Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Bendix – niezawodna jakość

Bezkompromisowa jakość materiałów i precyzyjne dopasowanie do zaawansowanych układów hamulcowych.

Tak w skrócie można scharakteryzować markę Bendix, która uzupełnia segment marek najwyższej jakości w portfolio TMD Fricition. Oferta Bendix zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych w Europie.

W branży motoryzacyjnej niewiele jest marek, które mogą pochwalić się doświadczeniem liczącym 100 lub więcej lat. Bendix należy do tego elitarnego grona. Marka została założona w 1924 roku jako producent i dostawca mechanicznych szczęk hamulcowych dla koncernu General Motors. Od tego czasu cieszy się reputacją niezawodnego producenta części wysokiej klasy.

Od początku istnienia, Bendix pomyślnie rozwijał różne rozwiązania hamulcowe stosowane w motoryzacji, ale także lotnictwie. Należą do nich układy wspomagania hamowania
i wspomagania kierownicy. Inżynierowie marki mogą pochwalić się również wprowadzeniem do użytku pierwszego na świecie systemu ABS, który dostępny był
w Chryslerze Imperial z 1971 roku, oraz opracowaniem zestawów szczęk hamulcowych.

Obecnie, przy wsparciu TMD Friction, wiodącego światowego dostawcy wysokiej jakości materiałów ciernych dla branży motoryzacyjnej, Bendix przeszedł transformację, pozwalającą dopasować asortyment do wymagań współczesnego rynku. Dzięki produkcyjnemu know-how TMD Friction, Bendix stał się globalną marką z szerokim portfolio innowacyjnych, wysokiej jakości produktów przeznaczonych do samochodów osobowych i użytkowych, również z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Bendix czerpie z rozległej, specjalistycznej wiedzy TMD Friction i globalnych doświadczeń tej firmy. Produkty marki z niebieskim logo to efekt badań i rygorystycznych testów, typowych dla TMD. Mieszanki cierne Bendix powstają z nawet 43 składników, dzięki czemu są precyzyjnie dopasowane do danego pojazdu. Jednocześnie 99% z nich nie zawiera szkodliwych dla środowiska miedzi i antymonu. Jak pokazują testy, produkty Bendix z nawiązką spełniają wymagania branżowej normy ECE-R90.

Asortyment marki Bendix zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych na rynku europejskim. Dostępnych jest między innymi 1300 referencji klocków hamulcowych oraz tyle samo referencji tarcz hamulcowych. Oprócz tego Bendix oferuje bębny hamulcowe (170 referencji), szczęki hamulcowe (320 referencji), zestawy szczęk i bębnów (200 referencji), czujniki ABS (350 referencji) i czujniki zużycia (180 referencji). Szybkie znalezienie odpowiedniej części ułatwiają aplikacja i katalog online Bendix Brakebook. Wszystkie produkty są dostarczane z niezbędnym do instalacji osprzętem.

Bendix to marka z długą tradycją na europejskim rynku części zamiennych. Jesteśmy dumni, że mamy możliwość czuwać nad dalszym jej rozwojem. Dzięki wiedzy TMD Friction dotyczącej badań, technologii i produkcji oraz naszemu doświadczeniu OE, Bendix gwarantuje klientom doskonałe osiągi, bezpieczeństwo i komfort – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Naszym celem jako TMD Friction jest być globalnym producentem oferującym hamulcowe części zamienne dostosowane do wszystkich budżetów i typów pojazdów. udostępnianie warsztatom i ich klientom odpowiednich części zamiennych. Dążymy do tego, aby lepiej służyć wszystkim kierowcom na całym świecie i udostępniać im odpowiednie produkty – bez względu na to gdzie mieszkają, czym jeżdżą i jakie są ich ograniczenia budżetowe. Tworzymy więc marki, które są specjalnie dostosowane do określonych regionów, segmentów samochodów i klas cenowych. Przede wszystkim jednak naszymi priorytetami są jakość i bezpieczeństwo. Jako marka najwyżej jakości części hamulcowych do samochodów osobowych, Bendix jest propozycją dla warsztatów, dla których istotna jest wysoka jakość części i usług, co przekłada się na satysfakcję klienta – dodaje Joanna Krężelok.

Wyłącznym dystrybutorem części układu hamulcowego Bendix na Polskę jest firma Hart Sp. z o.o.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE