Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

Nowa gama IVECO Way

IVECO w połowie listopada zaprezentowało nową odsłonę gamy IVECO Way.

To gama o wielu nowych, zapewniających większy komfort funkcjach oraz mocnym i wydajnym silniku xCursor 13, ulepszonej aerodynamice i nowoczesnym systemie jazdy przewidującej opartym na mapie 3D i pozycjonowaniu GPS. Nowe funkcje i usługi opracowano z myślą o zapewnieniu większej produktywności Klientom oraz o zwiększeniu poziomu komfortu, bezpieczeństwa i łączności kierowców. Gama IVECO Way to pojazdy o największych jak dotąd możliwościach.

 

xCursor 13: najnowocześniejszy silnik zapewniający jedną z najlepszych w klasie oszczędność paliwa

IVECO S-Way oferuje firmom transportowym szeroki wybór zespołów napędowych odpowiadających potrzebom poszczególnych rodzajów zadań transportowych. Na czele gamy silników stoi nowy xCursor 13 stworzony przez FPT Industrial – siostrzaną firmę należącą do IVECO Group, a zarazem globalnego lidera specjalizującego się w zaawansowanych technologiach zespołów napędowych.

Tę nową jednostkę wysokoprężną wyposażono w najnowocześniejsze technologie układu napędowego, takie jak  turbosprężarka pozwalająca na uzyskanie wysokiego momentu obrotowego przy niskiej prędkości obrotowej silnika, układ wtryskowy Common Rail o wyższym ciśnieniu roboczym (2500 bar), lżejszy  blok silnika i głowicę, inteligentny osprzęt czy dodatkowe elementy obniżające tarcie.

Najmocniejsza konfiguracja generuje 580 KM i moment obrotowy 2800 Nm idealnie nadaje się do ciężkich zadań transportowych wymagających maksymalnych osiągów. Z kolei warianty o mocy 460 i 500 KM z momentem obrotowym odpowiednio 2500 i 2600 Nm doskonale wspierają maksymalizację wydajności na długich trasach. IVECO S-Way zapewnia wzrost wydajności paliwowej nawet o 10%, a nowe zaawansowane funkcje i profesjonalne usługi mogą ją zwiększyć o kolejne 4%.

System jazdy przewidującej HiCruise II generacji, korzystający z map 3D i pozycjonowania GPS, oprócz profilu drogi rozpoznaje zakręty i ronda, odpowiednio dostosowując prędkość pojazdu. Tryb jazdy Eco zoptymalizowano z wykorzystaniem strategii zmiany biegów, dostępności momentu obrotowego czy funkcji EcoRoll. Można nim zarządzać zdalnie poprzez usługi telematyczne.

Masę silnika zmniejszono o 10% – ten model jest nawet lżejszy niż stosowany dotychczas Cursor 11. Standardowa trwałość szacowana jest teraz nawet do 1,6 miliona kilometrów, czyli o 33% więcej niż w przypadku wcześniejszego modelu.

Nowy, najlepszy na rynku, hamulec silnikowy o wysokiej wydajności pracuje o 30% efektywniej i może zastępować retarder hydrauliczny w przypadku większości rodzajów zadań transportowych. Oznacza to jeszcze więcej korzyści w zakresie kosztów, masy oraz zużycia paliwa.

Nowy silnik połączono z osią Meritor 17xHE o dłuższych przełożeniach, pozwalających na wykorzystanie wysokiego momentu obrotowego silnika oraz zmodernizowaną 12-biegową przekładnią TRAXON II generacji marki ZF. Nowa skrzynia biegów oferuje kilka ulepszeń, takich jak wspomaganie zmiany biegów w czasie hamowania silnikiem czy wspomaganie cofania załączające bieg wsteczny podczas zatrzymywania.

 

Więcej mocy dla zrównoważonych zadań transportowych

Nowe IVECO S-Way i X-Way oferują większą oszczędność paliwa i lepsze osiągi także w wersji zasilanej gazem ziemnym – silnik xCursor 13 NG generuje moc maksymalną 500 KM i 2200 Nm momentu obrotowego – przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa nawet o 11%. Potężną wydajność połączono z zaletami środowiskowymi gazu ziemnego, co może pomóc w istotnym zmniejszeniu emisji CO2 nawet o 95% przy zasilaniu biometanem i znacznej redukcji hałasu w porównaniu z równoważnym pojazdem napędzanym silnikiem wysokoprężnym. Floty szukają rozwiązań, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko, a model IVECO S-Way zasilany gazem ziemnym je zapewnia: rozwiązanie, które można wdrożyć bez kompromisów w wykonywaniu zadań transportowych.

 

Wysoki stopień komfortu i bezpieczeństwa dzięki wyposażeniu i wykończeniu zaprojektowanym z myślą o kierowcy

Silna koncentracja marki IVECO na kierowcy i jego życiu na pokładzie przekłada się na znaczące ulepszenia kabin pojazdów IVECO Way, które otrzymały nowe wnętrza, stworzone dla maksymalnego komfortu i dalszej poprawy jakości pracy. Wyjątkowy komfort na pokładzie zapewnia nowy projekt wnętrza o poprawionej ergonomii, nowa deska rozdzielcza, a także w pełni cyfrowy kokpit z zestawem wskaźników TFT, systemem Infotainment i systemem kamer zastępujących lusterka wsteczne.

IVECO S-Way oraz X-Way z komfortową kabiną AS, zaprojektowaną wokół kierowcy, cieszą się uznaniem ze względu na doskonałą pozycję kierowcy. Teraz inżynierowie jeszcze bardziej poprawili komfort, odświeżając rozwiązania z zakresu ergonomii, obniżając fotel i wprowadzając dodatkowy przegub kolumny kierownicy, co pozwoliło na pochylenie kierownicy do kierowcy oraz odchylenie jej do pionu przy wychodzeniu lub w czasie wypoczynku. Dzięki temu kierowca czuje się tak, jak podczas prowadzenia samochodu osobowego. Nowe wnętrze to kontrastowe kolory i dodatkowe schowki, a logicznie rozmieszczone przełączniki przenoszą ogólną ergonomię na nowy poziom. Elektronicznie sterowany hamulec postojowy z automatycznym załączaniem przyczynia się do bezpieczeństwa i uporządkowania przestrzeni w kabinie.

Nowy składany stolik na desce rozdzielczej po stronie pasażera idealnie nadaje się do wykonywania w kabinie zadań, które wymagają płaskiej powierzchni roboczej. Obok umieszczono praktyczne gniazdko USB do ładowania urządzeń elektronicznych. Wszystko jest na swoim miejscu: dodatkowe schowki i szuflady w konsoli środkowej na przedmioty i dokumenty. Dwa gniazda USB w desce rozdzielczej są dostępne w wyposażeniu standardowym.

Nowe wyposażenie opcjonalne obejmuje Mirrorcams – system kamer zastępujących główne i szerokokątne lusterka wsteczne oferujący kierowcy lepszą widoczność. Ponadto kamery dzięki zmniejszeniu powierzchni czołowej obniżają opór aerodynamiczny, co przekłada się na redukcję zużycia paliwa nawet o 1,5% w porównaniu ze standardowymi lusterkami.

 

Wyposażenie do każdego zadania transportowego

Modele IVECO S-Way i X-Way z pneumatycznym zawieszeniem przedniej osi otrzymały nowe, wzmocnione przednie zawieszenie pneumatyczne z miechami pneumatycznymi o dużym skoku i dopuszczalnym obciążeniem osi zwiększonym do 9,0 t. Poszerzono również dostępność takie wersji przedniego zawieszenia, odtąd jest ono dostępne w szerszej gamie wariantów podwozi, m.in. w konfiguracji podwyższonej ON+, jak również dla układów napędowych 6x4 i 8x4 Tridem.

Podwozia 6x2 otrzymały nową wzmocnioną oś wleczoną o obciążeniu 9,0 t, szczególnie przydatną w śmieciarkach oraz zabudowach z żurawikiem zamontowanym na tylnym zwisie.

Dla cięższych zadań transportowych przewidziano  oś pojedynczą typu 18xFE jednostopniową (bez zwolnic) , z wzmocnioną obudową, wspornikami i wydajniejszymi hamulcami, zapewniającą możliwość tworzenia zestawów o masie 60 ton, co zapewnia najlepszy kompromis między wytrzymałością, wydajnością i efektywnością paliwową.

 

Personalizacja wyglądu IVECO S-Way

Klienci mają możliwość dalszej personalizacji modeli IVECO S-Way oraz X-Way i zwiększenia poczucia przynależności do rodziny IVECO dzięki wielu nowym opcjom, dostępnym w zależności od wybranego rodzaju kabiny. Oprócz charakterystycznego nowego logo IVECO dostępnego w wersji chromowanej lub w kolorze grafitowym Gunmetal, do wyboru jest osiem wariantów kolorystycznych atrapy chłodnicy. Można postawić na wykończenia błyszczące, elementy metaliczne, a nawet opcje w kolorze nadwozia – dzięki temu Klient może spersonalizować model IVECO S-Way tak, aby odzwierciedlał kolory firmy, lub wybrać styl, który sprawi, że pojazd będzie wyróżniać się na drodze.

Nowa technologia to przyjazny dla użytkownika interfejs pojazdu zapewniający komfort i bezstresową jazdę

Innowacyjna technologia odgrywa znaczącą rolę w kabinie nowych pojazdów rodziny IVECO Way. Pojazdy te otrzymały cyfrową deskę rozdzielczą z 10-calowym wyświetlaczem, który dostarcza kierowcy informacji o pojeździe, a jego ekran można dostosować do indywidualnych preferencji. Ofertę uzupełnia opcjonalny wyświetlacz deski rozdzielczej o przekątnej 12 cali w pełni konfigurowalny i zintegrowany z systemem Infotainment. Interfejs zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy ADAS oraz pełna integracja systemu Infotainment prezentują informacje w przejrzysty sposób, zmniejszając obciążenie poznawcze kierowcy.

Nowy system mulimedialny Infotainment został wyposażony w 10- lub 7-calowy wyświetlacz  zapewniający dostęp do multimediów oraz kluczowych elementów sterowania w zasięgu ręki kierowcy. Responsywny ekran obsługuje wszystko: od klimatyzacji po w pełni zintegrowaną obsługę technologii Alexa*. Bezprzewodowe funkcje Apple CarPlay i Android Auto zapewniają dostęp do aplikacji zainstalowanych na smartfonie kierowcy. Nowy system umożliwia też sparowanie przez Bluetooth dwóch telefonów jednocześnie.

Gama IVECO Way oferuje odtąd zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ADAS) poziomu 2 – to duży krok naprzód zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy.

Najwyższy poziom systemu wspomagania kierowcy jest w stanie pomóc w długodystansowych zadaniach transportowych. Asystent autostradowy Highway Assist pomaga kierowcy utrzymać pojazd na środku pasa ruchu, wykrywając i korygując odchylenia toru jazdy za pomocą kamery oraz funkcji aktywnego korygowania kierunku jazdy Active Steering i pojemnościowego wykrywania zdjęcia rąk z kierownicy Hands-off Detection. Tempomat adaptacyjny z funkcją zatrzymywania i ruszania (ACC+Stop&Go) zapewnia utrzymanie ustalonej prędkości oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, a także automatyczne zatrzymanie i ponowne uruchomienie pojazdu podczas jazdy w korkach.

Ponadto w całej gamie Way wprowadzono kompleksowy pakiet funkcji bezpieczeństwa, takich jak system informowania o obecności obiektów w martwym polu z boku pojazdu Blind Spot Warning i system informowania o obecności obiektów bezpośrednio przed pojazdem Moving-Off Information Systems, które  zapewniają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, wykrywanie zmęczenia kierowcy Driver Drowsiness Detection, asystent prędkości Intelligent Speed Assist, blokadę alkoholową analizującą wydychane przez kierowcę powietrze Alcohol Interlock.

 

Nowe funkcje i usługi cyfrowe zaprojektowane z myślą o kierowcach i menedżerach flot

IVECO nie tylko przeprojektowało kabinę, ale też zadbało o kierowcę, wprowadzając nowe i ulepszone funkcje cyfrowe, dzięki którym praca staje się bezpieczniejsza i bardziej produktywna. Zupełnie nowa usługa monitorowania Driver’s Health Monitoring monitoruje stan kierowcy i tą wiedzę łączy z danymi generowanymi przez systemy ADAS pojazdu; ma to zapobiegać nagłym zagrożeniom dla bezpieczeństwa i chronić kierowcę. Ulepszono funkcję profesjonalnych raportów bezpieczeństwa Professional Safety Report, wykorzystując nowe systemy ADAS do dostarczania bardziej zaawansowanych automatycznych raportów, mających pomóc kierowcy zachować bezpieczeństwo na drodze. Aktywowany głosem asystent podróży IVECO Driver Pal w pełni zintegrowano z systemem multimedialnym Infotainment* aby zapewnić obsługę bez odrywania wzroku od drogi i umożliwić kierowcy zarządzanie funkcjami za pomocą poleceń głosowych. Aplikację Easy Way wzbogacono o funkcje oszczędzające czas i zwiększające produktywność, takie jak cyfrowa lista kontrolna, zdalne sterowanie czy interaktywna instrukcja obsługi.

Łączność IVECO S-Way wzbogacono również o nowe funkcje stworzone z myślą o menedżerach flot. Portal Klienta IVECO ON ewoluował, aby stać się centrum łączności – menedżerowie mogą za jego pomocą monitorować pojazdy floty i zarządzać nimi oraz usprawniać administrowanie działalnością. Nowe sterowanie zdalne Remote Commands  z poziomu portalu IVECO ON umożliwia zdalne sterowanie ustawieniami pojazdu tak, aby jazda IVECO S-Way zawsze była wydajna i bezpieczna. Zaawansowana diagnostyka Advanced Predictive Diagnostics wykorzystuje nowe algorytmy do monitorowania stanu pojazdu, przewidywania usterek i monitorowania pozostałej żywotności złożonych podzespołów (np. układu oczyszczania spalin).

 

IVECO Services: skrojone na miarę potrzeb Klientów kompleksowe rozwiązanie w zakresie mobilności

Nowy model IVECO S-Way jest częścią kompleksowego portfolio usług opracowanych z myślą o poprawie produktywności i rentowności firm Klientów poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności i wydajności pojazdu, bezpieczeństwa kierowcy oraz ochrony środowiska. Celem jest zapewnienie Klientom kompletnego rozwiązania w zakresie mobilności, idealnie spełniającego ich wymagania.

Usługi IVECO Uptime mają na celu zminimalizowanie braku dyspozycyjności pojazdu poprzez unikanie nieplanowanych przestojów dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym, diagnostyce zdalnej i harmonogramom serwisowania. Usługi z zakresu produktywności i wydajności Productivity & Efficiency pomagają Klientom zmniejszać zużycie paliwa, optymalizować trasy i poprawiać styl jazdy kierowców. Usługi z zakresu troski o kierowcę Driver Care oraz bezpieczeństwa i ochrony Safety & Security mają na celu promowanie bezpiecznej jazdy i zwiększanie bezpieczeństwa kierowców. Bogata oferta Części zamiennych i Akcesoriów umożliwia natomiast spersonalizowanie pojazdu. Ponadto IVECO CAPITAL oferuje klientom kompleksowe rozwiązania finansowe, w tym leasing i usługi ubezpieczeniowe na wszystkich rynkach.

Modułowe podejście IVECO do oferty usług ułatwia Klientom wybór tych, które są najlepiej dostosowane do ich specyficznych wymagań. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach, marka IVECO wstępnie połączyła niektóre usługi w pakiety, począwszy od Pakietu startowego, który opracowano, aby uprościć zarządzanie pojazdami Klienta. W jego skład wchodzi portal Klienta IVECO ON służący do monitorowania pojazdów i optymalizacji wydajności floty, monitorowania i zarządzania czasem dyspozycyjności, a tym samym maksymalizacji czasu dyspozycyjności połączonego pojazdu IVECO S-Way, oraz nowa aplikacja Easy Way ułatwiająca życie kierowcy.

Klient może dostosować rozwiązanie usługowe do swoich potrzeb, wybierając pakiety premium. Podstawowy Pakiet PRODUCTIVITY Basic obejmuje usługę IVECO ON Plus, łączącą zdalne sterowanie blokadą trybu Eco z aktualizowaniem danych geolokalizacyjnych pojazdu, oraz profesjonalne raporty zużycia paliwa umożliwiające wyszukanie opcji potencjalnego wzrostu wydajności.

Zaawansowany Pakiet PRODUKTYWNOŚĆ obejmuje wszystkie funkcje podstawowego pakietu PRODUKTYWNOŚĆ uzupełnione o FUNKCJE JAZDY ECO pomagające Klientom osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju poprzez analizę i dedykowane sesje szkoleniowe. Pakiet DRIVER ASSISTANT przedłuża usługi TomTom Live i Driver Pal na trzeci i czwarty rok. Pakiet Bezpieczeństwo, oprócz IVECO ON Plus, obejmuje funkcję profesjonalnych raportów bezpieczeństwa do oceny i poprawy stylu jazdy. Dodanie pakietu UPTIME Plus zapewnia usługi przeglądów i napraw IVECO, a więc spokój ducha i stałe niskie koszty obsługi bez żadnych niespodzianek. Ten pakiet obejmuje również IVECO TOP CARE – najlepszą obsługę zarówno pojazdu, jak i kierowcy: szybkie naprawy, noclegi, posiłki, przejazdy, parking i opiekę medyczną w przypadkach niezagrażających życiu.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE