Wielton 1170x150px

UTA UTA Card x 60 years Online banner 1140x200 PL 2

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

PL 750x200 baner Busworld2023

Trucks Machines MD 1170x150 2

thumbnail Bosch filtry truck 1170x150

Już tylko miesiąc do Kongresu

Miesiąc przed rozpoczęciem Kongresu Nowej Mobilności, niemal cała powierzchnia wystawiennicza strefy EXPO (95 proc.) została zarezerwowana

– poinformowali organizatorzy KNM 2023, PSPA oraz Miasto Łódź, podczas briefingu prasowego. Na 19 tys. mkw. będzie można zobaczyć najnowocześniejsze zeroemisyjne technologie, europejskie premiery oraz innowacyjne rozwiązania sektora e-mobility, prezentowane przez ponad 150 firm i instytucji z całego świata.

Czwarta edycja największego i zarazem najważniejszego wydarzenia w regionie CEE branży zrównoważonego transportu, Kongresu Nowej Mobilności 2023, będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na zaangażowanie ponad 50 strategicznych i merytorycznych partnerów oraz ponad 100 wystawców, którzy wypełnią wewnętrzną i zewnętrzną strefę EXPO (19 tys. mkw.), ale również dzięki uczestnictwu ponad 300 mówców – liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności. Debaty i panele odbędą się na 6 specjalnie przygotowanych scenach.

- Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników, osób bardzo często zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie, choć nie tylko. Transport ma bowiem kluczowe znaczenie dla całej gospodarki. Podmioty z wielu branż i sektorów nie mogłyby funkcjonować bez flot. A te coraz szybciej się elektryfikują. KNM to miejsce, gdzie firmy mogą budować kompetencje w obszarze zeroemisyjnych technologii i zrównoważonego transportu - mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA i Prezydent AVERE.

W programie 3-dniowego Kongresu przewidziano ponad 200 aktywności merytorycznych – paneli, sesji, wystąpień. Każda sesja będzie tłumaczona, a Kongres ma wymiar międzynarodowy. Program dostępny jest na stronie wydarzenia.

- Kongres został objęty patronatem Marosa Sefcovica, Wiceprezydenta KE ds. Zielonego Nowego Ładu. To potwierdzenie kluczowego znaczenia KNM, a także roli, jaką Polska może odegrać w rozwoju zrównoważonego transportu w regionie CEE. Nie tylko miejsce, ale i czas jest szczególny. W 2023 roku wchodzą w życie kluczowe akty prawa unijnego wymagające przebudowy systemu przewozu osób i towarów, w oparciu o pojazdy elektryczne i energię z odnawialnych źródeł, w całej UE. Najwyższy czas na przyspieszenie zielonej transformacji w regionie – mówi Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSPA.

Już od pierwszej edycji KNM wyróżniała merytoryka na najwyższym poziomie. Potwierdzają to liczne partnerstwa strategiczne z instytucjami unijnymi, m.in. EIT Urban Mobility oraz EIT InnoEnergy. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska, Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, Michał Kurtyka, Prezydent COP24 i członek rady programowej KNM, Anna Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii, Päivi Maarit Laineaâ, Ambasador Finlandii, a także szefowie i liderzy ChargeUp Europe, Transport&Environment, Clean Air Fund oraz Agora Verkehrswende czy też prezydenci i wiceprezydenci kilkudziesięciu polskich i zagranicznych miast. Biznes będzie reprezentowała bardzo liczna kadra zarządzająca.

- Cieszymy się, że jak co roku, podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023, Łódź stanie się stolicą elektromobilności. Jest to utrwalenie strategii i działań Prezydent Hanny Zdanowskiej, aby nasze miasto pozostało pionierem zeroemisyjnych trendów i zmian – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łódź. – Wieloletnie partnerstwo z PSPA potwierdza również zaangażowanie naszego miasta i innych polskich aglomeracji, by stały się zielone i przyjazne dla mieszkańców, co przybliża nas do osiągnięcia ważnych i potrzebnych celów dekarbonizacji stawianych przez Unię Europejską – dodał Adam Wieczorek.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w dniach 26-28 września br. w EXPO Łódź, mogą kupować bilety z puli Final Call. Bilet „Conference & EXPO pass” zapewnia dostęp do wszystkich scen konferencyjnych i przestrzeni networkingowych (Poziom 1 i 2), zaś „EXPO pass” umożliwia wstęp na część targową (Poziom 1) i dostęp do wybranych scen. Bilety są dostępne w cenach: 2450 zł netto – „Conference & EXPO pass” oraz 599 zł netto – „EXPO pass”. Dlaczego warto odwiedzić największe w regionie EXPO nowoczesnych technologii w transporcie?

- Nasi partnerzy zaprezentują najnowsze modele samochodów elektrycznych i wodorowych, zeroemisyjne pojazdy ciężkie i autobusy, elektryczne pojazdy specjalistyczne, także najnowocześniejsze rozwiązania z obszaru infrastruktury ładowania. Zgromadzimy wiodące globalne marki sektora zrównoważonego transportu. Odbędzie się kilkadziesiąt premier motoryzacyjnych – mówi Łukasz Witkowski, Dyrektor Operacyjny PSPA.

 

Bilety można nabyć na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.pl

 

 

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE