uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

KIELCE IFRE-EXPO 2023 z rekordem

Właśnie za taką wystawą tęsknili strażacy!

Najnowocześniejszy sprzęt, premiery, jubileusze oraz pokazy rzucające na kolana - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2023 odwiedziło ponad 8500 zwiedzających i z pewnością nie byli oni zawiedzeni. W tym roku swoją ofertę prezentowało 153 wystawców z 13 krajów na powierzchni przeszło 8000 mkw.

Wystawa, jako jedyna w kraju poświęcona w tak szerokim spektrum ofercie dla strażaków i służb ratowniczych mocnym akcentem wróciła po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią. Wszyscy, którzy odwiedzili Targi Kielce od 15 do 17 czerwca, czyli ponad 8500 zwiedzających znaleźli podczas IFRE-EXPO coś dla siebie. Najwięcej uwagi goście targów poświęcali oczywiście samochodom specjalistycznym. Pokazy i zawody rozpalały publiczność, bardziej niż panująca podczas wystawy temperatura. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nowe pojazdy SZCZĘŚNIAK, MAGIRUS czy Ładziński, dużo nowości przygotował też ARMATEC. Nowe loga podczas targów zaprezentowały firmy BOCAR oraz świętujący 25-lecie KADIMEX.

 

Mali strażacy, psy ratownicze czyli dynamiczne IFRE-EXPO

Widowiskowa akcja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła dynamiczne pokazy, jakie przez trzy dni odbywały się podczas targów IFRE-EXPO. Akcja wydobywania poszkodowanych kierowców z aut uczestniczących w wypadku pokazała z bliska, jak ciężką i odpowiedzialną rolę pełnią strażacy w walce o bezpieczeństwo ludzkiego życia. W inscenizacji przygotowanej przez KW PSP widzowie oglądali wypadek komunikacyjny z udziałem samochodu osobowego oraz busa przewożącego butle z gazem propan-butan. W jego wyniku poszkodowani zostali dwaj kierowcy pojazdów, a w skutek wypadku nastąpił wyciek gazu. W zdarzeniu brało udział 17 strażaków, ratowników i policjantów, którzy sprawnie przeprowadzili akcję ratunkową wydostając poszkodowanych i udzielając im pierwszej pomocy. Podobną akcję przeprowadzili również instruktorzy z firmy FIRE-MAX, która organizuje pokazy ratownictwa drogowego. Tu również widzowie mogli oglądać akcję strażaków w trakcie poważnego wypadku drogowego. Nie lada atrakcją był pokaz „Cztery łapy na ratunek!” w wykonaniu OSP GRS z Nowego Sącza. Pokazał on, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i to dosłownie. Czworonóg najpierw został podciągnięty na linie, a następnie został opuszczony z drabiny pojazdu firmy Rosenbauer i zaprezentował swoje umiejętności w sferze ratowania ludzkiego życia. Przedstawiciele firmy INNPRO zaprezentowali z kolei działanie specjalistycznych dronów typu DJI Enterprise. Jak sami podkreślali - Jest to niezastąpione wsparcie w pożarnictwie. W hali G, na stoisku Fundacji CFBT wyświetlono film pt. „Burned: Protecting the Protectors”. Przygotowała ona również stanowisko do ćwiczenia prądów gaśniczych („Hose Stream Prop”) według projektu UL FSRI. Tradycyjnie już w Targach Kielce zaprezentowali się mali strażacy ze Stąporkowa. Akcja gaśnicza domu jednorodzinnego połączona z pierwszą pomocą czy pozbycie się gniazda niebezpiecznych owadów jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

 

Targi pożarnicze na sportowo

W drugim dniu wystawy rozegrano pokazowe zawody o tytuł „Najtwardszego strażaka”. Około 70 zawodników musiało zmierzyć się z wymagającym torem i pokonać kilka przygotowanych przeszkód. W piątkowej rywalizacji nie brakowało również kobiet strażaków, które świetnie radziły sobie na torze rywalizując z mężczyznami. Na początek każdy zawodnik musiał wbiec na 3 piętro z 20-kilogramowym obciążeniem, by następnie wciągnąć na linie wąż strażacki. Po zbiegnięciu każdy musiał zmierzyć się z symulatorem wyważania drzwi, a kolejno zaliczyć slalom między hydrantami. W przedostatnim zadaniu strażacy musieli przeciągnąć wypełniony wodą wąż strażacki i strumieniem wody trafić w przygotowany otwór. Na ostatniej prostej, na zmęczonych już strażaków, czekał ważący ponad 80 kg manekin, którego należało przeciągnąć kilkanaście metrów na linię mety. Wszyscy uczestnicy ograniczeni byli limitem czasowym na pokonanie całego toru, który wynosił 6 minut. Zwycięzca Rafał Bereza reprezentujący KM PSP Chełm pokonał go w 1’27”32. Tradycją ostatniego dnia IFRE-EXPO są z kolei zawody drużyn OSP. W Tym roku na starcie stanęło 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna OSP Błogoszów przed OSP Sobole i OSP Wola Kopcowa. Do zadań strażaków należało między innymi: przetoczenie opony, rozwinięcie węża gaśniczego W-52, czy „ugaszenie pożaru” przy użyciu hydronetki.

 

Wystawcy z nagrodami

Po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych wręczono nagrody wystawcom targów za prezentowane produkty i najbardziej atrakcyjny styl wystąpienia targowego. Swoje wyróżnienie przyznał także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej W trakcie uroczystej gali wręczono również wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN za aranżację stoisk targowych oraz sposób prezentacji. Doceniono również firmę KADIMEX, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia.

Targom pożarniczym w Kielcach patronowali: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE