uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

DKV BOX EUROPE z telematyką

Od teraz DKV BOX EUROPE, urządzenie do pobierania opłat drogowych w systemie EETS, pozwala także śledzić pojazdy dzięki GPS, planować trasy oraz cyfrowo zarządzać paliwem.

Stało się to możliwe dzięki podłączeniu do platformy obsługującej myto telematycznych funkcji systemu DKV LIVE. Aktualizacja została przygotowana dla wszystkich boxów EETS będących w użyciu, jest uruchamiana zdalnie.

Obecnie klienci operatora mogą używać urządzeń DKV BOX EUROPE nie tylko do rozliczania opłat drogowych w 16 europejskich systemach poboru opłat, ale też do śledzenia na bieżąco różnych parametrów pojazdu. Stało się to możliwe wraz z początkiem integracji dwóch platform: do opłat drogowych oraz telematycznej. Chęć korzystania z funkcji m.in. śledzenia pojazdu i zarządzania paliwem można zgłosić i skonfigurować bezprzewodowo (OTA). Przewoźnik nie musi wymieniać istniejącego boxa ani podłączać dodatkowego sprzętu.

"Dzięki udostępnieniu usług DKV LIVE w urządzeniu DKV BOX EUROPE firmy transportowe znacząco oszczędzają czas i pieniądze " – mówi Manuel von Mohrenschildt, Director Partner & Solution Sales w DKV Mobility. "Użytkownik może poszerzyć zakres działania swojego boxa EETS, kiedy tylko zechce. Wystarczy łatwa konfiguracja, aby natychmiast zacząć korzystać z nowych, telematycznych usług cyfrowych. A one wpływają bezpośrednio na przejrzystość działania i wydajność naszych klientów" – tłumaczy Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

Usługa „dwa w jednym” to przede wszystkim wygoda dla przewoźnika, kolejne uproszczenie, które ma pomagać w optymalizacji przewozów. Podstawową funkcją DKV LIVE na BOX Europe jest możliwość śledzenia pojazdów na żywo, z dokładnością nawet do 10s. Przejechane trasy są wyświetlane intuicyjnie i dostępne w każdej chwili dla użytkowników nawet przez rok. Ponadto dzięki włączeniu funkcji DKV LIVE kierowca ma wgląd, na mapie aplikacji telefonu, do preferowanych stacji paliw, by np. móc tankować w korzystnej cenie. Aplikacja DKV LIVE informuje kierowcę, jak w pobliżu pojawi się ulubiona stacja. Gdy pojazd dojeżdża do punktu rozładunku, dyspozytor otrzymuje o tym powiadomienie, a kierowca nie musi kontaktować się z nim telefonicznie. Użytkownicy mogą też sprawdzić, ile czasu w danym kraju przebywała ciężarówka, co jest ważne w kontekście pakietu mobilności.

-Funkcje telematyczne DKV LIVE umożliwiają kompleksowy wgląd w aktualną sytuację danego transportu. DKV Mobility zapewnia cyfrowe narzędzia, które usprawniają pracę zarówno pojazdu, jak i kierowcy. – podsumowuje Anna Biekionis.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE