Uta listopad

loga na www miedzy banery

750x200

loga na www miedzy banery

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

loga na www miedzy banery

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

loga na www miedzy banery

1170x150 1

wstwka TM

K BANNER 1150X150 PL

Sukces IVECO Daily

Konkurs Business Vans Awards 2023 zakończył się sukcesem dla IVECO i gamy modelowej Daily, przynosząc nagrodę i wyróżnienie w mocno konkurencyjnych kategoriach.

Pod względem wszechstronności IVECO Daily nie ma sobie równych wśród pojazdów użytkowych. Potwierdzeniem tej oceny jest zwycięstwo IVECO Daily w tegorocznej edycji plebiscytu Business Vans na „Best Large Van”. Nagrodzony model zaimponował jurorom innowacyjnym zawieszeniem AIR-PRO, które zapewnia najwyższy komfort kierowcy i bezpieczeństwo ładunku.

IVECO Daily został nagrodzony za „imponujący pakiet inteligentnych rozwiązań oraz unikatowe pneumatyczne zawieszenie i jego elektronicznie sterowanie z kabiny pojazdu”. Jury wskazało też na „doskonałe połączenie komfortu jazdy i możliwości transportowych”.

IVECO Daily łączy solidną konstrukcję zapożyczoną od samochodów ciężarowych, możliwość holowania przyczepy do 3,5 tony, największą przestrzeń ładunkową w swojej klasie oraz ładowność aż do 4,9 tony z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO. Tylne zawieszenie AIR PRO  adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wyjątkowo wysoką kulturę pracy podwozia i bezpieczeństwo jazdy, co jest istotne zarówno dla kierowcy, jak i ładunku. Moduł ciągłego sterowania tłumieniem (Continuous Damping Control, CDC) błyskawicznie reaguje na zmiany jakości nawierzchni, co 10 milisekund korygując ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem optymalnej reakcji dynamicznej. Uzyskiwana w ten sposób redukcja drgań do 25% pozwala osiągnąć najwyższy komfort i płynność jazdy.

Kierowcy mogą wybrać ustawienie „Soft” dla najwyższego komfortu lub „Load” dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania w przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Zawieszenie AIR PRO dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund. Funkcja pamięci umożliwia zapisanie wysokości najczęściej odwiedzanych ramp załadunkowych, co pozwala zaoszczędzić czas.

Nowy elektryczny IVECO eDaily zadebiutuje oficjalnie w Wielkiej Brytanii podczas Commercial Vehicle Show 2023, która jest największą wystawą pojazdów, sprzętu i technologii dla branży transportu drogowego w tym kraju. Ten najlepszy w swojej klasie pojazd elektryczny został wyróżniony w konkursie Business Vans jako „Highly Commended” (wysoce rekomendowany). To jedyny elektryczny lekki samochód dostawczy, który dzięki solidnej konstrukcji zapożyczonej od samochodów ciężarowych może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. W zależności od rozstawu osi, kubatura przestrzeni ładunkowej wynosi niemal 20 metrów sześciennych. Pod względem walorów użytkowych to po prostu Daily, tyle że z elektrycznym napędem.

Kierowcy mogą wybrać konfigurację akumulatorów, aby dostosować eDAILY do wykonywanych zadań, stawiając na większy zasięg lub większą ładowność. Szybkie ładowanie z mocą 80 kW umożliwia uzupełnienie zapasu energii na pokonanie 100 km w zaledwie

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE