Terberg na polskim rynku

Terberg Special Vehicles – producent specjalistycznych pojazdów dla branży logistycznej – otworzył oficjalne przedstawicielstwo w Polsce.
Spółka Terberg Tractors Polska odpowiada za sprzedaż, serwis i wynajem pojazdów, dzięki którym operatorzy logistyczni oraz m.in. pracownicy portów, lotnisk i magazynów mogą pracować efektywniej, bezpieczniej i wygodniej. Dotychczas holenderski Terberg nie posiadał w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa. Choć więc ciągniki terminalowe tej marki były u nas dobre znane, ich import do kraju musiał odbywać się nieoficjalnymi kanałami lub po prostu przybierał bardziej skomplikowaną formę. Teraz jednak postanowiono to zmienić, w Warszawie założono spółkę Terberg Tractors Polska i stała się ona odpowiedzialna za autoryzowany serwis, sprzedaż i wynajem Terbergów na naszym rynku.
Oferta Terberg Tractors Polska od samego początku ma przewidywać ciągniki terminalowe, ciągniki drogowo-kolejowe, ciągniki przemysłowe (do 375 ton DMC), pojazdy lotniskowe z podnośnikami nożycowymi, a także pojazdy do przestawiania BDF-ów. Poza tym Terberg Tractors Polska rozpoczęło własne magazynowanie części zamiennych oraz budowanie kadry z osób wywodzących się z branży samochodów ciężarowych. Na czele polskiego przedstawicielstwa stanął Łukasz Bąk, dotychczas zajmujący się między innymi klientami flotowymi w ramach Mercedes-Benz Trucks Polska.