1170x150 010323

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

BP 1170x150

RubiaOptima 750x200 0100

Rozliczanie przejazdów mostami

Klienci DKV Mobility mogą teraz regulować płatności również na moście Storebaelt w Danii oraz Oresund w Szwecji za pomocą DKV BOX EUROPE.

Box ten jest urządzeniem pokładowym zgodnym z EETS. Obsługuje już 16 systemów poboru opłat drogowych w 13 krajach europejskich. 

"Dzięki poszerzeniu akceptacji na kraje Północy, robimy ważny krok na drodze do obsługi najważniejszych tras tranzytowych w Europie za pomocą tylko jednego boxa. Chcemy sprawić, by rozliczanie opłat drogowych było tak bezproblemowe i zautomatyzowane, jak to tylko możliwe", mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający ds. opłat drogowych i zwrotu podatków w DKV Mobility.

DKV BOX EUROPE pozwala dziś rozliczać opłaty drogowe w: Austrii, Belgii, Bułgarii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Portugalii i Szwajcarii. Ponadto obejmuje swoim zasięgiem następujące mosty i tunele: przejście Warnow i Tunel Herren (Niemcy), Liefkenshoek (Belgia), Most Storebaelt (Dania) oraz Most Oresund (Szwecja). Urządzenie wyróżnia szybka instalacja w pojeździe metodą plug & play. Jest konfigurowane i aktualizowane przez wi-fi. 

Przypomnijmy, że europejska usługa opłaty elektronicznej (EETS) ma na celu umożliwienie użytkownikom dostępu do szerokiej sieci dróg płatnych za pomocą jednej umowy i jednego urządzenia pokładowego od jednego operatora rozliczeń. To rozwiązanie kierowane do firm, w szczególności do profesjonalnych przewoźników transportu międzynarodowego. Transakcje z tytułu opłat drogowych są na bieżąco zestawiane w jednej fakturze, która zawiera szczegółowy wykaz wszystkich płatności dokonanych za pośrednictwem DKV Mobility - także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty z innych krajów europejskich. Dodatkowo, firmy mają możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT za przeprawy promowe lub mostowe. 

DKV Mobility jest kluczowym dostawcą rozwiązań w zakresie opłat drogowych w Europie. Dopełniają one bogaty wachlarz usług operatora. Z kart wydawanych przez DKV Mobility korzysta dzisiaj około 301 000 aktywnych klientów. Umożliwiają one tankowanie i ładowanie pojazdów, dając dostęp do największej w Europie sieci stacji, w tym ponad 63 000 konwencjonalnych stacji paliw, blisko 413 000 punktów ładowania EV oraz około 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Przy ich pomocy można korzystać z usług niemal 30 000 warsztatów. Firma mocno stawia także na rozwój innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. W obszarze usług finansowych jest jednym z kluczowych operatorów zwrotu podatku VAT oraz podatku od paliw mineralnych. Dziś DKV Mobility zatrudnia około 1700 osób. W 2021 wolumen transakcji przedsiębiorstwa wyniósł 12 mld euro, a przychody 492 mln euro. Celem nadrzędnym przedsiębiorstwa jest wspieranie branży w drodze do wydajnej i zrównoważonej przyszłości.

 

 

 

 

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE