Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Nowość od Bosch

Dobra widoczność jest niezbędna w pracy kierowcy samochodu ciężarowego.

Tysiące kilometrów tras przemierzanych w różnych strefach klimatycznych i warunkach pogodowych to prawdziwy poligon do testowania części samochodowych. Właśnie wtedy najbardziej docenia się doskonałe oczyszczanie szyby, bezszelestną pracę i zwiększoną żywotność piór wycieraczek.

Od 2020 roku ciężarówki Scania są wyposażone w wycieraczki posiadające wielootworkowy system spryskiwania szyby. Przymocowana do szkieletu wycieraczki specjalna rurka wyposażona jest w otwory, dzięki którym szyba spryskiwana jest równomiernie. Zapewnia to lepsze czyszczenie szyby czołowej i znacznie poprawia widoczność kierowcy.

Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że nie do każdej wycieraczki zakupionej na rynku części zamiennych da się zamontować oryginalny system spryskiwaczy Scania.

Firma Bosch właśnie wypuściła na rynek części zamiennych specjalną wycieraczkę przeznaczoną do użytku w nowych modelach ciężarówek Scania. Wycieraczka Boscha o nr zamówieniowym 3 397 015 664 (nr krótki N78) jest przystosowana do zamontowania oryginalnego systemy spryskiwania szyby.

Dodatkowo nowa wycieraczka Boscha posiada udoskonalone mocowanie do ramienia wycieraczki. Oryginalne ramię wycieraczki wyposażone jest w standardowy hak 4x8mm, ale ze względu na specyfikę pracy standardowe adaptery nie zdają w tym miejscu egzaminu. Adapter mocujący w wycieraczce Bosch N78 jest wyposażony w dodatkowy mechanizm blokujący, zabezpieczający przed odczepieniem się wycieraczki w czasie pracy.

 

Wbrew pozorom wymiana wycieraczki nie jest skomplikowana - rurka spryskująca jest zamocowana do szkieletu wycieraczki na dwóch plastikowych klipsach, które wraz z rurką należy odczepić od zużytej wycieraczki i przełożyć do nowej. Dokładna instrukcja znajduje się na opakowaniu wycieraczki oraz poniżej:

 

bosch intrukcja

 

 Dopasuj wycieraczki do swoich potrzeb – wycieraczkibosch.pl

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE