rynku. Ludwig Meyer, firma z siedzibą we Friedrichsdorf, jest stałym partnerem IVECO, o  bogatej historii innowacji w zakresie pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG oraz pojazdów elektrycznych. Przedsiębiorstwo ma zamiar wykorzystywać 20 nowych Stralisów NP do przewozu żywności i jej dystrybucji w Berlinie.

Stralisy NP z silnikami o mocy 400 KM, zasilane LNG, charakteryzują się taką samą mocą i momentem obrotowym, jak ich odpowiedniki zasilane olejem napędowym, a także są pierwszymi zasilanymi gazem pojazdami wyposażonymi w zautomatyzowaną skrzynię biegów.

– IVECO jest wiodącą firmą rozwijającą technologię gazu ziemnego. Nasi klienci w Hiszpanii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii oraz w Holandii pokazują, że LNG stanowi podobnie niezawodną i wydajną technologię, jak inne paliwa – powiedział Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO. – Charakteryzuje się przy tym o wiele mniejszym stopniem oddziaływania na środowisko. Ciężarówki Stralis NP nie tylko emitują mniej zanieczyszczeń, ale również są wyjątkowo ciche. Dzięki temu pojazdy te nadają się do wykorzystania na terenach zabudowanych i odpowiadają na potrzeby mieszkańców w zakresie ograniczania hałasu.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE