10187 Continental Roadshow Online Banner 728x90 2

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

DAF Construction 750.200

1170x150 Filtry truck

Sukces IVECO Daily

Konkurs Business Vans Awards 2023 zakończył się sukcesem dla IVECO i gamy modelowej Daily, przynosząc nagrodę i wyróżnienie w mocno konkurencyjnych kategoriach.

Pod względem wszechstronności IVECO Daily nie ma sobie równych wśród pojazdów użytkowych. Potwierdzeniem tej oceny jest zwycięstwo IVECO Daily w tegorocznej edycji plebiscytu Business Vans na „Best Large Van”. Nagrodzony model zaimponował jurorom innowacyjnym zawieszeniem AIR-PRO, które zapewnia najwyższy komfort kierowcy i bezpieczeństwo ładunku.

IVECO Daily został nagrodzony za „imponujący pakiet inteligentnych rozwiązań oraz unikatowe pneumatyczne zawieszenie i jego elektronicznie sterowanie z kabiny pojazdu”. Jury wskazało też na „doskonałe połączenie komfortu jazdy i możliwości transportowych”.

IVECO Daily łączy solidną konstrukcję zapożyczoną od samochodów ciężarowych, możliwość holowania przyczepy do 3,5 tony, największą przestrzeń ładunkową w swojej klasie oraz ładowność aż do 4,9 tony z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO. Tylne zawieszenie AIR PRO  adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wyjątkowo wysoką kulturę pracy podwozia i bezpieczeństwo jazdy, co jest istotne zarówno dla kierowcy, jak i ładunku. Moduł ciągłego sterowania tłumieniem (Continuous Damping Control, CDC) błyskawicznie reaguje na zmiany jakości nawierzchni, co 10 milisekund korygując ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem optymalnej reakcji dynamicznej. Uzyskiwana w ten sposób redukcja drgań do 25% pozwala osiągnąć najwyższy komfort i płynność jazdy.

Kierowcy mogą wybrać ustawienie „Soft” dla najwyższego komfortu lub „Load” dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania w przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Zawieszenie AIR PRO dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund. Funkcja pamięci umożliwia zapisanie wysokości najczęściej odwiedzanych ramp załadunkowych, co pozwala zaoszczędzić czas.

Nowy elektryczny IVECO eDaily zadebiutuje oficjalnie w Wielkiej Brytanii podczas Commercial Vehicle Show 2023, która jest największą wystawą pojazdów, sprzętu i technologii dla branży transportu drogowego w tym kraju. Ten najlepszy w swojej klasie pojazd elektryczny został wyróżniony w konkursie Business Vans jako „Highly Commended” (wysoce rekomendowany). To jedyny elektryczny lekki samochód dostawczy, który dzięki solidnej konstrukcji zapożyczonej od samochodów ciężarowych może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. W zależności od rozstawu osi, kubatura przestrzeni ładunkowej wynosi niemal 20 metrów sześciennych. Pod względem walorów użytkowych to po prostu Daily, tyle że z elektrycznym napędem.

Kierowcy mogą wybrać konfigurację akumulatorów, aby dostosować eDAILY do wykonywanych zadań, stawiając na większy zasięg lub większą ładowność. Szybkie ładowanie z mocą 80 kW umożliwia uzupełnienie zapasu energii na pokonanie 100 km w zaledwie

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE