uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Oszczędzanie dzięki częściom

Inflacja, rosnące koszty operacyjne, zmniejszony popyt na usługi transportowe i konkurencja ze strony tańszych przewoźników stanowią poważne wyzwanie dla branży.

Trudności finansowe motywują właścicieli firm i flot transportowych do szukania skutecznych rozwiązań pozwalających przetrwać im na rynku. Jedną z propozycji może być stosowanie markowych części zamiennych, na przykład tarcz, klocków i okładzin hamulcowych DON.

DON od ponad 100 lat opracowuje i dostarcza rozwiązania dotyczące hamulców dla pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów. Części marki należącej obecnie do TMD Friction zaprojektowano tak, by zapewniały skuteczne hamowanie przy utrzymaniu rozsądnej ceny. Dzięki bezkompromisowej jakości i niezawodności oferowanych produktów, DON utrzymuje pozycję mocnego gracza na niezależnym rynku części zamiennych.

Klocki, okładziny oraz tarcze DON to rozwiązanie optymalne pod względem efektywności kosztowej. Pomimo korzystniejszej ceny, produkty DON mają te same zalety, co inne produkty TMD Friction. Wyróżniają się wysoką jakością, powstają z wykorzystaniem danych zgromadzonych podczas intensywnych prac badawczo-rozwojowych oraz są poddawane kompleksowym testom.

DON cieszy się uznaną renomą dostawcy światowej klasy okładzin hamulcowych do hamulców bębnowych. Koncentrując się na różnego rodzaju systemach hamulcowych,
w tym klinowym i systemach typu S-Cam i Z-Cam, oferuje odpowiednie produkty zarówno do pojazdów ciężarowych, przyczep, jak i autobusów.

 

Szeroka oferta rozwiązań hamulcowych DON

Oferta obejmuje ponad 500 pozycji katalogowych o standardowej, ponadwymiarowej i niewymiarowej grubości, zapewniając maksymalne pokrycie parku samochodowego. Dodatkowo okładziny mają na krawędzi wskaźnik zużycia materiału ciernego, pozwalający łatwo ocenić ich stan.

DON oferuje też ponad 60 referencji klocków hamulcowych. W wybranych przypadkach do części dołączane są zestawy akcesoriów niezbędnych do montażu, zgodne z wysokimi standardami oraz specyfikacjami TMD. Niezależnie od tego, czy chodzi o układ hamulcowy Bendix, Brembo, Haldex, Knorr, Meritor czy Wabco, żaden inny producent nie oferuje tak szerokiej gamy produktów z certyfikatem ECE R90 pasujących do wszystkich wymienionych marek.

W klockach hamulcowych do pojazdów użytkowych DON wykorzystuje różne technologie mocowania, zapewniając tym samym wysoką jakość i bezkompromisowe bezpieczeństwo niezależnie od warunków jazdy. Wśród stosowanych rozwiązań jest m.in. cieńsza i tym samym lżejsza płytka nośna, pozwalająca zmniejszyć masę nieresorowaną pojazdu oraz ograniczyć zużycie klocka zamontowanego na każdej z osi, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Lekkie klocki hamulcowe DON są dostępne dla hamulców Wabco w rozmiarach 17″, 19″ i 22″.

Dopełnieniem asortymentu dla pojazdów użytkowych jest ponad 150 referencji tarcz hamulcowych, wykonanych zgodnie z najsurowszymi wymogami. Wszystkie produkty DON oferowane na rynku europejskim mają certyfikat ECE R90.

Firmy transportowe w naszym kraju cały czas muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Do problemów znanych z przeszłości, takich jak wysokie ceny paliwa czy niedobór kierowców, dochodzą nowe, wiążące się z dostosowaniem do nowych przepisów dotyczących Pakietu Mobilności i zrównoważonego rozwoju. Wypracowanie odpowiednich procedur i przystosowanie do nowych technologii będzie kosztowne. Jednocześnie konieczne będzie utrzymanie wysokiej jakości i bezpieczeństwa usług. Skutecznym sposobem na optymalizację kosztów może być sięganie po sprawdzone markowe części zamienne, takie jak DON. Jako marka należąca do TMD Friction, DON może czerpać z know-how grupy, co gwarantuje skuteczność działania, a przy tym rozsądne ceny – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

 

 

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE