uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Już tylko miesiąc do Kongresu

Miesiąc przed rozpoczęciem Kongresu Nowej Mobilności, niemal cała powierzchnia wystawiennicza strefy EXPO (95 proc.) została zarezerwowana

– poinformowali organizatorzy KNM 2023, PSPA oraz Miasto Łódź, podczas briefingu prasowego. Na 19 tys. mkw. będzie można zobaczyć najnowocześniejsze zeroemisyjne technologie, europejskie premiery oraz innowacyjne rozwiązania sektora e-mobility, prezentowane przez ponad 150 firm i instytucji z całego świata.

Czwarta edycja największego i zarazem najważniejszego wydarzenia w regionie CEE branży zrównoważonego transportu, Kongresu Nowej Mobilności 2023, będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na zaangażowanie ponad 50 strategicznych i merytorycznych partnerów oraz ponad 100 wystawców, którzy wypełnią wewnętrzną i zewnętrzną strefę EXPO (19 tys. mkw.), ale również dzięki uczestnictwu ponad 300 mówców – liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności. Debaty i panele odbędą się na 6 specjalnie przygotowanych scenach.

- Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników, osób bardzo często zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie, choć nie tylko. Transport ma bowiem kluczowe znaczenie dla całej gospodarki. Podmioty z wielu branż i sektorów nie mogłyby funkcjonować bez flot. A te coraz szybciej się elektryfikują. KNM to miejsce, gdzie firmy mogą budować kompetencje w obszarze zeroemisyjnych technologii i zrównoważonego transportu - mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA i Prezydent AVERE.

W programie 3-dniowego Kongresu przewidziano ponad 200 aktywności merytorycznych – paneli, sesji, wystąpień. Każda sesja będzie tłumaczona, a Kongres ma wymiar międzynarodowy. Program dostępny jest na stronie wydarzenia.

- Kongres został objęty patronatem Marosa Sefcovica, Wiceprezydenta KE ds. Zielonego Nowego Ładu. To potwierdzenie kluczowego znaczenia KNM, a także roli, jaką Polska może odegrać w rozwoju zrównoważonego transportu w regionie CEE. Nie tylko miejsce, ale i czas jest szczególny. W 2023 roku wchodzą w życie kluczowe akty prawa unijnego wymagające przebudowy systemu przewozu osób i towarów, w oparciu o pojazdy elektryczne i energię z odnawialnych źródeł, w całej UE. Najwyższy czas na przyspieszenie zielonej transformacji w regionie – mówi Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSPA.

Już od pierwszej edycji KNM wyróżniała merytoryka na najwyższym poziomie. Potwierdzają to liczne partnerstwa strategiczne z instytucjami unijnymi, m.in. EIT Urban Mobility oraz EIT InnoEnergy. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska, Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, Michał Kurtyka, Prezydent COP24 i członek rady programowej KNM, Anna Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii, Päivi Maarit Laineaâ, Ambasador Finlandii, a także szefowie i liderzy ChargeUp Europe, Transport&Environment, Clean Air Fund oraz Agora Verkehrswende czy też prezydenci i wiceprezydenci kilkudziesięciu polskich i zagranicznych miast. Biznes będzie reprezentowała bardzo liczna kadra zarządzająca.

- Cieszymy się, że jak co roku, podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023, Łódź stanie się stolicą elektromobilności. Jest to utrwalenie strategii i działań Prezydent Hanny Zdanowskiej, aby nasze miasto pozostało pionierem zeroemisyjnych trendów i zmian – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łódź. – Wieloletnie partnerstwo z PSPA potwierdza również zaangażowanie naszego miasta i innych polskich aglomeracji, by stały się zielone i przyjazne dla mieszkańców, co przybliża nas do osiągnięcia ważnych i potrzebnych celów dekarbonizacji stawianych przez Unię Europejską – dodał Adam Wieczorek.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w dniach 26-28 września br. w EXPO Łódź, mogą kupować bilety z puli Final Call. Bilet „Conference & EXPO pass” zapewnia dostęp do wszystkich scen konferencyjnych i przestrzeni networkingowych (Poziom 1 i 2), zaś „EXPO pass” umożliwia wstęp na część targową (Poziom 1) i dostęp do wybranych scen. Bilety są dostępne w cenach: 2450 zł netto – „Conference & EXPO pass” oraz 599 zł netto – „EXPO pass”. Dlaczego warto odwiedzić największe w regionie EXPO nowoczesnych technologii w transporcie?

- Nasi partnerzy zaprezentują najnowsze modele samochodów elektrycznych i wodorowych, zeroemisyjne pojazdy ciężkie i autobusy, elektryczne pojazdy specjalistyczne, także najnowocześniejsze rozwiązania z obszaru infrastruktury ładowania. Zgromadzimy wiodące globalne marki sektora zrównoważonego transportu. Odbędzie się kilkadziesiąt premier motoryzacyjnych – mówi Łukasz Witkowski, Dyrektor Operacyjny PSPA.

 

Bilety można nabyć na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.pl

 

 

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE