uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Partnerstwo strategiczne

Daimler Buses i ekspert od systemów bateryjnych BMZ Poland uzgodniły strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju i dostaw baterii nowej generacji do autobusów elektrycznych.

Wspólnie z Daimler Buses BMZ będzie prowadzić prace nad udoskonaleniem poprzedniej technologii bateryjnej pod kątem specyficznych wymagań autobusów z napędem elektrycznym. Nowa generacja baterii NMC4 – następca stosowanej obecnie technologii NMC3 – połączy wysoką gęstość energetyczną, która pozwoli autobusom elektrycznym uzyskiwać dłuższe zasięgi, i bardzo długą żywotność. Klienci Daimler Buses będą korzystać z zalet nowych baterii NMC4 od połowy tej dekady.

-Poprzez nawiązanie współpracy przez nasze firmy dokonujemy połączenia dwóch ważnych aspektów: doświadczenia Daimler Buses w projektowaniu i produkcji autobusów oraz doświadczenia BMZ w zakresie baterii litowo-jonowych do pojazdów użytkowych. Cieszę się bardzo na myśl o nowej, wyjątkowej generacji baterii, które pojawią się w naszych autobusach elektrycznych. Ta współpraca to ważny kamień milowy na drodze do bezemisyjnego transportu publicznego w całej Europie.- powiedział Michael Klein, dyrektor ds. rozwoju produktów i dyrektor operacyjny Daimler Buses

-Od dekady realizujemy strategię rozwoju i produkcji wiodących systemów do autobusów elektrycznych. Teraz zaś będziemy mieli przyjemność rozpocząć współpracę z Daimler Buses. Jeśli chodzi o rynek autobusów elektrycznych, konsekwentnie realizujemy strategię wzrostu i inwestycji. Dla mnie osobiście, wybór naszej firmy przez Daimler Buses jest potwierdzeniem słuszności naszej drogi. Działając wspólnie, będziemy mieli możliwość wdrożenia tę strategii na znacznie większą skalę. - powiedział Tomasz Jankowski, prezes zarządu BMZ Poland

-W tym celu rozszerzymy naszą produkcję w Gliwicach i sprawimy, że będzie to pierwsza tego typu fabryka w Unii Europejskiej: Zakład zostanie zaprojektowany specjalnie pod kątem produkcji baterii autobusowych i będzie posiadał w pełni automatyczną linię montażową.- dodaje Paweł Kępski, Business Unit EV w BMZ Poland.

 

Elektryczna mapa drogowa Daimler Buses

Daimler Buses konsekwentnie realizuje jasno sprecyzowaną e-mapę drogową we wszystkich segmentach: Autobusy miejskie z napędem elektrycznym są produkowane seryjnie od 2018 roku, od połowy dekady mają pojawić się elektryczne autobusy międzymiastowe, a do 2030 roku dołączą do nich zelektryfikowane autobusy turystyczne. W ten sposób Daimler Buses dąży do tego, aby do roku 2030 oferta we wszystkich segmentach pojazdów obejmowała modele lokalnie neutralne pod względem emisji CO2 z napędami opartymi na bateriach lub ogniwach wodorowych. Działania w tym zakresie skoncentrowane będą w pierwszej kolejności na podstawowych rynkach Europy i Ameryki Łacińskiej. Oferta sprzedaży nowych pojazdów na główny rynek europejski do 2039 roku będzie obejmowała już tylko modele neutralne pod względem emisji CO2. W segmencie autobusów miejskich na Europę taka zmiana ma nastąpić już w roku 2030.

 

Informacje o Daimler Buses

Jako jeden z wiodących na świecie producentów autobusów z licznymi krajowymi spółkami zależnymi, Daimler Buses, będący jednym z segmentów Daimler Truck, jest odpowiedzialny za działalność marek autobusowych i usługowych Mercedes-Benz, Setra, OMNIplus i BusStore w skali globalnej. Szeroka gama produktów Daimler Buses rozciąga się od autobusów turystycznych, międzymiastowych, miejskich i specjalnych aż po podwozia autobusowe. Oprócz produkcji i sprzedaży autobusów nowych, Daimler Buses posiada też globalną sieć serwisową i oferuje kompleksowy wachlarz usług obejmujący wszelkie aspekty dotyczące pojazdów, w tym obrót autobusami używanymi.

Poszczególne placówki Daimler Buses obejmują oddziały Daimler Buses GmbH z licznymi spółkami zależnymi w Europie, Daimler Buses Latin America w Brazylii, Daimler Buses Mexico, Daimler Coaches North America oraz przedsiębiorstwo autobusowe Mercedes-Benz Türk A.Ş w Turcji.

Za sprawą zakładów produkcyjnych w Mannheim i Neu-Ulm, Daimler Buses jest jedynym producentem autobusów o masie powyżej 8 ton, który produkuje w Niemczech autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne.

 

Informacje o Grupie BMZ

Grupa BMZ jest globalnym graczem w zakresie projektowania i produkcji międzybranżowych rozwiązań dla systemów litowo-jonowych. Swoim klientom oferuje kompletny łańcuch wartości, począwszy od ogniwa, poprzez akumulator, aż po zastosowania w „drugim cyklu życia” (Second Life) i utylizację. Zaopatrzenie rynków w narzędzia medyczne, elektroenergetyczne i ogrodnicze oraz zastosowania przemysłowe to tyko jedna z odsłon działalności Grupy BMZ, która postrzega siebie przede wszystkim jako DOSTAWCĘ EKOLOGICZNYCH SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH (THE GREEN ENERGY SYSTEM PROVIDER). Jako producent domowych i przemysłowych systemów magazynowania dla systemów fotowoltaicznych oraz baterii dla zastosowań elektromobilnościowych, BMZ buduje trzon infrastruktury koniecznej do transformacji energetycznej i transportowej. W obliczu zmian klimatycznych i ich konsekwencji Grupa BMZ udowadnia, że jest świadoma swej odpowiedzialności społecznej, gospodarczej i ekologicznej. Grupa, której siedziba główna mieści się w Niemczech, posiada także kolejne zakłady produkcyjne w Chinach, Polsce, USA, Macedonii Północnej i Brazylii, a także oddziały w Japonii, Hongkongu, Wielkiej Brytanii i Francji.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE