uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Nowa usługa Volvo Trucks

Ogólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek otwiera się w Szwecji.

Sieć ładowania zasilana jest energią odnawialną. Nowa usługa Volvo Trucks ułatwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i dostęp do nich. Sieć szybkiego ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych, to kluczowy element przejścia na bardziej zrównoważony transport ciężki. W Szwecji w latach 2023 i 2024 planuje się otwarcie około 130 stacji ładowania. Stacje są obsługiwane przez kilka różnych firm, a Volvo Trucks jest jednym z zaangażowanych partnerów.

Volvo Trucks uruchamia teraz nową usługę, która umożliwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i uzyskiwanie dostępu do nich. Usługa zostanie najpierw uruchomiona w Szwecji*, a wkrótce potem na innych rynkach europejskich i w innych częściach świata.

-To prawdziwy przełom w elektryfikacji transportu ciężkiego. Nasi klienci będą mieli dostęp do publicznych szybkich ładowarek w całej Szwecji, dzięki czemu przejście na napęd elektryczny stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Nowa usługa jest dostępna dla wszystkich marek samochodów ciężarowych i wyświetla wszystkie stacje ładowania odpowiednie dla pojazdów ciężarowych, niezależnie od tego, kto je obsługuje. Użytkownik może płacić za ładowanie za pośrednictwem nowej platformy,
a w niedalekiej przyszłości możliwa będzie także rezerwacja czasu ładowania.

-Klienci będą mogli uzyskać wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć stacje ładowania ciężkich pojazdów elektrycznych i będą mieć pewność, że płacą uczciwą cenę rynkową, bez ukrytych opłat. Dzięki możliwości dobrego zaplanowania trasy z wyprzedzeniem i minimalnej liczbie czynności administracyjnych, jestem przekonany, że jest to ważny krok w kierunku jeszcze większej popularności elektrycznych modeli wśród właścicieli flot– mówi Roger Alm.

 Volvo Trucks ściśle współpracuje z operatorami punktów ładowania na całym świecie, aby rozwijać sieć ładowania i usługi tak płynnie i szybko, jak to możliwe.

 Volvo Trucks, integralna część Volvo Group, buduje także infrastrukturę ładowania za pośrednictwem Milence, spółki joint venture utworzonej z Daimler Truck i Traton Group.

Efektem partnerstwa będzie instalacja i obsługa co najmniej 1700 wysokowydajnych punktów ładowania ekologiczną energią na autostradach i w ich pobliżu, a także w węzłach logistycznych w całej Europie. Infrastruktura umożliwi ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych o dużej ładowności akumulatorowej, niezależnie od marki.

 

 Oto, jak działa usługa ładowania Volvo Trucks:

  • Usługa ładowania jest częścią Volvo Connect, interfejsu Volvo Trucks do usług cyfrowych,
  • Klient może znaleźć i zapłacić za ładowanie za pośrednictwem Volvo Connect i aplikacji mobilnej. Mapa cyfrowa pokazuje stacje ładowania i ich dostępność. W najbliższym czasie możliwa będzie rezerwacja czasu ładowania,
  • Klient, za pomocą karty lub aplikacji mobilnej dokonuje identyfikacji i rozpoczyna ładowanie,
  • Klient otrzymuje jedną, skonsolidowaną fakturę.

 

*Usługa ładowania Volvo, w pierwszym etapie zapewni bezproblemowy dostęp do 29 stacji ładowania obsługiwanych przez OKQ8. Stacje ładowania będą zasilane ekologiczną energią elektryczną.

 

 

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE