uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

DAF XB na Solutrans

Seria DAF XB nowej generacji będzie miała światową premierę na wystawie Solutrans w Lyonie we Francji, zaplanowanej na 21–25 listopada.

W centrum uwagi znajdzie się model XB Electric — pierwszy w Europie 12-tonowy elektryczny pojazd ciężarowy do dystrybucji miejskiej. Na stoisku DAF w hali 5 będą mu towarzyszyć modele XD Electric do bezemisyjnej dystrybucji regionalnej, XFC do zastosowań budowlanych oraz „flagowy” XG+ do transportu długodystansowego. To doskonałe potwierdzenie tego, że DAF oferuje idealny pojazd ciężarowy do każdego zadania transportowego.

DAF Trucks z dumą prezentuje swoje nowe pojazdy do dystrybucji miejskiej w klasie od 7,5 do 19 ton: ciężarówki DAF XB nowej generacji. Pojazdy te bezproblemowo łączą w sobie świadomość ekologiczną z niezrównanym poziomem wydajności, bezpieczeństwa i komfortu, bazując na bogatej i wielokrotnie nagradzanej ofercie produktów DAF.

Seria DAF XB, obejmująca również budowlaną wersję XBC, to szeroka gama wysoce wydajnych, bezemisyjnych pojazdów z napędem elektrycznym, które są dostępne w wariantach 12-, 16- i 19-tonowych. Pojazdy te zaprojektowano z myślą o wsparciu firm transportowych w dążeniu do transportu drogowego o zerowej emisji spalin i stanowią one punkt odniesienia dla zrównoważonej dystrybucji miejskiej.

 

DAF XB Electric
DAF był pierwszym europejskim producentem, który wprowadził na rynek gamę pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym. Pełny asortyment modeli XB Electric o zerowej emisji spalin ponownie podkreśla wiodącą pozycję firmy DAF w dziedzinie ochrony środowiska.

Prezentowany na wystawie Solutrans kompaktowy, 12-tonowy model XB Electric z jednym stopniem wejściowym idealnie nadaje się do bezemisyjnej dystrybucji miejskiej. Daje klientom możliwość wyboru różnych opcji rozstawu osi, począwszy od 4,2 metra. Z myślą o zastosowaniach wymagających większej ładowności XB Electric jest również dostępny w konfiguracjach 16- i 19-tonowych.

Silnik elektryczny nowego modelu DAF XB Electric zapewnia moc znamionową na poziomie 120 lub 190 kW, w zależności od specyfikacji, oraz znamionowy moment obrotowy wynoszący 950 i 1850 Nm (szczytowy: odpowiednio 2600 i 3500 Nm). Pozbawione kobaltu i magnezu akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) o wysokiej gęstości zapewniają pojemność od 141 do 282 kWh i tym samym zasięg do 350 kilometrów przy zerowej emisji i minimalnym poziomie hałasu.

 

DAF XD Electric: doskonała bezemisyjna dystrybucja
Model XD Electric prezentowany podczas Solutrans w Lyonie to najlepszy pojazd do regionalnej i krajowej dystrybucji bez emisji spalin, w tym do zaopatrywania supermarketów i wywozu odpadów. Jest on napędzany wydajnym i niezawodnym silnikiem elektrycznym z magnesem trwałym – PACCAR EX-D1 lub PACCAR EX-D2 – o mocy od 170 kW/230 KM do 350 kW/480 KM. Aby umożliwić idealne dopasowanie tych pojazdów elektrycznych do potrzeb klienta, dostępny jest pełny wybór zestawów akumulatorów obejmujących od 2 do 5 pakietów, które zapewniają zerową emisję spalin na dystansie nawet do 500 kilometrów. Przy umiejętnym zarządzaniu trasami, pojazdem i ładowaniem XD Electric może przejechać imponujący dystans 1000 kilometrów dziennie.

 

DAF XFC przystosowany do wymagających warunków
Trzeci pojazd DAF-a prezentowany na stoisku firmy na Solutrans to DAF XFC do zastosowań specjalistycznych i budowlanych. Model XFC jest dostępny z jedną lub dwiema osiami napędowymi i jest przeznaczony do najtrudniejszych prac w wymagających warunkach. Może być wyposażony w silnik PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra lub 13-litrową jednostkę PACCAR MX-13, a dzięki niskiej masie własnej zapewnia dużą ładowność. Ten wszechstronny, wytrzymały samochód ciężarowy ma duży kąt natarcia i duży prześwit, a jego wyjątkowa stylistyka zewnętrzna obejmuje solidny zderzak, mocną kratę wlotu powietrza oraz stalową osłonę chłodnicy. Model DAF XFC jest dostępny w konfiguracjach osi 4x2, 6x4 i 8x4.

Flagowy model DAF XG+
DAF XG+ to model flagowy nowej generacji pojazdów ciężarowych DAF. Reprezentuje on przyszłość ciężarówek długodystansowych i w pełni wykorzystuje możliwości, jakie dają nowe europejskie przepisy dotyczące mas i wymiarów. Niezwykle przestronna i wysoce aerodynamiczna konstrukcja pozwala uzyskać najwyższą możliwą oszczędność paliwa, a nisko umieszczone krawędzie dolne szyb zapewniają imponującą widoczność bezpośrednią. Ponadto model XG+ oferuje aż 12,5 m3 przestrzeni roboczej i mieszkalnej, co przekłada się na niezrównany komfort kierowcy.

 

Szeroka gama usług

Podczas Solutrans DAF przedstawi również szeroką gamę usług — od niezwykle konkurencyjnych usług PACCAR Financial po dostosowane do indywidualnych potrzeb kontrakty serwisowe DAF MultiSupport. Aby wspierać klientów w procesie przechodzenia na bezemisyjny transport drogowy, DAF oferuje różnorodną gamę rozwiązań do ładowania za pośrednictwem PACCAR Parts, a także doradztwo w zakresie planowania tras i ładowania oraz specjalne szkolenia dla kierowców w celu optymalnego wykorzystania możliwości pojazdów.

 

Silna obecność”
Renaud Dehillotte, dyrektor zarządzający DAF Trucks France: „Francja jest drugim co do wielkości rynkiem pojazdów ciężarowych w Europie, na którym firma DAF ma silną pozycję za sprawą wielokrotnie nagradzanych serii pojazdów ciężarowych XD, XF, XG i XG+ nowej generacji oraz naszych wiodących w branży usług. Teraz, wraz ze światową premierą serii DAF XB nowej generacji na wystawie Solutrans, dodajemy kolejny rozdział do naszej historii sukcesów. W 2022 roku DAF odnotował rekordowy (15,4 proc.) udział we francuskim rynku pojazdów ciężkich, a wspólnie z naszą profesjonalną siecią dealerską dołożymy wszelkich starań, aby w kolejnych latach w dalszym ciągu poprawiać naszą silną pozycję rynkową we Francji, zarówno w segmencie ciągników siodłowych, jak i pojazdów specjalistycznych oraz dystrybucyjnych”.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE