Uta listopad

loga na www miedzy banery

Inelo 1170x150

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1150x300 Actros L

loga na www miedzy banery

Onturtle 1150x150

loga na www miedzy banery

Mecalac 10 2023 750 x 200loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Hengst maj

Reorganizacja w Schwarzmüller

Grupa Schwarzmüller reorganizuje swoje struktury zarządzania.

Prezes Roland Hartwig przekazał swoje stanowisko do dyspozycji. Zarządzanie operacyjne spoczywa na barkach trzech dyrektorów zarządzających. Taką informację podała dzisiaj, we wtorek 28 lutego, jedyna właścicielka i nowa przewodnicząca Rady Nadzorczej, Beate Paletar, w zakładzie firmy Hanzing we Freinbergu koło Schärding (Górna Austria).

Paletar zaznaczyła, że jako jedyna właścicielka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Było to ponownie możliwe po raz pierwszy od dziesięcioleci po połączeniu wszystkich udziałów w firmie. Paletar chce wykorzystać tę szansę, aby konsekwentnie rozwijać grupę jako firmę rodzinną i przypomniała o tym, że w latach 2005–2012 pełniła już funkcję dyrektorki operacyjnej.

W pierwszej kolejności wprowadziła teraz reorganizację Zarządu i Rady Nadzorczej. Za szybką optymalizację wszystkich procesów operacyjnych ma odpowiadać doświadczony menedżer, dypl. inż. Thomas Biringer. Jako dyrektor operacyjny będzie kierował spółkami operacyjnymi wraz z dyrektorem finansowym, mgr Michaelem Hummelbrunnerem. Wolfgang Köster, do tej pory prokurent i osoba odpowiedzialna za sprzedaż nowych pojazdów, przejmie zarządzanie wszystkimi działaniami sprzedażowymi jako dyrektor ds. ochrony i bezpieczeństwa. Trzyosobowy zespół zarządzający, na czele którego nie stoi już prezes, będzie bardziej powiązany z Radą Nadzorczą, oświadczyła Paletar.

Pożegnanie Rolanda Hartwiga nastąpiło na drodze polubownej, podkreśliła Paletar. Podziękowała odchodzącemu prezesowi za pracę na przestrzeni siedmiu lat od 2016 roku. Hartwig wyznaczył kamienie milowe w dalszym rozwoju przedsiębiorstwa, np. w zakresie uruchomienia całkowicie nowej produkcji we wszystkich zakładach lub w zakresie pozycjonowania asortymentu pojazdów i ich rozwoju pod względem technicznym.

 

Wzrost znaczenia Rady Nadzorczej

Paletar, która od stycznia kieruje Radą Nadzorczą, zapowiedziała zwiększenie znaczenia organu kontrolnego i bardziej intensywne wspieranie rozwoju strategicznego. W tym celu chce pozyskać do tego gremium sprawdzonych ekspertów z branży przemysłowej. Jako pierwszego nowego członka Rady Nadzorczej Paletar pozyskała mgr Klausa Rinnerbergera, członka zarządu spółki Pierer Industrie AG. "W ostatnich latach dużo zainwestowaliśmy w ekspansję międzynarodową i dzięki temu odnotowaliśmy dwukrotny wzrost obrotów, jak również większe udziały w rynku w wielu krajach europejskich" - podkreśliła przewodnicząca Rady Nadzorczej. Grupa Schwarzmüller ugruntowała swoją pozycję jako największy w Europie dostawca niszowy, którego zwolennicy gwarantują swoim klientom wartość dodaną. Ta droga będzie kontynuowana, ale zweryfikowane zostaną kwestie kluczowe i tempo rozwoju.

 

2022: Największe obroty, ekstremalne ceny zakupu

Przy sprzedaży na poziomie 446 mln euro (2021: 409 mln euro; +9 procent) i wyprodukowaniu dokładnie 10.599 pojazdów (9.962; +5 procent), grupa Schwarzmüller osiągnęła w roku obrotowym 2022 kolejny rekord pod względem ilości. Przy wysokim poziomie zamówień specjalne podzespoły można było nabyć tylko z dużym opóźnieniem, co często utrudniało realizację zamówień w segmencie przyczep przeznaczonych do ruchu dalekobieżnego. Jednocześnie ceny zakupu gwałtownie wzrosły. Firma zareagowała w odpowiedni sposób wprowadzając własne podwyżki cen, podkreśliła Paletar.

 

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE